Zasto grow box?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.10.2010
13
0
0
32
pozdrav drustvo, imam jedno pitanje..

nije mi jasno zasto mora za indoor grow biljka da se gaji u grow boxu? cemu toliko tih stvari oko osvetljenja, ventilacije, i td i td... sta bi bilo ako bi biljku jednostavno gajili pored prozora, na dnevnoj svetlosti, sobnoj temperaturi, kao svo ostalo cvece? :)

Fala ;)
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Ništa nebi bilo!Jednostavno probaš pa češ da vidiš dal češ našto da pušiš i kolko češ da pušiš.A o kvalitetu toga šta češ da dobješ(ako uopče dobješ nešto sad u zimsko vrjeme)neču ni da komentiramo.Ko voli nek izvoli!!
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
I da imas najveci prozor na kojemu ima bar 12 sati dnevnog svjetla, i da je to svjetlo odgovarajuce u lumenima nebi mogao nikako da se rijesis mirisa, jer ti se miris osijeti i vjeruj mi kad ti kazem da je nakon par dana dosadno objasnjavat nekome ko dode u posjetu sto to smrdi. Ako zivis u zgradi neko ce da primjeti i da te cinka odmah.
Sklepas box sa filterom i na miru si..
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
...za babino brašno...
4fvgdaq_th.gif

"Prolistaš" par tema na forumu i shvatiš zašto...ovako...zapitaj se...:eek:hno:
 

pc.grower

Aktivan Član
15.10.2010
87
4
0
34
a i dolazi zima tako da nema svitla... možeš eventualno na balkon stavit liti , al brate svatit će te i zatvorit šta da ti kažen trava nije dekriminilizirana a kamoli legalizirana, a ostalo cviće u kući je, moš sadit one otrovne psihodelične biljke ako oš niko ti neće srat zbog njih a rokaju hehehe: tipa :morning glory, coleus blumei ili šta ja znan
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Milan035 je napisao(la):
pozdrav drustvo, imam jedno pitanje..

nije mi jasno zasto mora za indoor grow biljka da se gaji u grow boxu? cemu toliko tih stvari oko osvetljenja, ventilacije, i td i td... sta bi bilo ako bi biljku jednostavno gajili pored prozora, na dnevnoj svetlosti, sobnoj temperaturi, kao svo ostalo cvece? :)

Fala ;)
Grow box sluzi da se biljci pruze sto optimalniji i "prirodniji" uvijeti, ako bi se moglo tako reci.
U prirodi biljka ima: veoma puno svijetla i svjezeg zraka, vecu zemljanu povrsinu, bolje "zadrzavanje" vode u zemlji, vlaznost i toplinu reguliranu prirodnim putem i sl.

U boxu to zamjenjujemo s puno zarulja za svijetlost, s ventilatorima za konstantan svjezi protok zraka, podesavanjem vlage, optimalnom kolicinom vode i gnojiva itd.

A naravno kao sto su ostali rekli i radi izoliranja od nezeljenih pogleda i sirenja mirisa svud po kuci.

Ljeti (od proljeca do jeseni), nije problem uzgojiti u pitaru na balkonu ili pokraj prozora, pod uvjetom da ima dovoljno sunca i svjezeg zraka.
Ali tu je onda pitanje koliko je to sigurno da netko ne otkrije nas novi cvijet na prozoru pa zvrcne male plave (a nisu alieni) :icon_lol: