Zapljena sjemenki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.09.2016
9
4
3
43
Pozdrav svima,

U vozilu sam imao kutijicu sa 50 kom sjemenki za koje ni sam ne znam da li su muske ili zenske.Jednostavno su bile u autu zaboravljene na 7-8 mjeseci.Ostaci od jako neucinkovite marice(dobio na poklon).Pri prelasku granice na BIH strani carinici su me pregledali i nasli u pretincu na suvozacevu mjestu.
I onda cijela procedura...sumnjaju na marihuanu itd.
Imam dijabetes i to sam prije 5 mjeseci poceo uzimati sa hranom ubog nutritivnih vrijednosti.
Poslali su na analizu sjemenke i potvrdili da ce me obavijestiti.
Ekipa,sta mogu ocekivati s obzirom da radim jako ozbiljan posao,ozenjen s malom curicom i tvrdnjom da je to industrijska konoplja?
Pomagajte i Unaprijed Hvala.
P.S. stranica vam je super!
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Ako utvrde da sjemenke nisu od industrijske konoplje onda ti se dobro ne pise jer te mogu optuziti za prodaju, pa ti ne gine sud.

Inace takve stvari se ne voze u autu vise nego je potrebno, a kamoli da ih zaboravis 7-8 mjeseci.

Zasto su te uopce isli pregledavati? Ti si drzavljanin BiH ili?
 
20.09.2016
9
4
3
43
Drzavljanin sam Hr!
Citao sam i malo se raspitivao te kazu da u sjemenkama nema THC-a.
Isto tako sam dosta citao o tome da se sjemenke navodno ne vjestace..
Posto imam dijabetes nasao sam link gdje se navodi da su jako dobre u oralnoj primjeni sa ostalom hranom...
Dosta tema na forumima vodi se tim da sjemenke ne bi trebale biti toliki problem te ako i pozovu na sud da moze biti kaznena prijava i novcana kazna.Zatvor ili nekakva zabrana ulaska u BIH nije izgledna...jbg

Usput Sensi Hvala na odgovoru.
 
Poslednja izmena od urednika:
20.09.2016
9
4
3
43
Dosta njih kaze da ne mogu utvrditi dok je ne posade,jbg!
Usput sjemenke stare oko godinu dana na vrucini u autu ..trebalo bi da i izgube neko svojstvo?!

Kazu da od sjemenki imas samo ulje dok THC nema

Hvala Stipe

Jedan od komentara....

Sjemenje kanabisa (marihuane)

Nitko tu nikoga neće osuditi, i ne vjeruj ovima koji lupetaju gluposti o tome da je netko diler itd...
Sjemenke kanabisa ili marihuane ili konoplje - industrijske ili pak indijske, sve ti je to isto ako gledaš samo po sjemenkama, nema stručnjaka na planeti zemlji koji će ti reći ovo su sjemenke od indijske konoplje, a ovo su sjemenke od industrijske konoplje. (a i ne sadrže THC)
A uz sve to kilo sjemenki (hrana za papagaje) ti na tržnici košta ravno 15 kuna. Da, da iste takve sjemenke su ti hrana za papagaje.
Da bi dokazali da su tvoje sjemenke za uzgoj marihuane, morali bi ih posaditi i čekati da biljka procvate i tek tada ako ima više od onih famoznih 0,3 % THC moglo bi se reći da je indijska konoplja... Iako ponekad i industrijska konoplja može uz određeni način uzgoja imati puno više od tih 0,3%.
Sve je to u nekom sivom području....
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

amrildooo

Đed
Poznanik Foruma
29.12.2013
390
1.715
143
79
Sumarak
Ja mislim da po zakonu BiH i sjemenke spadaju u "promet i proizvodnju opojnih sredstava". Ne znaju ni kad narucis sjeme s neta da li ce u toj biljci biti thc-a, ali ipak nam prave problem kad ih uhvate na carini.
 
20.09.2016
9
4
3
43
Ja mislim da po zakonu BiH i sjemenke spadaju u "promet i proizvodnju opojnih sredstava". Ne znaju ni kad narucis sjeme s neta da li ce u toj biljci biti thc-a, ali ipak nam prave problem kad ih uhvate na carini.

