zasto se listovi na biljci odlamaju

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Pablo Escobar

Aktivan Član
04.07.2012
133
8
0
prekjucer sam bio gnojio,i jucer sam bio ali samo zaljevo i zalio sam biljke,predobro su izgledale po meni nikad bolje bas su izgledale snazno bez obješenih listova ili iceg drugog,nadam se da ce se tako nastavit...znaci za tjedan dana otprilike bi opet trebo pognojit i da stavim istu dozu kao i prije ako s ovom dozom nisam pretjero mislim da je uspejsno biljka primila
 
06.06.2012
27
0
0
48
da li mi mze neko pomoci, prvi put se susrecem sa outdorom, dakle semena su feminizirana sva, posadjena 10.06. bila su tri nedelje na lampi od 600w na 18/6 posle toga presadjene u saksije od oko 30l i iznete napolje i imam problem jer mi se cini da biljke ne mrdaju znaci kao da je vreme stalo imaju oko 10 cm i tako sstoje vec tri nedelje ja ne znam u cemu je problem, izgledaju zdravo nemaju nijedan zut list, imaju sunca vlage sve je kako treba bar sto ja znam , zanima me u cemu je problem a da ja to ne znam, ako neko moze da mi pomogne, u napred hvala . poz .
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Napiši malo kakvu zemlju koristiš, koliko često zaljevaš, da li gnojiš? Ovako je teško reći, vjerovatno zemlja.
 
27.12.2011
11
3
0
33
Imam i ja jedno malcice glupo pitanje. Trazio sam temu u kojoj da ga smestim, ali posto nisam poronasao prikladnu odlucio sam da to uradim ovde. Nadam se da se nece niko ljutiti. Imam 6 biljaka koje nisam obilazio dve nedelje kada je bilo pakleno vruce, otisao sam prekjuce i video da su im listovi obeseni i skupljeni, pocele su da se suse sve osim jedne, ona je samo zaustavila sa rastom ali joj je lisce OK, zalio sam ih sa po 3 litara vode. Sada me interesuje da li ima nesto da se doda vodi ili bilo sta da se uradi da bi one lakse prebole posledice suse. Hvala unapred!
 

Pablo Escobar

Aktivan Član
04.07.2012
133
8
0
I moje su biljke to doživjele dok su bile one "paklene" vrućine (35C+) iako ne baš u mjeri kao tvoje ali uglavnom samo vode joj donesi i to je to i pošto je faza cvjetanja vjerujem da su ti biljke pokazale spol bio bi red da kreneš gnojit ali savjetujem ti da to kreniš radit tek kad se biljke oporave.Samo im sto cesce možeš daj vode i to je to...Ovo je moj savjet nadam se da sam malo pomogao iako nisam iskusan sacekaj jos neciji savjet. Sretno
 

Miovutra

Aktivan Član
29.02.2012
66
6
8
40
Više tvoje brige(zaljevanja) je lijek kad vica raste out usred ljeta i najjače sunjare ostalo imaš po forumu akoš rovarit rupe pa stavljati najlon na dno da ti drži malo duže vodu i slična njasra....
Malo razmišljaj i malo kopaj po sajtu naći češ dobre vodilje :)

Sretno Predatore i stealthaj se kad ih budeš obilazio ;)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
supervizor75 je napisao(la):
da li mi mze neko pomoci, prvi put se susrecem sa outdorom, dakle semena su feminizirana sva, posadjena 10.06. bila su tri nedelje na lampi od 600w na 18/6 posle toga presadjene u saksije od oko 30l i iznete napolje i imam problem jer mi se cini da biljke ne mrdaju znaci kao da je vreme stalo imaju oko 10 cm i tako sstoje vec tri nedelje ja ne znam u cemu je problem, izgledaju zdravo nemaju nijedan zut list, imaju sunca vlage sve je kako treba bar sto ja znam , zanima me u cemu je problem a da ja to ne znam, ako neko moze da mi pomogne, u napred hvala . poz .
Vjerovatno je zemlja upitne kvalitete,moguće je i da si previše zalijevao pa ako nije 'propusna' zemlja stvorilo se blato,tj. nabijena je....dešava se stagnacija biljke i ako tako malu presadiš u veliku posudu pa prvo grana korijen.
Uglavnom,krenit će one...e sad da li će stići neku 'normalnu' veličinu...to ćeš nam ti javiti:icon_lol:
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Koliko su stare biljke,sa čime ih i koliko često zalijevaš...inače pitanje ti je skroz nejasno,jer razloga može biti nekoliko,uslikaj,pokaži... to je ono što pomaže u većini slučajeva.