Zanimljivosti sa stranih foruma

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
20.11.2012
6
1
0
31
Dobra vecer !
Jutros sam citao neke stvari sa jedne jamajkanske stranice a posto je sluzbeni jezik jamajke engleski dalo se prevesti te te tekstove na nasi , pa sam htio ovdje na forum prenijeti neke zanimljivosti (nekome nepoznanice a nekome korisne savjete )ali u svakom slucaju zelim da cujem povratne informacije od vas Pa da pocnem !

-Neki lik uglavnom govori kako je organsko odnosno bez ikakvih kemikalija najbolje .Lik uglavnom pise da je njegov pesticid u fazi vegetacije kupka od koprive a usput navodno ta kupka od koprive potice biljku na rast i razvoj i stvara humus.
-Tvrdi da je isplativije saditi pored odnosno u blizini rijeke ili potoka sto sam cuo i prije , -Pise da je bolje posaditi na neko mjesto gdje je vise izlozenije jutarnjem suncu nego poslijepodnevnom (jutarnje zrake su zdravije za biljku)
-Zalijevanje samo predvecer ili rano ujutro prije sunca
-Vrhunac toga svega je kako lik pravi kompost :al to samo u 2-3 navrata tijekom cijele godine dakle stavlja oko biljke potpuno isjecenu lubenicu i dinju na sitne komadice pomijesane sa listovima koprive "
Ima jos nekih sitnica ali ovo je nekako najprimamljivije ! Pozz
 

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
Pa axle_rože sumnjam da će se itko buniti ako prevedeš (ili čak staviš na izvornom jeziku, pa makar on bio i engleski :p ) neke kvalitetne, zanimljive, intrigantne textove i staviš ih na forum da pomažu nama i budućim generacijama :)

Dobrodošao :)
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Sigurno se nitko nece buniti ako stavi nešto korisno i novo....
Međutim ovo što je do sad stavio postoji i na ovom forumu...i to vec godinama...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.