Zdravstvene dobrobiti koje mi je Ona priustila

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.01.2011
11
1
0
42
kako mi je marica pomogla:
-nesanica
-smireni zivci
-u vise navrata glavobolja
...
i normalno popravila je moj drustveni zivot!!!
....
a ko zna cega me sve zastitila???
....
:spliff:
THE WAY OF LIFE
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SpliffCRO

NumBdoT

Aktivan Član
07.10.2010
70
10
0
43
imam iritabilna creva,kafa mljeko cola alkohol stres sve me sjebe i eto me u toiletu po 3 put u 2 sata,jebs ti to dao bi desnu ruku za normalnu probavu,al nije potrebno jel vutra mi pun ***** pomogne,neizljeci me al dan kad sam zapalio pljugu je dan kad sam zdrav!

Sto me i u jednu ruku nateralo na growanje,jebt gde bi bio da se mogu dnevno medicirat tako,sigurno ne 4 put u 2.20 minuta na jebenoj solji....

hahah pravo ukurcuu moram rec!
 
19.12.2010
42
8
0
33
Evo ja sam prije 5 dana zapalio prvi put al pravu (prije su mi podmetnuli neko smeče al teško, makar to sad nije bitno,sumnjam da je vurta uopce bila) Nego inače sam imao velikih problema sa dizanjem ujutro, svaki dan sam se budio mrtav umoran, i sve do kojih 3 sata popodne ja nisam mogao funkcionirat normalno(imam ukor pred iskljucenje zbog neopravdanih i to samo jer sam uvjek kasnio na prve sate).I sad u zadnjih 5 dana ja se budim oko pola 7 odmoran, i pun snage :) Sve u svemu rodila se neopisiva ljubav.I da i meni je ublažila prištiče.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nesala

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Kad smo vec kod pristica. Sestra mi ima ozbiljnih problema s istima. Po cijelom licu i celu. Vec su se joj i rane pocele stvarati (valjda od raznoraznih "pomagala").

Pa me zanima da li se moze to rijesiti vodom u kojoj je kuhana vutra (samo listovi)???
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Teško da se može rješiti jer previše je tu faktora, možda ublažiti ali ni u to nisam siguran.Ako je stvarno zaebana situacija na licu neka ode u dermatologa i dat će joj jednu hardcore drogu roakutan(Roaccutane) koja je jako zeznuta ali rješava akne na cijelom tjelu totalno_Ovisi koliko joj to smeta i ako je iskompleksirana to će joj rješit problem.Prije 10ak godina prijatelj sa plivanja mi je ima cjela leđa puna skroz i baš je grezo izgledalo, a nakon toga su mu leđa ko bebina guza osim par ožiljaka od masakriranja.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
born_to_be_green je napisao(la):
Pa me zanima da li se moze to rijesiti vodom u kojoj je kuhana vutra (samo listovi)???
Ne vidim na koju foru bi to pomoglo ali dobar prirodni lijek za akne su ulja i drugi preparati od čajevca. Od vutre bi to vrlo vjerojatno rješilo thc ulje al za to napravit treba puno vuve.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ovak, ja sam u gotovo u potpunosti siguran da vutra pomaže kod kožnih bolesti...
Naime ja imam jednu neugodnu kožnu bolest, seboreički dermatitis... to je u biti crvenilo lica, ali u mom slučaju se i guli koža ako se ne tretira, te svrbi i peče i tak...
Uglavnom muku sam mučio s time dosta dugo... onda sam neko vrijeme pušio svoju, kvalitetnu i organic uzgojenu vutru i lice mi je bilo ma dobro ko dobar dan... i to duže vrijeme... al pušio sam dosta, šta je - je :D
Ugl onda sam presto pušiti, što je i sad slučaj, pušim sitno i rijetko, tuđu vutru nažalost, ali ne zadugo hehe... bolest se vratila i to u akutnom obliku... trenutno tretiram lice kortikosteroidnom kremom, koja je isto vrlo zaebana stvar... ne smiješ stalno nanositi jer se stanji koža i onda ti se vide sve žilice... Osim toga, kad ju nanesem, naredna 3-4 dana sve to izgleda još gore... Što je najgore, čitajući forume, to ne liječi bolest (nema lijeka), već samo gurne simptome pod tepih.
Nadalje, kad sam prestao pušiti sam dobio akne po leđima, dosta njih, a nikad prišt na leđima u životu nisam imao... tak da, možda je sve slučajnost, ali vrijeme će već pokazati utječe li vutra na to ili ne...

Što se tiče tretiranja kože vutrom, nije čak ni potrebno raditi ulje, moš uzet hed i mazat ga po licu lagano.. Najbolje ne sušen, već svježe ubran s biljke.

A ovaj roacutane je otrov teški, ne znam.. to se obično daje kad su ljudi žešće obuzeti aknama i kad je stanje zbilja alarmantno.. ja bih taj "lijek" izbjegavao ako je moguće.
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Tarki je napisao(la):
A ovaj roacutane je otrov teški, ne znam.. to se obično daje kad su ljudi žešće obuzeti aknama i kad je stanje zbilja alarmantno.. ja bih taj "lijek" izbjegavao ako je moguće.

Slažem se.
Sjetio sam se jedne cure koja je po defaultu skroz lijepa ali su je obuzele akne i razvila je komplekse, nije izlazila, skrivala je lice i skroz mi je bilo žao jer meni to nije uopće predstavljalo veliku stvar,ništa strašno, a njoj su u glavi bili filmovi da je ružna i kompleksi teže vrste.Uglavnom uzela je roakutan i promjenio joj se život.Ponekad kompleksi mogu biti puno veći otrov od nekih fizičkih otrova, zajebana stvar.

Tarki pripazi sa kortikosteroidima jer se prelako navuć na njih al to već vjerojatno znaš, tako da se ti šta prije dočepaj svog organika:thumb:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Nemam osobnog iskustva po tom pitanju,ali evo jedan prijedlog s moje strane.
Naime,čuo sam da kod akni pomaže krema dobivena iz SJEMENKI kanabisa,a što je još bolje,takva se krema može potpuno legalno kupiti.E sad...dali je dobra i pomaže li,morat će otkriti sami oni koji imaju problem.
Gdje kupiti? Paaa...ima online trgovina koje prodaju puno toga vezanog za našu dragu konoplju,ali ne smijem reklamirati :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Kad smo kod kožnih bolesti,nemam neku bolest ali sam do prije 3-4 godine redovno imao na prolječe alergiju.Alergija bi bila takva da bi dobijao velike plikove tj. blago nabubrena crvenila po skoro cijelom tijelu,svrbilo bi za poluditi i trajalo bi 5-7 dana.Alergija me poštedila koliko se sječam 2 puta u najmanje 12-15 godina. Zadnji put prije 3-4 godine mi je najgore bilo jer je i grlo blago oteklo i zbok otežanog disanja morao sam na injekciju. Od kad sam prvi put posadio svoje prije 3-4 godine više te alergije nemam. Ako je ne dobijem ove,ili najkasnije iduče mogao bi biti gotovo siguran da vutra pozitivno sprječava alergiju. Zadnji put kad sam imao alergiju otišao sam se testirati na šta sam alergičan i od 10 testova bio sam alergičan na svih 10 (prašina,grinje...) Možda nebi bilo loše da ponovim testiranje ali dok nemam problema...ko ide doktoru:)
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
E da još jednu priču spomenem, nema veze s kožom, ali ima s vutrom i ozdravljenjem...
Naime, kao tinejdžer, i mlađi zapravo, sam imao strašne migrene... boljela me glava do te razine da sam povraćao... tablete protiv bolova bi nekad pomogle, a nekad ne.
Ugl postalo je to već zabrinjavajuće, jer je trajalo pa sigurno jedno 4-5 godina...
I tako odoh ja kod doktora, snimanje glave ovo ono svašta nešta, i veli doc meni dečko ti si sasvim zdrav, nismo ništa našli...
I počeo ja pljugat vutru tamo sa nekih 14-15 godina... prve godine ne intenzivno, a migrene su i dalje bile tu...
Ali nakon nekog vremena, godinu dana što sam pušio vutru eto malo više nego prije, glavobolje su sasvim nestale, i dan danas me jaaako rijetko zaboli glava.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Zanimljivo, nisam mislio da ce se toliko postova pojaviti.

Meni je nakon 5 godina odlazenja na injekcije protiv alergija dijagnosticirana astma. Rekli su astma 3. stupnja (kaj god to bilo, ali veca brojka znaci tezi oblik). Svake godine sam redovno morao ici na pregled u kliniku za plucne bolesti. Onda sam negdje poceo pusiti vutru, ali ne iz tih razloga... Na drugom pregledu se doktor cudio kako je to moguce da mi se astma za jedan stupanj popravila... Posto sam pusio, neznam koliko je to dobro za pluca. Neznam kako, ali evo imam oba nalaza doma.

A sto se tice ovog s listovima i pristevima, ja cu probati jer mislim da sam jednom negdje procitao da je to upalilo nekome. Mislim da je cak na ovom sajtu. Cek, idem naci....

Evo: https://forums.vutra.org/content/197-Marihuana-i-Medicina
na kraju cijelog teksta.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Od davnina je poznato da su mlijeko i med odlični za kožu, Kleopatrine kupke od mlijeka i meda, sounds familiar ?
A i kanabinoidi se ne tope u vodi tako dobro kao u mlijeku, tako da je zaključak sasvim logičan ;)
 
19.12.2010
42
8
0
33
born_to_be_green moj savjet ti je da probaš svježe listove skuhat, umočit obloge(gaze ili krpe) i to pustit da se ohladi te porbat to stavit joj na lice i ostavit tako kojih 20-ak minuta te ponovit to svaki dan kojih tjedan dana. Kolko sam ja pročito i saznao trava bi trebala pomoći, jer nije sve u thc-u da bi morao otapat u mljeku ili ulju(mislim ima i to ljekovitih svojstva, al nije potrebno). Al ajde da nebude sve samo o travi: probajte nabavit biljne sapune(lavanda,klemčič....), ulje noćurka i kantarionovo ulje. Jer ja od malena imam teške probleme s kožom, mama mi je rekla da kao balavac(0-4 god :D ) sam imao tako jak dermitis da sam cjeli u ranama bio. Ona je koristila ulje od kantariona i tako nešto, odbijala sve te kreme koje su doktori davali jer od njih je bilo privremeno bolje a poslje samo još gore(sve je to kemija koja u nikakvom obliku nije dobra za kožu/zdravlje)I danas imam skoro pa nikakve probleme s kožom (osim prištiča umjerenih koji su normalna pojava kod tinejđera :D te problema s suhom kožom kroz zimska vremena al to rješim uljem noćurka bez beda) Uglavnom držite se majke prirode, drugo sve je za *****(ispričavam se na izrazu).Samo probajte više sapuna, ulja, itd... Ne garatiram da če funkcionirati sve stvari kao i kod mene jer svaki tip kože je drugačiji. Peace !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
12.01.2012
1
0
0
42
Evo da se prikopčam, bolujem od nekog tipa hepatitisa, vrlo vjerojatno autoimuni, ali još nisu ustanovili (godinu dana prošlo od spoznaje).
Torbaju me sa steroidima i inim "ljekovima", ako je itko bio na steroidnoj terapiji zna da je spavanje otežano, nervoza itd.
Eto već u bolnici, na početku terapije sam primjetio da to djeluje skoro ko oni ekstazi i to, a ekipa koja je isto na tome je lagano navučena na iste.
Hvala bogu na kolegi koji mi je donio paketić i počeo sam uvečer prakticirat lagano šetnju i lagani splif...

Gospodo, spavam ko beba, nema nervoza, nema bolova, ma milina!
Pozdrav iz RH!
 

woman_teatar

Banned
Banovan
25.01.2012
8
0
0
39
Yea,imam par zdravstvenih sranja -išijaz, kronični gastritis i bubrežni kamenci. I da,nekad se osjećam ko fuckin stara baba,ali moram priznati da mi je trava zbilja pomogla sa bolovima,još da mi je probati terapiju sa uljem bila bi presretna.
 

ChasedByDevil

Aktivan Član
16.05.2011
121
37
0
Znači uzmem bakinu neku domaću staru knjigu liječenje domaćim biljem koja je pisana još prije 3 isusa, oću reć u vrijeme kad su svi oko kuće uzgajali zbog miljon razloga od domaćinstva pa do lijekova, dok je moja baka bila mlada, naravno nađem unutra više članaka o biljki konoplji i njezinoj lijekovitosti, uporabi bla bla bla, i naravno kak je tu reko neko, za kožne bolesti površinske te, lišaji , sušenje, rane, i kajtijaznam, se od listova napravi čaj i kad se ohladi maže se koža s oblozima, ili se napravi kupka, tipa ak neko radi hash s mikserom u posudi, onaj ostatak tekućine hitite u kadu kad se kupate, ili piješ to ko ja, kak oćeš, snađete se. Inače nema smisla nabrajat za što je sve lijekovita vutra jer nebi bilo kraja tako brzo, al kaj se mene tiče, meni je ona najbolji lijek za glavobolju ikada isproban, svaki hebeni, al svaki put ak me boli glava bilo to samo sitno ili na najače, zapalim i u roku minute glavobolja isparuje, i svaki put se ispočetka divim kako nevjerojatno, a to vec radim odavno :D
 

Kefalo

Aktivan Član
02.10.2011
104
26
28
30
Da li mi neko moze reci da li trava dize ili spusta krvni pritisak? Iz svog licnog iskustva primetio sam da mi srce jako ubrzano radi jedno kratko vreme i to bez obzira na kolicinu mogu da popusim jedni iglicu sa 2-3 druga i posle par minuta srce lupa kao nenormalno e sad ne znam da li je to povezano sa visokim krvnim pritiskom ili ne, uglavnom moja keva ima problema sa visokim pa sam mislio malo da joj pomognem a ujedno zelim da shvati kako to nije DROGA tipa krize i tako to a vecina starih ljudi ima takvo misljenje...
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
023FACA je napisao(la):
Da li mi neko moze reci da li trava dize ili spusta krvni pritisak? Iz svog licnog iskustva primetio sam da mi srce jako ubrzano radi jedno kratko vreme i to bez obzira na kolicinu mogu da popusim jedni iglicu sa 2-3 druga i posle par minuta srce lupa kao nenormalno e sad ne znam da li je to povezano sa visokim krvnim pritiskom ili ne, uglavnom moja keva ima problema sa visokim pa sam mislio malo da joj pomognem a ujedno zelim da shvati kako to nije DROGA tipa krize i tako to a vecina starih ljudi ima takvo misljenje...

Pozz

Mozes napraviti experiment.
Mi smo napravili tako da smo merili sa aparatom za merenje pritiska i zapanjujuce veliki.
Pre pusenja normalan a posle skocio i to dosta ( nebi da pisem jer se nesecam tacno sada brojke al bila je velika ).
A probaj isto sa obicnom cigarom. Nama je isto bio povecan ne toliko al priblizno.

E danas ako nezaboravim ima da napravim ponovo proveru.