Zanimljive Vijesti Iz Medija (nevezano uz vutru)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
TRENUTNO!

Kordon policije se jutros ne najavljeno pojavio ispred autonomnog socijalnog i kulturnog centra (skvota) Rog u Ljubljani, evikcija je još u tijeku, a nekoliko ljudi je privedeno u policijsku postaju!

Kopija teksta objavljenog na Fejsbuk profilu autonomnog socijalnog centra Metelkova:
''Eviction
⚠️
⚠️

of ROG-Squat in Ljubljana happening now. Today, 19.1. around 7.00 a brigade of riot cops showed up without announcing, legal ground and permission to do so, to evict the squat. Several people are taken to police station in Ljubljana. Spread the word, show solidarity in various forms!

The state can't evict a movement, the struggle for selforganised squatted, queer, feminist and antiracist places will continue!''


140428701_3521073048118708_3382151318476843727_o.jpg

Ovo je jedan primjer koji se događa upravo, a od kada je krenula ova usr*na ''koronulja'' evikcije skvotova su neprestane po cijeloj europi!
Skvoterima i suporterima je teško, a po nekad i nemoguće obrani ti okupirani prostor zbog trenutnih ''mjera'' i zabrana kretanja te okupljanja što ''vlastima'' iznimno olakšava micanje svega što ima smeta na njihovom putu. U kontaktu sa drgovima iz Španjolske i Njemačke se čuju i slušaju samo ružne vjesti iz anarhističkih te skvoterskih pokreta i akcija...
Tužno i teško vrijeme nas snalazi, a sve su oči uprte u virus-potres-virus-potres-virus-virus-virus.....

Ne želim umanjivat ozbiljnost niti jedne situacije, što potresa, što virusa, ali događa se puno toga ''behind the curtain'' no nula pozornosti je na tome...


SOLIDARITY??



:respect: Ⓐ​

 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
Po meni je to s koronom sve samo još jedno šišanje ovaca. Ne vjerujem da bi priroda stvorila tako impotentan virus, da je stvarno preneseno sa životinje na čovjeka, smrtnost bi bila vjerojatno daleko veća. "Moderna" je imala cjepivo razvijeno prije nego je u Europu stigao prvi zaraženi.
Mislim da je virus stvoren paralelno sa cjepivom, ljudima se prodaje panika preko medija, a počelo se prodavati i cjepivo. Nekoliko milijardi doza x nekoliko dolara = nekoliko desetaka milijardi dolara prihoda *više* u jednoj godini. Današnje mogućnosti genetskog inženjeringa su jako velike i vjerujem da je lako stvoriti nešto takvo. Uz sve to, dok smo mi zaključani u svojim rupama, vjerojatno se dešava pljačka veća nego se usudimo i zamisliti i provode se svakakve politike koje nas sve više pretvaraju u robove.

Edit:
Uleti post ispred mene, i taman potvrđuje kako je opresija uzela maha, sve pod izlikom "mjera"...
 

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Policijski teror nad autonomnim prostorima u Ljubljani se nastavlja, naravno od sada uz podršku desničarskih skupina i organizacija...

Objava od

Ⓐ-infošop-a:​

''Nakon nedavnih prijetnji fašista, policija je upravo došla da pokaže svoju moć Metelku. Nova koalicija mržnje već je izabrala svoju sljedeću metu.
U dvorište AKC Metelkova Metelkova u punom borbenom opremom ušetalo je najmanje 40 robokopa. Stigli su s više od 8 vozila, zatim strmo pješačili preko Metelkove. Razbijali su vrata Menze na Koritu, Tifany, Jalle Jalle Jalle, Gromke i druge. Iako nijedan od prostorija nije bio otvoren za pad-i-javnost, u ateljeu i drugim prostorijama prisutni su mnogi leptiri i leptiri.
I oni su nešto maltretirali u dvorištu sadašnjih prolaznika. Kada su ljudi počeli dolaziti na mjesto sa prostora i sa druge strane, povukli su se.
Današnja invazija policije na Metelko predstavlja očigledan pokušaj zastrašivanja i predviđanja budućeg nasilja koalicije Janković - Janša protiv antifašističke Ljubljane. Očekuje se da će narednih dana i tjedana samo eskalirati.
Pozivamo na solidarnost i opći društveni otpor kako protiv prijetnji novim fašističkim bandama, tako i protiv očito predvidivog nasilja njihovih pratilaca u uniformama policije.
Uništili su Rog Autonomnu tvornicu, ali nisu zaustavili naša srca!
Sve u znak podrške autonomnim prostorima i AKC Metelkov!
Neka AT Rog nastavi živjeti kroz našu solidarnost i otpor!
Ljubljana ostaje antifašist!''

149011917_3725284770885690_286437541001660000_njkj.jpg 147040737_10151512539369969_8639755562272964212_o.jpg



Solidarity?!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.807
233
Mana nam je jedino to da kad kraj bauštele prođe neka lijepa, mlada i zgodna Zagrepčanka mi zviznemo ili dobacimo nešto tipa 'đes mala', na što se mlada dama nasmiješi, a kad Mirela Holy prolazi pored bauštele mi se pravimo da radimo",
Za mene ova izjava ulazi u seksizam i predrasude pošto je Mirela pripadnica Gothic, dark supkulture.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ovi ozbiljni???
:D

Amerikanci spremni: Izdali uputstvo šta da uradite u slučaju zombi apokalipse

Pandemija koronavirusa, čini se, iznenadila je SAD. Situacija se otrgla kontroli i broj zaraženih je rastao jer nije bilo konkretnih i sistemskih smernica, pa su se građani okrenuli društvenim mrežama ne bi li pronašli više informacija - što i nije baš najbolja ideja.

"Ako se zombiji pojave na ulicama, CDC će sprovesti istragu kao i u slučaju bilo kakve druge pandemije. Pružiće tehničku pomoć gradovima, državama ili međunarodnim partnerima koji se suočavaju sa pandemijom zombija, u vidu konsultacija, laboratorijskih testova nege pacijenata i sličnog", stoji na stranici CDC-a.


jesu :lol: