Zatucanost nas Balkanaca

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Ovo za dilere droge je u pravu što kaže. Ja sam bila pre par godina u Austriji u jednom manjem gradu i često sam išla u jedan park sa klinkom koju sam čuvala . Crnci na svakom koraku .. voze bicikle i samo se razvrću, telefoniraju i ... tek priđu nekom u tom parku .. razmene paket i pare i odveze se dalje .. Voze bajseve da bi mogli da zbrišu ako se pojavi policija , a policajci ne mogu da uđu kolima u taj park i svima lepo... Viđala sam i razvaljene , tj obeznanjene klince po klupama ... sedi , žmuri i kunja ... ko zna šta su im sve prodavali .. Vutra se puši na otvorenom .. u "prodavnici" -- tu zabrađene majke s decom ( Turci i Arapi ) , tu je kereći park ... Crkva u ćošku .. penzioneri pričaju na hrvtskom ... Budin spomenik i sledbenici ... Svašta je bilo .. :)
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Šta je "zatucanost"? Proguglala definiciju pa kaže "zaslepljen, zadrt, fanatičan, nekritičan, zanesen, indoktriniran, isključiv, krut, doktrinaran, dogmatičan, dogmatski, jednostran".
Međutim, mi ovo vrlo često koristimo relativno u odnosu na neke druge (ekonomski razvijenije) zemlje. Pa smo onda zadrti ako smo sve ovo gore više od npr Nemačke ili uglavnom USA.

Ali ja mislim da je upravo to problem. Ljudima sa ovih prostora ne možeš da prodaš tu EU-USA priču jer osećaju da smrdi od glave do repa
Sve to. I nije pravi put za nas.
I mislim da je to ono što nas donekle drži u zadrtosti. Koje je daleko kompleksno stanje da bi se ovako olako pokrilo.

Ali mislim da esencijalno put koji nam je predstavljen, nuđen i u koji se guramo nije za nas.
Treba da pravimo svoj. A ne znamo kako.
I onda jbga.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Uopce mi se ne svidja naslov teme..u najmanju ruku je provokativan !!
Treba mozda malo zaviriti dublje u povjest.Ovo o zatucanosti je povrsno i moze se tumaciti na razne nacine.
Prihvatili smo tu stigmu.
Povjest kaze da su Slaveni,pa i Muslimani ustvari miroljubiv narod..Nesto kao Kinezi.
Sve ratove smo vodili zato jer je ta zajednica stara nekoliko tisuca godina...
Zapad su divljaci i to je jasno.Pate od preper sindroma i navodno ih stalno neko progoni i prijeti.Dok je Tesla lovio loptaste munje ..zapad je lovio crnce i krao zlato i dijamante po Africi !!
Kod nas treba ulagati u fakultete.. !! Treba se zalagati da ni jedno nase dijete ne pere sudje po divljem zapadu.
Mi sami sebe ponizavamo do te mjere..... i mislimo da je zapad nesta posebno..neka visa rasa haha
Da jesu nebi im trebao Nikola Tesla da ih prosvjetli.
Nase robovanje vuce korijene iz nase dobre duse.Kad se ratuje,ratuje se.Kad se place,place se...kad se veseli..veseli se.
Balkanci su skroman narod.
Pokoji celavac u bemveju...nije to Balkan.
Balkan je Tesla..Boskovic...na listi World Genius directory. Mislav Predavec ima koeficijent inteligencije 192 i prema tome je drugi najinteligentniji covjek na svijetu.
Ivan Ivec 169
Dusko Jelaska 146
Stevan Damjanovic 169
Hrpa genijalac...
Onaj pjesnik Albert Ajnstajn je imao 160 koeficijent inteligencije


edit
Evo o skromnosti...
Kazu da je loptasta munja i dan danas nerazjasnjena pojava elektricnog izbijanja

A evo sta wiki kaze za Nikolu Teslu i loptaste munje
Inženjer Nikola Tesla
Nikola Tesla u svom laboratoriju u Coloradu Springsu je prema izvještajima redovito bio u mogućnosti dobivati kugličastu munju promjera 100 mm, ali to je za njega bila više stvar znatiželje, budući da se više bavio visokonaponskim prijenosom energije.
 
Poslednja izmena:

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
Šta je "zatucanost"? Proguglala definiciju pa kaže "zaslepljen, zadrt, fanatičan, nekritičan, zanesen, indoktriniran, isključiv, krut, doktrinaran, dogmatičan, dogmatski, jednostran".
Međutim, mi ovo vrlo često koristimo relativno u odnosu na neke druge (ekonomski razvijenije) zemlje. Pa smo onda zadrti ako smo sve ovo gore više od npr Nemačke ili uglavnom USA.

