Zasto i zasto ne?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Djerosim

Aktivan Član
23.08.2008
59
28
8
49
U pravu si da ne bi,ali svako ko ode kod psihijatra bi mogao da izvuce recept ili dozvolu za sopstvene potrebe,tako da je je legalizacija u med,svrhe skoro pa obavljen posao za potpunu legalizaciju.
 
19.09.2007
26
0
0
32
tu se slazem... Em sto bi jos i ljudi bili kao "zaso oni mogu, a ja ne?"
ali farmaceutske tvrtke to nebi dozvolile i zamisli sta oni mogu sa svojim parama i "znanju" o ljekovima?
Dosli bi sa nekim pricama o marihuani i prodavali lazne dokumentacije o stetnosti....

Covjek se napusi i uzme speed, pocne se tuci i naravno okrive marihuanu...
Covjek se napusi, popije alkohol I naravno da ce okrivit marihuanu ako se nesto desi.

Marihuana kao biljka, i kao svaka druga biljka, nebi smijela biti ilegalna...
Eventualno sinteticke tvari smiju biti ilegalne, ali ak ja uspijem sam napravit drogu popud DMT-a ili LSD-a il MDMA il sta ja znam, ne bi smio biti kaznjen (osim ak prodajem) I to bi po meni bilo najvise fer....

dobro... najvise fer bi bilo da sve droge ostanu legalne i da se stavljaju odredene mjere opreza, a ne potpuna ilegalizacija.
 

Zabljak 1992

Aktivan Član
30.01.2008
449
20
0
38
legalizacija je puko mashtanje na balkan,ne postuju se neka osnovna ljudska prava a kamoli pusenje neke biljke.najbolje sto se moze odje postici je dekriminalizacija i ja sam za to.korekcije zakona koji regulishu posjedovanje malih kolichina...a i to se ne postize blejanjem nego akcijom.niko nikad nije izborio neshto sjedjeci skrshtenih ruku.
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
vandalx je napisao(la):
Mozda se nesto u hrvatskoj promijeni kad(ako) uđemo u EU...

nema razloga za vjerovanje u nešto takvo. EU nema zajedniču politiku o marihuani, različite države različito tretiraju marihuanu tako da čeznutljivi pogledi u EU sa nadom da će oni napraviti nešto što mi želimo su uzaludni.

Samo ako se mi tu organiziramo možemo to izboriti.

no na žalost moram ustvrditi kao što je već mnogo puta utvrđeno na ovom forumu mi nećemo napraviti ništa jer smo jednostavno za*****
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
34
e momci tesko da ce se ikad u hrv legalizirati.....hrv/srb. jako jako tesko..... =).....pre malo nas je....mi smo manjina ,manjak koji ima pozitivan stav o toj svetoj nam biljcici.previse je blata po njoj prosuto =( ......zato je ovaj forum stvarno jedna super stvar i svaka vam cast ljudi....mora se scena malo ojacati!Moze li se narucit majca vutra.org?ako ne,razmislite (admin i ostali),jer bi super bilo kad bi mogli "sponzorirat" web na majcama pa bi jos vise ljudi saznalo za ovo...Peace
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
34
Tihojla je napisao(la):
no na žalost moram ustvrditi kao što je već mnogo puta utvrđeno na ovom forumu mi nećemo napraviti ništa jer smo jednostavno za*****

Zasto bi bili za kur**?istina da nas je malo ali za kur** nismo.....:maryjane:
S takvim stavom necemo daleko ni dogurat,treba razmisljat pozitivno ,prosirit ovaj forum drugima pa nek dođu,nauce,vide ,steknu misljenje...posto je ova drzava sj*bana bit ce teze ali ono,nije nemoguce....kad bude neki Marihuana marš u srb/hrv,mogli bi se dogovrit pa svi skupa na prosvjede....al ono....skupit puno ljudi da se vidi da nas ima.....jebiga,za sad sam zadovoljan da mogu di nabavit malo zelenjave za popusit ....stay high,poz :RastaBong: :clap:
 
22.10.2008
1
0
0
35
a za hrvatsku ne sumnjam...mozda se i legalizuje...tj u obliku recepta koji mozete izvuci od svakog psihica...ali u bosni nece sigurno jos nekih 200 godina.....previse se otimaju oko nekih stvari da se i sama pomisao na vutru..ili marihuanu odmah govori kao da je to droga...ccccc

jos zatupljen narod..ih ih ih hehe
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
36
trabunjar.bloger.hr
Ivory je napisao(la):
Zasto bi bili za kur**?istina da nas je malo ali za kur** nismo.....:maryjane:
S takvim stavom necemo daleko ni dogurat,treba razmisljat pozitivno ,prosirit ovaj forum drugima pa nek dođu,nauce,vide ,steknu misljenje...posto je ova drzava sj*bana bit ce teze ali ono,nije nemoguce....kad bude neki Marihuana marš u srb/hrv,mogli bi se dogovrit pa svi skupa na prosvjede....al ono....skupit puno ljudi da se vidi da nas ima.....jebiga,za sad sam zadovoljan da mogu di nabavit malo zelenjave za popusit ....stay high,poz :RastaBong: :clap:
dobro bi bilo napravit neki marš al budu se opet (židovski) neonacisti prijetili :D.
mene nekako full privlači ideja da skupljam sjemenke
(pitat ću frendicu koja uzgaja da mi ostavi i tako neke frendove...)i onda u četvrtom mjesecu da ih odem po gradu sadit na korzo u one tegle parkiće,dom zdravlja i tako neka javna mjesta.
planiram skupit negdje 200-300sjemenki :D valjda ću uspjet za pet mjeseci.
a ako onda ljudi ne shvate kako je trava nešto sasvim prirodno i bezopasno nikad neće a nikad neće :D no svejedno fora bi bilo.
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
zašto smo za*****?

ja sam na ovom forumu oko dvije godine i u te dvije godine sam vidio da se vrte jedne te iste teme i jedne te iste spike a rezultat nula.

Već tri četri godine se planira marihuana marš u beogradu i stvar završava sa "sljedeće godine moramo"

Svako malo se javi netko sa idejom ajmo napraviti časopis i širiti istinu a legalizacija.org stoji tamo usamljena i neiskorištena

svako malo se javi netko nabrijan gledajući neki američki film i dokumentarac sa ž+eljom da napravi ono što bi oni tamo, no kada mu se objasni da hrvatska/srbija/bih imaju malo drugačije zakone nestane

svako malo se javi netko sa tvrdnjom da nam se krše ustavna prava i na tome stane - nitko do sada nije dignuo ustavnu tužbu

onda svako malo se javi netko sa idejom da se organizira referendum ali do sad nitko nije ništa napravio. Svi su uvjereni da će se referendumom sve lako riješiti ali nitko neće pokrenuti referendum

svako malo se javi netko sa idejom da se osnuje udruga ali nitko ju ne želi osnovati

i sva rasprava se završava sa : ma glavno da se ima nešto za zarolati

i to je to, dok se ima za pušiti sve će ostati isto.

treba biti realan, pogledati istini u oči i reć mi smo za*****.
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
36
trabunjar.bloger.hr
:heartbeat:
(zato mi se i sviđa ideja o sadnji po gradu :D sve mogu sam.
a čim je neka ideja vezana uz veći broj ljudi onda se i ne sprovede u djelu,
završi isto ko pokušaji markiranja u osnovnoj..."ja idem ako ti ideš")
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
pareeeeeeeeee..... :O

Sve bi bilo monogo lakse kad bi se imalo nesto para investirati u kanabis aktivizam.
Jer nije svako od nas u mogucnosti skupiti pare za lepit plakate ili doc na marsu, a kamo li pa da organizuje udrugu, referendum.....

Pozdrav...:ludaci_lol:
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Istina pecko,a uz ovakvu zakonodavnu vlast nitko se ni ne usudi...
Jer svakog na kraju krajeva boli ona stvar za državu,nađeš sebi ljepo za pušit i boli te za sve,znam da takvo razmišljanje nikako nije u redu,al pogledaj oko sebe,ako će netko shvatit šta je trava shvatit će,a neko nebi ni shvatio da je legaliziraš i neznam šta sve da uspiješ jer niko nije siguran u sebe i svoja uvjerenja,ne samo što se trave tiče,već i ostalih stvari kao naprimjer to što se sad raspravlja za FDA,a ljudi naši glupi majmuni treba im obrazovanje i malo pameti,a borba na kraju uvijek ostaje za entuzijaste:punch2:
A to što se tiče sadnje uokolo ja sam za to,mislim ja kao pojedinac,ali tek u nekoj skoroj budućnosti akobogda a možda će 2012. donijet neku promjenu who knows:signs016:
 
19.09.2007
26
0
0
32
upravo sam gledao video na youtubu kako su zapljenili 70kg marihuane iz Crne Gore i Bosne u Hrvatsku i srce me boli...
Ali ono sto sam shvatio je sljedece: Covjek kaze da je to zlo i da se mladi najvise drogiraju njom i da je to PRELAZAK U SVIJET DROGA.
Eh i ja si mislim "To je laz... no ipak ja sam probao LSD npr i mozda je ipak istina"
i onda mi je sinulo... pa da je legalna i da ju mogu kupit svugdje, na kiosku normalnom, AK JU MOGU UZGAJAT BEZ STRAHA, Pa ne bi mi trebale druge droge... ono, kad ce itko skuzit trippove u djepu? Nema sanse... 2-3 grama vec lagano otkriju. Em sto doma lakse od staraca se sakri...
Jos da ne spominjem, samom legalizacijom nebi isli kod dilera nego u kioske... Tako bi se rijesili vecine dilera.

