Zbirka malih saveta za početnike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.057
258
dirty ol' town
Stavite filter zraka na upuh (ulaz zraka) da blokira prašinu i nečistoću da ne uđe u box. Koristite materijale sa slabim otporom zraka, npr. ženske najlonke odrađuju posao vrhunski.

U cvjetanju, kada je potreban potpuni crni mrak 12 sati, kao filter ulaznog zraka moze se koristiti filter za akvarijume jer dosta blokira svjetlo (zavisi od debljine)

tmp_30857-images1890526284.jpeg
 
Poslednja izmena od urednika:

vager

Aktivan Član
16.11.2015
141
242
63
zapalio sam pljugu i citam savjete ... na raspravi kako se trima zapalio drugu ... sad sam zaboravio sta sam htio reci ... ajd ovako ; Ne pali dve pljuge dok pratis forum ;)
+ teglice di cuvate zimnicu otvarajte svaki dan ... jednu nisam otvorio par dana i krenila mi pljesanj ... kad me srcani nije strefio sreca imo sam dima za preventivu :puuuh::
 

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Ako već želite da kontrolišete i korigujete Ph vode kojom zalivate, izbegavajte Lakmus papir i slično. Imaćete više štete nego koristi. Kvalitetan ph metar je najbolje rešenje.
Ne bih se složio...najjednostavnije i najpreciznije, dokle je hemije, biće ph-reagens. A za opsege koji nama trebaju to je brom-timol plavo. Ne mora se bazdariti, a uvek će H+ sa njim reagovati na isti način...
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
U slučaju da vam iz nekog razloga pH medija previše pobjegne iz željenih vrijednosti, naglim vraćanjem u optimalne vrijednosti radimo više štete nego koristi. Nijedna biljka ne voli naglu i veliku promjenu u pH pa ga je potrebno vraćati u optimalu postepeno kroz duži vremenski period.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
svake godine ista prica sa pocetnicima prepunih entuzijazma...
ne zurite sa rasadom!
nista necete postici ako sada stavite na klijanje sa planom ranog outdora, naprotiv, optimum je pocetak maja i uz minimalnu posvecenost biljka ce vam do pocetka cvetanja biti preko dva metra i dati bar 300g suvog.
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Kjuring obavezan... eto.. moram priznat da i sam kao početnik sam bio zbunjen što se tiče potrebe tog postupka, al šta jest jest, čuda radi i bez njega vutra nije ono što smo inače navikli dimit. Nakon sušenja nekih 2-3 mjeseca teglanja minimum za potpun užitak.
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
Iako vam biljke super zdravo izgledaju preventive radi tu i tamo ih prskajte nekim sredstvom protiv gamadi (neem, ruzmarinovo etericno, neko drugo ulje ili sredstvo)...Redovito cistite box, room, narocito nakon harvesta detaljno..ciscenje reflektora, lampi, ventilatora)
Tu nametnika vise nikad nema:)
 

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Ako imate prostora nemojte kupovati micro boxeve . Pocetnicima to zvuci fora i slatko mali boxic bla bla bla ali izhebat cete se ko mali majmuni , zavezivat , podvezivat , natezat , ljepiti puknuto i na kraju sve to za 30g suhog :) Biljka cvjeta vremenski isto dali bila u velikom ili malom boxu . Ako niste ograniceni sa prostorom rade uzmite malo veci box bar 60x60x160 cm i olaksat ce vam se zivot i manje cete se nervirati + necete popusiti travu prije nego sta se izkjurala kako spada :banana_rasta:
 
Poslednja izmena:
02.05.2016
85
230
33
Izlaz zraka iz satora pici bilo kud samo ne u istu prostoriju, razlog je taj da da vlaga koja isparava se zadrzava u toj prostoriji te nejde nikud osim opet u sator. Druga stvar je da ce vam pocrkati elektronika i jos ce te dobiti plijesan na zidovima, a kad dodjete doma i otvorite vrata a ona vrucina i vlaga u zraku vas osamare skuzit ce te o cemu pricam.

Pogledajte u sator barem jedanput dnevno cisto preventive radi da ne crkne lampa, ventilator ili se koja odvodna cijev ne odljepi

Ne sparajte na zemlji, zemlja je no.1 uvjet za uspjesan grow

Ne natrpavajte puno biljaka u sator, vise ce dat 6 pravilno uzgojenih biljaka nego 20 u velikoj guzvi a da ne spominjem i odrzavanje koliko vremena oduzima

Vecina problema pocinje sa krivim ph

Citaj forum, dnevnike, iskustva... Ne budi padobranac i ne pitaj ono sto je 100 puta vec odgovoreno

I najlosija vutra koju si uzgojio bolja je od smeca sa ulice

Ako se sjetim jos neceg dodam