Zanima me samo jedno....

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.04.2015
21
22
8
43
Znam koliko je svetlo bitno... mene zanima samo jedna stvar, a nisam uspela da pronadjem na forumu da o TOM bilo ko pise ili je napisao. Svi pricaju o jednim sijalicama za veg a druge sijalice za cvet i u redu, meni je jasno da je za biljku bolje...
Mene zanima, ako nekom nije mrsko odgovoriti i ovo pitanje ne smatra smesnim, sta ce se desiti sa biljkom ako je ostavimo ceo njen zivotni vek pod neonkama TLD 36w/54 2 komada, a da pritom dosta dobro napreduju pod ovim svetlom u vegetaciji!?

Hvala na odgovoru;)
 

Prilozi

  • 2_meseca_.jpg
    2_meseca_.jpg
    323 KB · Pregleda: 70

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Dosta dobro je relativan pojam...iz naziva fotke zaključujem da su 2 mj. stare. Ako je to slučaj,nebih se složio sa tvrdnjom da je dosta dobro.
U cvjetanju ti treba više svjetla, a 36w fluo nisu nešto skupe,pa poduplaj i gledaj da te dodatne imaju oznaku 830 ili čak 930,no te su rijeđe dostupne i skuplje.
I nije istina da se o tome nije već pisalo. Ja sam pisao :)
 
19.04.2015
21
22
8
43
Izvini Zlo&Naopako;) i naravno... hvala ti na odgovoru.

Badi, to je odgovor koji sam trazila... Znaci mogu ostaviti ovaj panel, samo da za cvetanje promenim cevi.
Dodacu jos jedan panel sa dve cevi, tako da cu imati ukupno 4 cevi. Imam ove panele, ostali mi iz lokala... steta da bacam na HPS, a znam da bi rezultati bili puno puno bolji... Ne zanima me kolicina dobijenog cveta, samo njegov UDARACKI kvalitet...
Da li ce raditi cvetici svoj posao kada se sve zavrsi;)?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
i na sve to slabo svjetlo zemlja ti izgleda koma ko da si neku skrtu 100 preoranu glinu stavio koju si nakupio iza kuce biljke izgledaju dosta dobro za uvjete u kojima jesu ali to ne znaci da su u globalu dobre dapace ako je to krenulo cvast nece na tome bit po biljci vise od 10 g max ako i toliko

a nece ni udaracki kvalitet bit nesto ako ostanu u tim minimalnim uvjetima za zivot..
 
19.04.2015
21
22
8
43
aha...
Zemlja je pomesana da, i iz baste i iz prodavnice...
nisu u cvatu jos su u rezimu 16/8
jbg... izgledaju zaista zdravo dok ih posmatram, a vidis na fotografiji to vama deluje skrto, mrsavo... nzm
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
tako je...zamijeni cijevi i ako imaš dodaj još sa strane poneku malu štednu CFL- ku, da pojačaš svjetlo malo...također obrati pažnju na druge stvari i slušaj šta ti kažu iskusniji od mene... kako kažu zemlja ti i nije baš najbolja, možda ne bi bilo loše da ih presadiš u kvalitetniju zemlju :)