Zapuštene outdoor biljke u očajnom stanju!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
Pozdrav ekipi sa foruma!
Nisam aktivan u zadnje vreme, ali tako je to kad se putuje i kad se ne growa. No eto, put me s vremena na vreme dovede na neko mesto gde ima biljaka, a ovaj put, nažalost, te su biljke u užasnom stanju. Meni se plače i ne znam ni odakle da krenem... Vlasnika očigledno zabole ona stvar, ali ja, iako ću biti samo 2-3 nedelje ovde, ne mogu da ih gledam ovakve, tako da ako neko ima kakav predlog šta raditi da se mučenice spasu, slušam.
Evo i par činjenica koje su meni poznate:
-U pitanju su 4 biljke, 1 raste iz zemlje, a 3 su u saksijama (2 u manjim od po 10l i one su u najgorem stanju, a jedna je u 20l).
-Nalazim se u Ekvadoru, ovde su tokom cele godine i dan i noć po 12 sati. Ne znam kako biljke cvetaju ovde, znam da ljudi rade po više uzgoja godišnje i verovatno su neke lokalne ruderalis sorte ili hibridi u pitanju.
-Biljka br 1 (koja raste iz zemlje) je u najboljem stanju, još uvek je u vegetaciji, ne vidim naznake pola, visoka je oko 2m, na otvorenom je, izložena i suncu i kiši, imala je samo jednu potpuno suvu granu (fotke 1 i 2)
-Biljka br 2 je muška ili hermafrodit (nisam stručan, nikad nisam imao ni jedno ni drugo), rekao bih hermić. Ona je u potu od 20l, van direktnog svetla, sa podosta suvih listova, ali generalno dobra (fotke 3 i 4)
-Biljka br 3 je ženska, najmanja je, imala je dosta suvih listova i grana smeđe boje (sušenje krenulo odozdo, vrhovi zeleni). Uklonio sam sve osušeno. Nije izložena direktnom suncu, izložena je kiši (fotke 5 i 6)
-Biljka br 4, umiruća, visoka oko 1,3m, gotovo skroz suva osim pojedinih donjih grana, sušenje istog tipa smeđe, prvo odozdo pa ka vrhovima. Ne mogu da utvrdim pol, mada na jednoj od zelenih grana kao da vidim ženski preflower. Ova biljka je zaklonjena i od sunca i od kiše (fotke 7 i 8)
-Moguće je da biljke uopšte nisu zalivane nedeljama, kiša je doduše sporadična, ali do biljke br 4 nije mogla doći.
-Potovi su definitivno premali za biljke 3 i 4, ali da li je to uzrok sušenju? Svakako nikad nisu prihranjivane, ali mislim da bi se to drugačije manifestovalo.
-Nema tragova insekata, plesni i drugih štetočina.
-Palo mi je na pamet, da nije biljka br 4 prezrela? Kada sam uklanjao suve listove, skroz su bili lepljivi, doduše bez onog lepog karakterističnog mirisa. Ne znam da li se onda mogu javiti nove grane sa preflowerom?
-Čim budem imao dodatne informacije, tipa starost biljaka i sl. ja ću objaviti, ovo je za sad sve što imam.
Biljka br 1 IMG_20200924_175410.jpg
Biljka br 1 suva grana IMG_20200924_175557.jpg
Biljka br 2 IMG_20200924_175426.jpg
Biljka br 2 cvet IMG_20200924_175459.jpg
Biljka br 3 pre IMG_20200924_074617.jpg
Biljka br 3 posle IMG_20200924_175337.jpg
Biljka br 4 IMG_20200924_175401.jpg
Biljka br 4 zelena grana IMG_20200924_175354.jpg
 

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
Sve su četiri posađene u isto vreme, "pre par meseci", šta god to značilo... Ima li ko pametan da predloži šta? Meni jedino pada na pamet da iskopam rupu, dodam malo neke bolje zemlje i da ih presadim... Tj biljku br 3 da presadim, ovu što je polumrtva ne smem ni da diram. Nemam pH merače, niti kakvo đubrivo, jedino nešto domaće da smućkam, ali šta?