Dakle bas zato sto je marihuana ilegalna, ljudi prelaze na teze droge.... sta ces, istina.
Evo meni stvarno nedostaje, ali dati 200-300kn za nekih 5 grama supergrassa (obicne trave nisam vidio dost dugo), kojih ako stedim mogu dost dugo pusit, ali onda u strahu svaki dan... nocna mora.

Da, sadnja gradom mi se svidja, vjerovali ili ne to sam si ja jos sam dost davno razmisljao, na primjer u Maksimir ili u sumama, sadite li po parkovima to se vrlo brzo skuzi i vrlo brzo eliminira...

treba doc do sjemenki (sta nije bas tesko), ali jedan nebus puno mogo, trebalo bi nas vise ici u taj pohod (+ nismo svi iz iste drzave, a kamoli iz istog grada da napravimo neki okup :( )
 

zorg555

Aktivan Član
20.08.2008
69
1
8
43
kupite kilu dvije sjemenki industrijske konoplje (koja je isto ilegalna za uzgoj bez posebnih dozvola) u trgovini sa hranom za ptice ii tamo di slatkovodni ribolovci kupuju zgrabite šaku toga i uprolječe uz putove kji se ne održavaju po parkovima po šumama poljima bacajte sjemenke i tako svako proljče tako da policja poudi od posla čupanja korova i jednom če odustat od čupanja a konoplja če se udomačit i raširit po svuda :devilfingers::devilfingers::devilfingers:
 
27.10.2008
18
0
0
44
e momci tesko da ce se ikad u hrv legalizirati.....hrv/srb. jako jako tesko..... =).....pre malo nas je....mi smo manjina ,manjak koji ima pozitivan stav o toj svetoj nam biljcici.previse je blata po njoj prosuto =( ......zato je ovaj forum stvarno jedna super stvar i svaka vam cast ljudi....mora se scena malo ojacati!Moze li se narucit majca vutra.org?ako ne,razmislite (admin i ostali),jer bi super bilo kad bi mogli "sponzorirat" web na majcama pa bi jos vise ljudi saznalo za ovo...Peace
tesko jeste, ali treba pokusati bar pokrenuti neku inicijativu, pa i u vancouver-u nije legalna, ali nije bilo hapsenja za posedovanje kanab. poslednjih 7 godina [ako se ne varam..], treba uciniti sve sto se moze da se zbog gram dva bar ne dobijaju batine od represivnih organa reda i da ti ne izlazi clanak u novinama jer su ti nasli dva keta na gajbi.
naravno tesko je ljude navesti na tako nesto kao sto je s neba pa u rebra protestno okupljanje,ali za pocetak, majice, flajeri, posteri, grafiti! svako da uskoci gde je dobar [dobar fotograf da posalje sliku, dobar slikar da napravi sliku/grafit, ko ima stampariju da se otvori za malo papira za plakate, ko radi u mass medijima da provuce neku temu... majice ko moze da napravi, sigurno ce biti ljudi sto bi kupili, pa makar na ovom forumu da se proda nekoliko-malo li je?
ux, al sam optimistican...heh... ali kao sto kazu, put od 1000 milja pocinje 1 korakom.
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
34
ja sam svoje reko,gdje god da bude marš dolazim...u zg mogu kroz cjelu god ,a u bh/srb jedino ljeti...
 
06.11.2008
3
0
0
35
ja sam cuo za izjavu (ne znam da li je istinita i nisam se raspitao, ali) da je predsednik holandije postavio pitanje onom najvecem inspektoru narkotike (ili sta god da je) javno na tv-u
Zasto u mojoj drzavi je dozvoljena marihuana i ima mnogo manje registrovanih narkomana nego u drugim drzavama u kojima je marihuana ilegalna??
a ovaj je nekoliko puta izbegavao odgovor pa posle ne znam kojeg puta kad ga ovaj pitao inspektor je poceo da vredja bez ikakvog razloga i potpuno bez veze NE ODGOVARAJUCI NA POSTAVLJENO PITANJE!
sad razmislite!
cops smoke it, nurses smoke it, judges smoke it...legalize it!!!!!