Zdravo, fino i ukusno

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Potaknut raspravom o ajvaru.. odlucih otvorit ovu temu cija bi svrha trebala bit da postane mini lista ukusnih i zdravih stvari za jest na koje ponekad zaboravimo, ili ih nikada nismo ni jeli. Dakle.. recite nam sto jedete.. imenujte prehrambeni proizvod, jelo, ili pice koje vas je impresioniralo tako da i drugi uzivaju.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
svaka cas brate pogodi me u srce e ovo je nemam reci ...
kao to volim : growarim , zivotinje .. volim da kuvam najvise na svetu cak mislim u sebi da znam da skuvam sve sto uhvatim u ruke , orijentisem se na morske plodove iako nemam pristup moru (tako da svako leto odlazim do crne gore samo zbog kuuvanja)

tako da mozemo da rzmenimo iskustva ...

za ajvar se secam da je to keva previla za peticu ... povrce je bilo peceno na rostilju i poprimalo je predobar ukus od dima uglavnom je to bilo drvo neko boljeg kvaliteta to je cale obezbedjivao .
kasnije se sve to jos malo krckalo i to je to nesecem se tacno sta sve ide od povrca .. ali paprika ona velika babura mi to zovemo i naravno cili mi u porodici volimo ljuto, pa paradajz ,, sad neko vadi semenke od paprike mi smo to nekih 70%semenki izvadili a 30% semenki ostavili ...zbog izgleda ajvara bi trebalo da se vide semenke...

pozzzz elephant0r
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
hehe zakoonn.. to mi je i cilj da razmjenimo sto vise informacija tu.. kako se hranit zdravo i ukusno.. sad nemam bas inspiracije.. al kad dodje tren raspojasat cemo se :chef2:
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
ma odlicna ideja!!

moze se i zaseban topik otvoriti sa receptima samo, ali otom potom :D

u zadnje vrijeme kako je proljece/ljeto krenulo tijelo mi odmah pocelo pitat za vocem i povrcem. dakle nula meso, nekako mi tesko padne.

posto obozavam salate na sve nacine, najcesce si radim razne kombinacije na temu salata samo sto uvijek uvalim ladnu pastu unutra da bude ipak malo zasitnije.

mozes ubaciti, paradajz, paprike, kukuruz, tunu, krastavac, luk..ma sta hoces, skuhas pastu(makarone/tjesteninu) i zacinis kako zelis. zasitno je i vrlo zdravo :)) sta ces bolje za ljetne i vruce dane. ne pada mi na pamet krcat se nekim mesom masnim i teskim stvarima :)

9f7ed7ee9148354dd8e0b8e2c9dc0906_main.jpg
 

korjenko

Aktivan Član
19.12.2007
93
2
0
48
Da to je to! Njam njam! Znaci ovja djir sa sljivom bi bio Devils on horseback, sa kamenicama Angels on horseback, a kako bi se zvalo ovo sa pilecom jetricom? :D Chicken on horseback :D
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
elephant on broken horse back :ninja:

shalu na stranu isprobat cu ovo sa sljivama 100%.. jednostavno a djeluje mmmmljac
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Moja keva ima svesku sa otprilike 200stranica ispisanim raznim receptima...Mogu pozajmiti koji od nje,bilo to neki kolac,torta,ili koji nacin da se spremi salata,meso ili bilo sta drugo...Stvarno ima svega i svacega...
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Ova nova tema je postala veoma popularna...:icon_mrgreen:
Sta milsite da promenimo glavni cilj ovog foruma i da ga napravimo u kulinarski forum...LOL

Ma salim se samo..:icon_mrgreen:
Obrisacu ovaj post kasnije jer je off topic..:icon_mrgreen:

Pozdrav...:ludaci_lol:
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Eo ja sad jeo neko varivo od tikvica stara zakuvala ali nije imala dovoljno vrhnja a trgovine ne rade ali ok je no bilo bi mnogo bolje s više vrhnja
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Eo sad pokušavam samostalno napravit tikvice nekako kak mi stara napravi pa valja stavio sam ih narezane u rernu s malo masti i bijelog luka i nasolio i sad ak to uspijem ispeć stavim u vanglu i vrhnja unutra
TO mi predobro kad stara napravi ali sad starno improviziram tak da je rezultat neizvjesan najviše zbog toga što neznam na kojoj temperaturi peć imam brojke od jedan do 8ili 9 ja stavio na 4