Zatucanost nas Balkanaca

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Ljudi koji tvrde, da je Canabis droga, najvjerojatnije, nikada nisu probali, nešto od prave drog! Ali, svako ima pravo na svoje mišljenje!
Večinom se kaže travom, pa te povuku na jače stvari. Šta, ja mislim da nije istina. Postoji veča šansa, da nešto uzmeš i to se dogodi najčešče, kada hodaš od 1-4 lika i nitko nema trave, ali 5.ima bonkas. 95%klinaca če nakraju uzet taj ex, jer se je nabrijao, da če se napušit(moje iskustvo).
Vozim taxi i slušam današnju mladež kako razgovara i na koji način razmišljaju. Izlaze u ponoč i ditekt taxijem u disko, gdje neka kompilirana cajka zavija. (nemam ništa protiv pravih narodnjaka, ali ovo danas je čušpajz).
U 6 godina mogu reči, da niaam imao nikada neugodno iskustvo. Ali, popunim veči dio vozačevog sjedala, pa im nisam zanimljiv.
Jedno jutro, pokupim klinku iz izlaska i normalno razgovaramo. U jednom trenutku, kaže ona da ona vožnju neče platit! Kako je sve bilo u redu, mialio sam, da se šali. Kaže ona, ako mi naplatite, reči ču tati, da ste me nagovarali na sex. Ja se okrenem, pogledam ju, a ona od normalne cure, složi facu, ko da je cijelu noč bila u prtljažniku. Meni su se noge odsjekle! Ostavio sam je kod prvog bankomata, jer ima kameru. Naplatio nisam, ali sam isti čas kupio kameru i na šajbu.
Tako da trava u današnjem životu je ono najniže zlo, ako se uopče može nazvat zlom!
A Facbook volim, radi igrica. Profil imam, jer ako izgubim mobitel, uvijek mogu nači osobu, koju trebam. Ali, da je zlo, to je možda u društvu i največe zlo. A ove društvene mreže, gdje se ekipa naslikava. Najjači su mi extremi, koji okače sliku, sjedeči na susjedovom motoru! Ili guzica od one Stanije, gdje got, da pogledam,evo nje blješti!
 
13.03.2018
70
185
33
31
Dobar dan svima

Svi mi svjesni smo otrova koje svakodnevno unosimo. Ako mi ne vjerujete, izađite na ulicu i udahnite malo ispusnih plinova.
Dakle, otrov.
Također, otkad je coveka, uzimali su se mijenjaci svijesti i stanja, iz mnogobrojnih razloga.
Da budemo on topic, marihuana jest droga. Kao i svaka druga droga ima plus i minus.
Sto uopce jos jest droga? Pa tehnicki to je sve osim vode ph neutralan. Cak i od vode mozes mrit. Dakle sve sto unosis mijenja ravnotezu tijela, kako thc tako i natrij, kalij, fosfor, dušik.... hrana, pice....
Međutim, velik je problem sa drogom ta zlouporaba. Sta mnogli ljudi koriste iz obijesti. Ne samo s drogom nego s ljudima. Nemaju mjere.
Upravo u tom smjeru mi se zalazemo za ukidanje zabrane konoplje, konopljina lišća i cvjetova i dozvolu uzgoja za osobne potrebe, i za potrebe obrta. Sav novac prikupljen od poreza na obrt drogom uložiti u obrazovanje ljudi o stetnosti zlouporabe droga.
Dakle istaknuo bi da je kljucno gorenavedeno to zlouporaba droga i protiv toga se moramo kao drustvo boriti, također i za zastitu osoba da ne budu izlozene bilo kakvom dimu od cigareta, marihuane i svega ostalog sto utjece na zrak koji udisemo. Nije u redu da stetis osobi pasivnim pusenjem, bilo trave bilo duvana, i nije uredu da zagađuješ zrak koji dišemo svojim automobilom.
Tako je u coloradu, sve taxativno i eksplicitno navedeno.
Zabraniti (legalnu) prodaju svih droga osobama mlađim od 21 godinu. Stovise, ostro kaznjavati i provesti u djelo kaznjavanje.

Za pocetak ovako nekako treba urediti zakone.

Razumijem potrebe ljudi da unose u sebe travu cigare alkohol stogod, ali trebamo ih nauciti da prepoznaju na sebi kad su presli mjeru i da imaju centre za razne vrste ovisnosti kud mogu doci i savjetovati se s drugim ljudima ili grupom ljudi. I da se novcem od rog poreza potice aktivnost.

Kod nas na balkanu se nekako previse stigmatizira, i opcenito smo kruti ljudi. Trebamo vise prihvacati ljude kakvi oni jesu i pokusati im pomoci bez predrasuda i osuđivanja jer svako ima faze zivota kakve znaju biti razlicite i radi toga razlicito se ponasa pa nekad mu mozda treba trave za smirenje ili alkohola, trebamo razumijeti to, i poticati ponasanje svih nas međusobno da tezi međusobnom pomaganju da osoba shvati ako ima problem.

I na kraju jedan je zivot, od tocke A do B, jedno putovanje, i svako bira putanju, trebamo pomagati da se ne odleti previse s kursa.
 
15.06.2018
4
11
3
citam tekst o nekoj nasoj pjevacici... (hrvatskoj) bori se multiplom sklerozom...
javno govori o tome da ce se ljecit s kanabisom, kaže da je i pisala precjednici, al nije dobila odgovor...

komentar od nekog:
Gledao sam emisiju o Vama poštovana pjevačice za koju nikad nisam čuo.Poštovana gđo.a što ste čekali do sada.2002 god.supruga mi je imala kako se kaže moždani udar.Primljena je u bolnicu na Rebru drugi dan mi je ravnateljica odjela rekla ovim riječima -- gospodine mi na Rebru nemamo magnetsku rezonancu da bi odmah znali dijagnozu.Taj drugi dan odvezli smo je u Martićevu u novootvorenu kliniku gdje su napravili magnetsku rezonancu glave.Platio sam iz svog đepa iako smo bili obična sirotinja no liječnici su odmah krenuli s terapijom.Tih 27 dana bio sam od jutra do večeri u bolnici vozio suprugu na wc bio joj moralna podrška.Učio sam je ponovno hodati jer joj je oštetilo desnu stranu i centar ravnoteže.Vjerovali smo našoj doktorici koja se brinula o njoj i sestrama koje su me razumjele i samo riječi hvale.Kad sam navečer došao doma internet i literatura htio sam znati o toj bolesti.Supruga je iz bolnice prevezena u Varaždinske Toplice gdje sam joj opet ishodio da nije bila u onim starim katakombama gdje se čuo jecaj i krik bolesnika.Do 2007 god.sam je znao voziti po tjedan dana dvaput godišnje na infuzije.I onda je krenula terapija betaferonom svaki drugi dan injekcija.No bolest je stala i supruga hoda,radi kućanske poslove.Malo je usporena ali to nije problem.Nikada u ovih sada več 17 god.bolesti nismo radili ništa na svoju ruku nego samo kako kaže naša doktorica.A i nemojte mi tu govoriti meni čovjeku o nekakvim stvarima o kanabisu.Tko se izliječio sa drogom nemojte trabunjati kakav je učinak da Vas stavi u stanje blaženstva i imate osječaj sve je ravno oko Vas.Svi Ti koji troše drogu bi se htjeli na račun bolesnih dočepati materijala.Priče za malu djecu ili je bitnije voziti dobar auto a supruzi nema za pretrage ili lijek.Ma molim filistre pucajte a mi možemo i bez kanabisa idr.opijata.

kolko zatucan moras bit da u 21 stoljecu smatras da je kanabis droga, usporedjujes to s opijatima?
ocemo mi ikad doc pameti...
bar danas je dostupno sve informacije preko neta...
ili je vrh nase pameti napravit profil na fejsu i pokazivat kolka si budala?


Boli me k**** za jasnu, peru nekog treceg i za njegovo misljenje. Ovaj narod je zatucan, pre lijen da prosiri neke svoje vidike, da proispitaju svoja misljenja. Jako se uvrijede na konstruktivne kritike, nesmijes iznijest svoje misljenje i reci da ti mislis da je drugacije, odma te gledaju kao da si s marsa pao. Nevrijedi puno trositi rijeci, pre zatucan narod. Biti ce bolje tebi ako se ne obazires na takve gluposti, samo se izivciras. Ne vrijedi ulaziti u rasprave, jer jednostavno nije vrijedno. Zivis po nekom svom nacinu koji ti mislis da je najbolji, sa sto manje rasprave s ovim narodom, jer kao sto smo rekli pre zatucan narod. Potpuno te razumijem frende i sa svime se slazem s tobom, al jednostavno nije vrijedno se raspravljati. :) Zivio!
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Cuo sam da su ti "balkanci" bas zatucani i da su ogrezli u korupciji. Kukaju kako saobracajci (na prvom mjestu) pa onda redom doktori, profesori, popovi, hodze.., uzimaju mito, a ne kukaju kako ima mnogo vise onih koji mito nude. Bez pogodnog tla nema ni kulture koja takvo tlo trazi, bas kao sto konoplja ne uspijeva na kiselom tlu.

Zasto bi bilo kome dozvolili da nam razjebe zivot toliko da nam postane nepodnosljiv?
Da li je pristup problemu razjebanog zivota i potrazi za rjesenjem optuzivanjem drugih ispravan?
Jesmo li ikada krivca za sve lose sto nam se desava u zivotu potrazili u nama samima?
Znamo li uopste sta nam odgovara da bi zivili sretan i ispunjen zivot?
Da li to zavisi od drugih ili licno od nas, posto se tice naseg licnog zivota?

Lako je druge okriviti, jos lakse im je presuditi (odjebaus from my life) ali, da li cemo tada biti sretniji?
Ja licno ne bih bio sretniji, jer moja sreca ne zavisi od necinjenja stvari koje ne volim, ne zavisi ni od nedruzenja s ljudima koje ne gotivim. Zavisi, iskljucivo, od cinjenja onog sto volim i druzenja s onima koje volim. Ostalim zelim svu srecu ovog svijeta, a da je ne steknu na tudjoj nesreci.
Konstruktivna djela i konstruktivni razgovori covjeka ispunjavaju dobrom, pa cemu onda fokus na destrukciju i zlo?
Zbog misljenja da je zlo ovladalo svim i svacim? - Ako je tako, braco draga, lijecite se i branite od zla, jer je u vama.

Za razliku od onog sto sam cuo, sa balkancima sam dozivio pregst lijepih trenutaka i razmijenio milione osmjeha. Vjerujte da je smijeha i viceva bilo cak i dok smo pucali jedni na druge!

Sta ste se raskenjali o zatucanim balkancima, kao da nista pametnije za teferic nema?!
Cek malo.., a da malo razmislimo kroz kakav spektar posmatramo svijet, kad samo zatucanost vidimo?
 

Vanzemljak27

bzzzzzz
09.06.2017
373
2.131
143
Tek kad sretneš i u kontaktu budeš s ljudima iz ostatka svijeta skužiš kako smo mi balkanci dobri ljudi .
Puno više ljudskosti i ,kao što kolega kaže ,osmijeha, bezbrižnosti.

Svaki i taj zatucani čovjek smatra sebe dobrim i ne zatucanim.
Ali zato ja prvi neću za nekog govoriti da je zatucan ili ovakav onakav, možda sam upravo i ja takav?
Kako gledaš svijet oko sebe tako se i taj isti svijet refleksira na tebe.

Zrači pozitivom, budi iskren,pošten.
Moć pozitivnog razmišljanja je moćna. Nema prepreke koju ne možemo preskočiti, jer prepreke i ne postoje zapravo, sami sebi stvaramo prepreke.

Svako ima razlog zasto je zao, ljut, živčan, ali to ne treba utjecati ma mene osobno.
Takve energije samo odbacis od sebe i na kraju krajeva shvaćaš da je njemu gore nego tebi i da ga zapravo žalim a ne mrzim.
Kakve osjećaje imaš prema drugima takvi osjećaji i tebe obuzimaju i postaješ takav.
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Kod nas, još uvijek se osjeti, da smo drugačiji od zapadnih zemalja. Od susjeda, do sitnica, kojih vani nema. Gdje ima, da ti babi šalješ, busom, kobase. Kad ideš na more, susjed ti čuva kuču(i ženu) . Ali, nažalost u Zagrebu je to nestalo.U starijim kvartovima se još to osjeti, ali šta kad dodjem na kavu, na kvart. A njih 3 talibana od 4 banke, umjesto, da razgovaraju, oni bleje u mobitele.
Ali, recimo u mojoj ulici, ljeti svi susjedi su vani, roštilja se i sl. Isto, sve manje, ali smo i stariji. Kad padne snjeg, svi lopatamo. A, ne u zgradama, trče, da vide jel je njihov red za čiščenje.
Sve u svemu, nama je još dobro. U Americi, kad ostaneš bez posla za tjedan dana si na cesti. Strgaš ruku, pa kad počnu računi od bolnice stizat, žao ti je što vrat, nisi strgao. Oni imaju dobrih strana, ali to su isto male zajednice. Prijatelj(zna ga japanac, dobri prijatelji), radio je 11 godina u New yorku i sa prvim susjedom se nikada, nije upoznao. I, to je kod njih normalna stvar. Tamo, ako se obratiš nepoznatim, odmah zove 911
 

Vanzemljak27

bzzzzzz
09.06.2017
373
2.131
143
znaci ako ke neko zatucan, ne smijem to rec jel on misli da nije...lol
Meni ne pitaju kad placam rezije i hranu na koji ke to nacin zaradjeno...
Al romaticno je to...a od romantike se ne zivi...
Naravno da smiješ reći, smiješ sta god želiš .
Već ne treba se zamarati i obraćati pažnju uopće na takve osobe, cim im pridodas pažnju odmah energetski ides na tu liniju i dajes svoju energiju uzalud.
Zašto se uopće opterećivati što je tamo netko zatucan npr? Šta meni znači u zivotu što je on zatucan? Ama bas ništa, naprotiv. I s tim u konačnici onda me niti zanima ni ti razmišljam o tome.
Upravo kao što kažeš svatko vodi svoju "bitku" i boli tog zatucanog hoces li ti platiti rezije ali boli i tebe da li ce on platiti režije.
Ne pitaš ni ti njega a ni on tebe.
Hodajmo svojim linijama života i nemojmo se opterećivati drugim ljudima i tudjim problemima.
Život je kratak da bi se s tim zamarali, tek kad se čovjek oslobodi toga filtriranja svega oko sebe skuži kako je zapravo zanimljiv svijet i kako me, da izvinete, zaboli dupe što je netko ovakav onakav. Ako mi ne paše nemam ja šta tu pridodavati pažnju ikome.
Kad se prestane trošiti energija na takve stvari onda krene uzdizanje u pozitivnije energije.. I tako lagano krene sve na pozitivne grane.

Ljudi bježite od medija, novina, komentara. Sve što nam prezentiraju nas um upija i kreira osjećaje povezane s tim događajima. Odatle kreće i zlo, zavist, neumjerenost, materializam, konzumerizam, naarcizam egoizam.. Itd itd.. Sve je to s ciljom.

A sve je jako lagano to izbaciti to iz života postupno. I kasnije gledaš i shvatiš kako si prije pušio prazne priče, težio nećemo nebitnome, vodio krive bitke, razvijao krive osjećaje.
A ostali divni osjećaji i zivot je prolazio ispred očiju i nisi nista vidjeo jer si bio umno zatvoren u kutiju prosudjivanja i filtera koji nam se nameću iz dana u dan..
Pricam iz osobnog iskustva takodjer.

Svatko ima pravo izbora, a to pravo može se tek efikasno iskoristiti kad se oslobodi okova i kad radiš stvari svojom glavom a ne po obrascima.
 
Poslednja izmena:

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
Kod nas, još uvijek se osjeti, da smo drugačiji od zapadnih zemalja. Od susjeda, do sitnica, kojih vani nema. Gdje ima, da ti babi šalješ, busom, kobase. Kad ideš na more, susjed ti čuva kuču(i ženu) . Ali, nažalost u Zagrebu je to nestalo.U starijim kvartovima se još to osjeti, ali šta kad dodjem na kavu, na kvart. A njih 3 talibana od 4 banke, umjesto, da razgovaraju, oni bleje u mobitele.
Ali, recimo u mojoj ulici, ljeti svi susjedi su vani, roštilja se i sl. Isto, sve manje, ali smo i stariji. Kad padne snjeg, svi lopatamo. A, ne u zgradama, trče, da vide jel je njihov red za čiščenje.
Sve u svemu, nama je još dobro. U Americi, kad ostaneš bez posla za tjedan dana si na cesti. Strgaš ruku, pa kad počnu računi od bolnice stizat, žao ti je što vrat, nisi strgao. Oni imaju dobrih strana, ali to su isto male zajednice. Prijatelj(zna ga japanac, dobri prijatelji), radio je 11 godina u New yorku i sa prvim susjedom se nikada, nije upoznao. I, to je kod njih normalna stvar. Tamo, ako se obratiš nepoznatim, odmah zove 911


da, a mi trcimo za tim...
nikako da shvatimo da treba pec rakiju i imat klanja...

Naravno da smiješ reći, smiješ sta god želiš .
Već ne treba se zamarati i obraćati pažnju uopće na takve osobe, cim im pridodas pažnju odmah energetski ides na tu liniju i dajes svoju energiju uzalud.
Zašto se uopće opterećivati što je tamo netko zatucan npr? Šta meni znači u zivotu što je on zatucan? Ama bas ništa, naprotiv. I s tim u konačnici onda me niti zanima ni ti razmišljam o tome.
Upravo kao što kažeš svatko vodi svoju "bitku" i boli tog zatucanog hoces li ti platiti rezije ali boli i tebe da li ce on platiti režije.
Ne pitaš ni ti njega a ni on tebe.
Hodajmo svojim linijama života i nemojmo se opterećivati drugim ljudima i tudjim problemima.
Život je kratak da bi se s tim zamarali, tek kad se čovjek oslobodi toga filtriranja svega oko sebe skuži kako je zapravo zanimljiv svijet i kako me, da izvinete, zaboli dupe što je netko ovakav onakav. Ako mi ne paše nemam ja šta tu pridodavati pažnju ikome.
Kad se prestane trošiti energija na takve stvari onda krene uzdizanje u pozitivnije energije.. I tako lagano krene sve na pozitivne grane.

Ljudi bježite od medija, novina, komentara. Sve što nam prezentiraju nas um upija i kreira osjećaje povezane s tim događajima. Odatle kreće i zlo, zavist, neumjerenost, materializam, konzumerizam, naarcizam egoizam.. Itd itd.. Sve je to s ciljom.

A sve je jako lagano to izbaciti to iz života postupno. I kasnije gledaš i shvatiš kako si prije pušio prazne priče, težio nećemo nebitnome, vodio krive bitke, razvijao krive osjećaje.
A ostali divni osjećaji i zivot je prolazio ispred očiju i nisi nista vidjeo jer si bio umno zatvoren u kutiju prosudjivanja i filtera koji nam se nameću iz dana u dan..
Pricam iz osobnog iskustva takodjer.

Svatko ima pravo izbora, a to pravo može se tek efikasno iskoristiti kad se oslobodi okova i kad radiš stvari svojom glavom a ne po obrascima.

slažem se s tobom...ali
briga me jel mi ko država smo neka zajednica...
npr.
u australiji ako si dovoljno bogat da ne moras primat mirovinu, iako si uplacivo ne primas je...
oni nemaju nista protiv toga...

kod nas je suprotno...to ubija drustvo...
 

Vanzemljak27

bzzzzzz
09.06.2017
373
2.131
143
Odmah ali.. eyessss: Nema ali. ;)
Da istina to je loše i tu smo mauna.
Ali da li ja tu mogu šta promjeniti? Da li se to mene mora ticati? Mogu sebi složiti ugodno okruženje za život i živjeti s tim ,jer inače nažalost teško je oduprijeti se sistemu tom skroz. Da bi "normalno" živjeli u ovo vrijeme moramo nekako izbalansirati ali ne dati sebe nekome ili nečemu zbog tamo nekih novaca ili nez čeg već .
Kad radimo sebe iznajmljujemo a kad ne radimo živimo život kakav želimo i kojem stremimo.

Ja znam da nam je društvo loše i da se loše vlada, ali ja iskreno tu ne mogu ništa, ali mogu sebe promjeniti i terati vodu na svoj mlin.
Ne zanima me stanje u svijetu i stanje sabora ili čega vec.
Sebe mijenjajuci mijenjaš svijet oko sebe. Ozbiljno :)
Puno je lakše i zanimljivije.

Ugl raspisa se ja. Ova me neka domacica uljuljala.

Nemoj šta zamjeriti :)
 

Nogud

“Bolje piti vodu nego naftu.“
24.08.2017
530
841
113
nisam siguran da smo zatucani, pre bih rekao da su drugi narodi previse indoktrinirani. ako sme da primetim da zadnjih godina i nama balkancima (helmovcima) pokusavaju da usade raznorazne ideje, iako posrcemo mi se ne predajemo. da zakljucim, niposto omalovazavati samog sebe to je nametnuto elementima dugog trajanja.