Ali ja mislim da je upravo to problem. Ljudima sa ovih prostora ne možeš da prodaš tu EU-USA priču jer osećaju da smrdi od glave do repa
Sve to. I nije pravi put za nas.
I mislim da je to ono što nas donekle drži u zadrtosti. Koje je daleko kompleksno stanje da bi se ovako olako pokrilo.

Ali mislim da esencijalno put koji nam je predstavljen, nuđen i u koji se guramo nije za nas.
Treba da pravimo svoj. A ne znamo kako.
I onda jbga.

sto se zatucanosti tice...
npr. radio sam s deckom (ima21god.)

travu nikad nije pusio, kažem mu da je manja stetna od alkohola...
kaže kad dokažu...em su ono dokazali znanstvenici...
em ko ce ti dokazivat da je ne znam trava ljek?
farmacija? koja ulozi 4 milijarde dolara za razvijanje ljeka...
kolko je trebalo ulozit u razvijanje aparata za zracenje?
sad ce ti rec, e, evo zasdite vi biljku kod kuce i izljecite se sami?

znaci to nema veze sa nadrogiranom djecom u parku, dilanjem droge po metroima i tak dalje...
nego samo sa zdravim logickim zakljuckom...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ribadow

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
ma nije naslov provokacija nego je tako, ali ne samo na balkanu nego svugdje na svijetu.
to sto si naveo neke balkance koji se mogu staviti u kos sa ostalim genijima, mogao bi ih naci na bilo kojoj lokaciji na svijetu. to sto dosta dugo trajemo mozda daje veci broj genijalaca nego neke druge lokacije nastanjene narodom koji je mladji od naseg.

neki puta imam osjecaj da sam okruzen totalno, ne znam kako bih ih nazvao, ignorantnim i zatucanim ljudima. to se vidi na svakom koraku pa bio ti u hr, srb, it, aus, slo, a usa da ne spominjem.

...Ali mislim da esencijalno put koji nam je predstavljen, nuđen i u koji se guramo nije za nas.
Treba da pravimo svoj. A ne znamo kako.
I onda jbga.

znamo, znamo i samo naprijed.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vanzemljak27

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
baš sam mislila napisati nešto pozitivno, ali nakon ovoga izgleda da je svaki komentar suvišan :D

CYBER-BALKANIZACIJA - novi pojam kojim plaše zapad

- Nadalje, cyber-balkanizaciju opisuju kao segregaciju interneta na manje grupe sa sitnim interesima, do tog stupnja da prikazuju uskogrudne, zatucane pristupe onima koji imaju druge poglede.

https://100posto.hr/news/svijetu-pr...nal&utm_medium=floater&utm_source=jutarnji.hr
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
sve isto rade sto i muskarci od pamtiveka...nekad je bio casopis, pa video kasete, sada je internet...nista se nije promenilo...najstariji zanat je i dalje prisutan samo ima moderniji naziv :D i nismo mi zatucani nego smo omatorili hahaha...cim su se pojavile kamere na telefonima snimali su se po wc-ima u skolama...sad se sve to razvilo i ko je veca budala taj je popularniji...jbg tako je kako je:crazyd:
 
Poslednja izmena:

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
pluskvamperfekat???
ako je tako, onda sam slobodan da izjavim da sam grovao jos u proslom milenijumu!
doduse ne bas uspesno, al' ok; grovovi su bili posadi, ostavi i poberi.

uostalom. ko se tebi obraca?
jel' se i ti sad osecas bolje kad si mi rek'o?
 

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.599
258
postavio sam ulicarku nego ti nisi video, a rKj420 ti je rekao sta, kako.
i ne znam sto si se osetio prozvanim, nista lose nisam mislio al ego i sujeta su zaebana stvar.
 
Poslednja izmena:

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
Grouchy, ja se čudom čudim što si sa ovakvim ponašanjem i svojim bahato-agresivnim ispadima potrajao 6 godina na forumu... Kao da uvijek nekako prođeš ispod radara...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
Ajmo biti kulturniji i obzirniji, ova neosjetljivost, odnosno prešutno dopuštanje određenim pojedincima da se neprimjereno ponašaju je ono što je stvorilo ovakvu društvenu situaciju u svijetu. Treba odmah u startu takve staviti na mjesto i postaviti granice civiliziranog ponašanja.