Zdravo svima.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.07.2011
3
0
0
33
Pre svega - zdravo svima, još jednom.

Nije bitno ko sam, niti odakle sam. Da živimo u malo normalnijem vremenu tj. okruženju, rado bih i to podelio sa vama. Ovako... Zovite me OCBxxx. :)

Da pređem odmah na delo:
Već duže vreme pratim vaš forum, ali ako anonimni korisnik. Najveći razlog za to je - OPREZ. Ne želim da padnem u ruke plave bande zbog nekog posta, slike, itd. Tačnije, imam želju da vodim svoj dnevnik uzgoja na ovom forumu, ali... Gde je hostovan ovaj forum? Ko su administratori tj. ko kontroliše podatke koji se nađu na ovom forumu? Nisam laik na temu IT-a, i znam da policija vrlo lako može uz nalog da dođe do podataka koji su im potrebni. Dovoljna je samo jebena IP adresa...

Iako mi nije problem da se zaštitim (recimo da koristim neki VPN, proxy, itd), želim da ovo ne ostane tabu tema na ovom forumu.

Izvinjavam se administratorima i moderatorima ako slična tema već postoji negde. Takođe, napominjem da ovaj post nisam napisao iz bilo kakve loše namere. Jednostavno, opreza nikad dosta...

Pozdrav svima.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
https://forums.vutra.org/lanstvo-i-ideje/6416-moze-li-murija-doci-do-mene-preko-foruma.html
Evo već postojeća tema o tom pitanju.
Ukratko ako ti se ne čita, policija može otkriti tko se krije iza nicka na forumu ali
veoma veoma teško, IP nije samo tako dostupan svima.
IP-jevi se redovno brišu iz logova i samo ih Admin može vidjeti.
Za otkriti nekog policija bi trebala potrošiti užasno puno vremena i resursa, imajući
to u vidu trenutni zaključak je da im se ne isplati ganjati one koji uzgajaju za svoje potrebe.

Tako da nemaš nikakve brige oko padanja zbog foruma.

p.s. Welcome ;)
 
20.07.2011
3
0
0
33
Hvala obojici na dobrodošlici i odgovorima.
Nisam baš ubeđen u sigurnost, ali jednostavno ne želim da budem paranoična crna ovca.
Družićemo se, pa šta nam Bog da. :)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Welcome mate! :)
Jos nisam cuo da je netko pao zbog postanja na ovom forumu pa mislim da bi ti to trebalo biti najvece osiguranje! :)
Vise su padali zbog svojih gluposti i "fizickog", a ne "kompjuterskog" ponasanja!

Peace