Zanimljiva je situacija bila d policijom...
Glavni carinik koji mi sve to tumaci i pise nije siguran a zatim svako malo dolaze trojica i gledaju i svi komentiraju kao u stilu "ma nista"..
Uglavnom tvrdim da je industrijska a on meni da ako ne nadu thc u sjemenu da je sve ok i nema suda.
Ako nesto nadu idem na sud i vjerovatno kaznena bez nekakvog pritvora i zabrane ulaska(sto mi je najvaznije)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ma nema nista od toga, zaboravi... kakav thc mogu da nadju u semenkama... kako da dokazu da nije industrijalka... zaplenili su kao sto carina zapleni paket, i to je sve
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@Ringo
Ajd bar javi ovdje sta se na kraju dogodilo da znamo, al po ovome sta si jos napisao mislim da nemas brige.

@Stipe
Ovo mi je prvi info za DNK analizu. Mislim da to kosta poprilicno, pa sad hoce oni to vjestaciti ili ne pitanje je.
Mozda se netko javi ko zna cijeli postupak tog ispitivanja pa neka napise.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jobraman
20.09.2016
9
4
3
43
@Ringo
Ajd bar javi ovdje sta se na kraju dogodilo da znamo, al po ovome sta si jos napisao mislim da nemas brige.

@Stipe
Ovo mi je prvi info za DNK analizu. Mislim da to kosta poprilicno, pa sad hoce oni to vjestaciti ili ne pitanje je.
Mozda se netko javi ko zna cijeli postupak tog ispitivanja pa neka napise.
Nema greske javim jer je nekako siva zona...
Imam osjecaj da policija i nije imala neko uporiste tj.nekako su zbunjeni.
Cak i kad je zvao tuzioca u Livno onda sam skuzio da i tuzitelj nesto slicno tvrdi "ma nista" te se u tom trenu policajac pravda procedurom ...
Mislim zapoceo je pa sad mora nastaviti..

Jos oni mene smiruju da nema neke vece zezancije...strava!

Hvala svima
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Ja se svarno ne razumijem u to. Po nekoj logici, mislim da ne mogu znat sto ce tocno izrast samo po dnk analizi sjemenke....a mozda sam i u krivu. A to da je skupo, slazem se.
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
da si ima kilo sjemenki,pa da reces za prehranu...ovako si ima kutijicu sa strane,koju si dobi na poklon,ko zna sto je to.mozda bude kakva novcana kazna i to je to,cak bi ti mogli doc i doma u pretres radi sumnje...
 
20.09.2016
9
4
3
43
@Ringo
Ajd bar javi ovdje sta se na kraju dogodilo da znamo, al po ovome sta si jos napisao mislim da nemas brige.

@Stipe
Ovo mi je prvi info za DNK analizu. Mislim da to kosta poprilicno, pa sad hoce oni to vjestaciti ili ne pitanje je.
Mozda se netko javi ko zna cijeli postupak tog ispitivanja pa neka napise.
Malo sam se raspitivao pa Vam svima stavljam znanstvenu analizu koja u detalje tumaci ulje,sjemenke i obradu indijske konoplje.
Kao sto sam vec prije rekao sjemenke ne sadrze THC.

POZZ
 
20.09.2016
9
4
3
43
Nemam pojma stvarno..
Dobio sam na poklon od najmanje od koga sam mogao ocekivati i to teglu bez ikakve obrade,samo pocupani cvjetovi.Rezultat je bio katastrofa tj.nije bas imala nekog efekta kao najlosija.
 
20.09.2016
9
4
3
43
A nadam se...

da si ima kilo sjemenki,pa da reces za prehranu...ovako si ima kutijicu sa strane,koju si dobi na poklon,ko zna sto je to.mozda bude kakva novcana kazna i to je to,cak bi ti mogli doc i doma u pretres radi sumnje...
Ne mogu napravit pretres jer sam u Hrvatskoj a ovo su BIH carinici...
Ma na kraju nije ni valjala..
Kupit cu kesu sjemenki za kanarince i sad u povratku na istu granicu...stvarno nema razlike..
 
Poslednja izmena od urednika:

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
957
1.441
163
Malo ko ce priznati da je pogresio ili da nezna , narocito u drzavnim sluzbama , a definitivno su pogresili ... ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: H2O888

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
Ringo nebi trebalo nista bit a moze bit svasta,ae pa nam javi...e kad si spomenu kanarince..jednom mi je rekla jedna prijateljica da joj je pandur reka,da kad cisti krletku od kanarinca da ne baca u vrt(njoj je bi obicaj to istrest u vrt):)