Zarezivanje biljke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
16.05.2010
49
1
0
33
Ovako, s obzirom da sam svjež na ovom forumu htio bih pozdraviti vas starosjedioce i zahvaliti na korisnim savjetima na koje sam naišao dosad.

Znam dosta o sadnji i uzgoju ove prekrasne biljke ali ima jedna stvar za koju nisam siguran a znam da sam ćuo da je to netko radio.
Radi se o zarezivanju stabljike u vegetativnom stanju ,otprilike 1-2 mm ispod površine.
Navodno bi to trebalo prouzročiti rast nove grane iz tog zareza a samim time i pogustiti biljku.
Nisam to nikad radio ali me zanima ako netko ima iskustva s time i jeli to u opće moguće.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Dali mislis na topping ili na nesto drugo ?
Ako je ovo drugo moram priznati da nisam do sada naisao po netu na taj sistem s zarezivanjem.
 
13.04.2009
30
0
0
33
cekaj neznan jesan te krivo skuzia
ti mislis ispod povrsine zemlje rezat stabljiku, ako je tako nece ti nista izrast iz toga samo ce ti biljka uvenit haha
ako san te krivo ubra nemoj se uvridit

PEACE
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
zarezat biljku 1-2mm ispod povrsine stabljike? ... al to opet nema smisla :p

vjerojatno misli na topping
 
16.05.2010
49
1
0
33
neznam što je točno toping ali po nekoj logici to je obrezivanje vrhova ( hm hm XD), sam pogodio ?
Nisam mislio ni na vrhove ni ispod površine zemlje nego baš središnju stabljiku (eng. stalk, peduncle)
Nisam ni ja nigdje naisao ali znam da sam jednom cuo da bi se onda trebala rodit nova grana iz tog zareza. tj. kao kada gusteru zarezete rep iz tog mu pocne rast novi pa ih ima 2 , tek toliko da vizualno predocim
Two-Tailed-Metallic-Skink-2-Backyard-2008-11-24.jpg

sad trenutno imam oko 40-ak stabljika konoplje koje mi služe baš za ovake eksperimente pa kada narastu cu ovo isprobat, nikako na pravoj vutri. Ako bude funkcioniralo na industrijskoj trebalo bi i na pravoj , imaju jako slične karakteristike , zar ne ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CIKABAJA75

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
znaci mislis zarezat stabljiku bas ili granu?

al u svakom slucaju mislim da bi bilo negdi na netu da to funkcionira :/
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
To je svakako zanmljiv pokušaj da uradiš i na industriskoj kao i na pravoj Vutrici...
Exp... i ja volim ali nikako da uhvatim pravog vremena za to kako treba...
To zarezivanje koje si ovde pokazao je kao i kalemljenje (navrćanje) recimo da dodaš drugu sortu na nju... (kao voćke)
Ima sličan sistem za takvo nešto e sad kako će se ponašati ona na samo zarezivanje treba da probaš svakako i bilo bi dobor ako da nove znake života na jednoj od grana...
Mogao bi se napravit malo čudni Bonsai....
Čekamo tvoje nove slike i poteze s nestrpljenjem...
 
16.05.2010
49
1
0
33
OK. ali trebat će vremena industrijska mi je tek proklijala prije 4 dana i sad su visoke tek nekih 4-5 cm te imaju samo prvi par listova
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
meni se cini da bi prije korijen izraso neg nova grana ak je zarez pod zemljom. a ak je iznad zemlje najverovatnije ce se samo zdebljat stabiljka..
 
02.03.2010
2
0
0
34
ej ljudi imam jedno pitanje...sta ja ovde treba da zarezujem? I nepoznato je seme! Pa da pitam dal neko zna vrstu ? xD
[imghttp://img195.imageshack.us/img195/7563/1001952v.jpg[/img]
 
16.05.2010
49
1
0
33
Eto.. govorili ste da nema šanse da ovo uspije!!
I bili ste u pravu... :(
Ali vrijedilo je pokušat.
Barem sam saznao da se toping može raditi i na biljkama starim samo tjedan dana.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Pa da i ja odgovaram na pitanje...tema je kao jos jedna kemijska u ladici koja neradi godinama a ulozak se neda promjeniti :)
Edit:
i onda ja editiram post malo vise ... kao nemoj pisati post za postom haha 2010. jbt
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.