Zasto ne radi ?!?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.07.2006
16
8
0
Prijatelj je uz mene odgajajo i prvu svoju biljku.Domacica, lijepo porasla, imala odlican miris, hedovi su joj bili po 10cm.Stvarno je obecavala. Jednom mi se pozali kako je van grada vec par dana i da nece doci jos par dana, pa da odem da je obidjem. Zatekao sam odlicnu biljku koja je po mom misljenju prestarala ! Hedovi su bili veliki ali 90% biljke je imalo tamnobraon skvrcene koncice.posjekao je par dana kasnije.
Sinoc smo je probali, i nista ne radi!!!
Malo nesto kao, ali slabo.
A sve ima da bude zmaj: miris,boju,lepljiva je zlo,ukus,sjemenka uzeta iz dobre robe .....
Sad vi meni recite, jel to posledica kasne berbe?
ili nesto drugo?
poz za sve!
 
25.07.2006
16
8
0
Ma nemam pojma ...bila je puna kristala, mirisala na 7-8 metara....sjemenka je uzeta iz robe koju smo varili..
..mozda ipak bad luck....
Moze li joj takav rad prouzrokovati kasna berba? 90% hedova ima skvcene tamno braon koncice...
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Sledeci put posadite provereno seme.Najverovatnije je to u pitanju.Industrija izglerda skoro sasvim isto.Ima velike hedove,puno kristala,lepi se pod prstima,mirise loodilo...ali ne radi.Bas kao ta vasa.Zao mi je,nadam se da cete imati vise srece sledec godine.
 
25.07.2006
16
8
0
he he, a rekao sam mu da prvi put vjerovatno nece ici sve kako treba...
moje tri su naglavacke za par dana ih probam...

a Green covjek, pojasni mi ovu stvar, moze li kasna berba da promijeni drasticno rad...(sigurno da moze, nebi bila kasna da je svejedno) ali koliko joj stvarno steti da se reze kad prestara?

Pozdrav za sve!
 
25.07.2006
16
8
0
da, ali ovo je moje indoor, u saksijama od 15l postavljenih na strmoj padini sa 11h direktne sunceve svjetlosti...pocele su da cvjetaju dva mjeseca prije,..i vise, ..
jos par dana pa probam ..


industriA :roll:
 
27.08.2006
0
15
0
45
Uuuu brate,bad luck :(
Jbg,shta da ti kazhem,primi moje saucheshce i zhelim ti da sledeci put imash vishe srece sa tim biljkama :spliff:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
GreenMan je napisao(la):
Ne verujem da moze drasticno da utice.Ja doduse nikad nisam okasnio pa ne znam.Inace sumnjam da je okasnio previse jer tek je pocetak Septembra.

GREENMAN o cemu se radi??
o promeni kvaliteta ako se kasno ubere?
ako je to u pitanju ne menja kvalitet sve dok ona prirodno ne pocne da dudja a to je kraj oktobra ili pocetak novembra opet zavisi sta je sadjeno

prvo pocinje da vene i dobija braon boju a onda nakon toga pocinje da dobija iz svetlo braon u tamno braon boju kada i nastupa budjanje u tom periodu hed izgleda kao da ima paucinu po se i cvet se pretvara u prah kada ga stisnes
 
25.07.2006
16
8
0
e to je ono sto me je interesovalo.
Znaci da se moze ostaviti skoro do budji, a da joj kvalitet rada ne opadne drasticno.
Licno uvijek imam par saksija koje u vegetativnoj fazi drzim u kuci, a cim pocne dobro vrijeme iznesem ih i prepustim suncu..


ps. gore pomenuti bad luck se desio ortaku, a ne meni....

hvala na odgovorima
Pozdrav 8)
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
pa nije preporucljivo da ti budja...ali kada pocne da vene i da dobija braonkastu boju na delovima cveta to je signal da je zadnje vreme da je uberes

dudjanje nastupa usled glivicnog delovanja na sam cvet biljke odnosno mesnati deo a ne na THC cristale koji su po cvetu,ali samim budjanjem gubis kolicinu.
Dok je prelazak iz vaze susenja cveta u vazu budjanja desava se da veliki deo cveta usled trulih grancica padne na zemlju tako da i na ovaj nacin gubis kolicinski

Drzi se pravila da je vreme najkasnijeg branja onda kada cvet pocne da zuti i pocinje da se susi...to znaci da je ona zavrsila svoj zivotni vek,ako ima semenki znaci da su njene semenke dostigle svoju zrelost i biljka vise nema razlog za postojanje ,tako da pocine lagano da umire...

i jebo te opet sam poco da kenjam...ma beri bre to cim vidis da ima male zute delove heda . (ovo zadnje je bilo tachka :D )
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
hahahha ma pokusao sam da izmenim nesto u poruci kada sam je vec poslao aonda sam je opet poslao i eto :? :D

pa skoro da se moze nazvati zapustanjem biljke
U svakom slucaju ono sto ti ostane je skoro cist thc na ono malo mesa cvetova...ali naveo sam ti sta su problemi....PA NEMA JE MNOOOOOGOOGOOOO :lol:
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Kasna berba ti ne bi trebala umanjiti intenzitet dejstva (makar ne nešto drastièno). Od kasne berbe ti se može desiti 3 stvari.
1. Da ti se smanji ukupna masa hedova. Ali pri tome se ne smanjuje sadržaj psihoaktivnih supstanci veæ biljni materijal koji se suši, dakle gubiš vodu, a to æe se ionako desiti naknadnim sušenjem. Prema ovome bi trebala samo biti jaèa (manje ispušiš i dereš pluæa - više se napušiš)
2. Da ti se promeni sam tip dejstva. Prezrevanjem se dešava to da THC prelazi u CBD i na taj naèin se mogu dobiti sative sa jaèim telesnim dejstvom, odnosno pri ranijoj berbi indike, one imaju izraženije cerebralno dejstvo. Fin primer za to je libanski hash, kojeg ima u 3 osnovna tipa - svetli (Blond), crveni i mrki. Ovaj prvi je od ranije ubranih biljaka i ima izraženo cerebralno dejstvo (poput crnog turskog), dok je treæi od kasnije ubranih biljaka i ima jako telesno dejstvo, kao Afganac.
3. Treæa i najpogubnija stvar koja ti se može desiti u kasnoj berbi je da je i ne bude, jer su veæ svi skinuli biljke a tvoje ostanu za lešinare i ostale kaznene ekspedicije, koje u nedostatku drugih, poèiste sve oko èega si se muèio.
P.S. Naravno, tu je i veæa verovatnoæa da ih uhvate kiše, ali ti imaš nadstrešnicu nad njima tako da to nije problem.
 
27.08.2006
0
15
0
45
Vitez ima najchitkiji rukopis... xexexexe :D
Pa Srbine, nemoj ovde da pishesh cirilicom i da se kurchish sa tim shatro "Ja sam najveci Srbin i sad cu da na ovom forumu iskljuchivo koristim cirilicu, i usput, moj post nece niko uspeti da prochita jer cirilichni font nije podrzhan na ovom forumu!"
Koja si ti budala, xexexexe :rofl:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
uh bre gecko, pa zar ti covece... :shock:
shvatice on to sam...

aj na brzinu procitaj pravila foruma :wink: