Zdravstvene dobrobiti koje mi je Ona priustila

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.11.2009
29
4
0
35
vidim da tarki daje prijedlog za neku ovakvu temu pa posto sam doso novi na forum da i ja neku temu otvorim i pozdravim vas sve. :sun2:

pitanje je za sve vas kome je vutrica pomogla u bilo kakvom zdravstvenom obliku da je primjetio. ?
ja sam u 14-oj zapalio prvu frulicu i od tada sam pusio u razmacima svaki mj. jedna, dvije kak to vec ide sa nabavljanjem :icon_lol: . Imao sam dosta problema sa pristicima koji su se pojavili u 15-oj i koje sam natezao do 18-e, isao na terapije, gutao tablete, nasluso se svega i svacega kak se tesko micu s lica bla bla. e dok nisam poceo pusit redovito po jednu dvije frule na dan. ljudi moji lice mi je cisto i nevjerojatno mi je pomogla ta bozija biljka!! znam da mi je pomogla i jos sad pomaze jer tocno osjmjetiim kad napravim pauzu od mjesec dana da mi pocnu izbijat ali zanemarivi i onda kad pocnem varit za 2,3 dana ode svaki pa i onaj upaljeni koji boli ako dodje..
o rjesavanju nesanice i umornog ustajanja iz kreveta nemoram ni govorit to se zna. eto spomenuo sam jedan bitan zdravstveni problem koji jako zna bacat u depru dok ste mladji ako se ima ozbiljnih problema s tim i uvjeren sam da ima jos ljudi koji su skuzili kako marihuana cisti lice, ili da rjesava jako puno problema samim pusenjem a kamoli koristenjem ulja.

pozdravljam vas sve ;)
 
17.03.2009
6
2
0
55
sigurno je dobra stvar biti zdrav i palit,na srecu marihuana je i lijek ,sto je dobro oruzije za promoviranje legalizacije i treba to stalno isticati.ja imam chrona i mogu reci da lijek radi,sto nije cudno kad znamo kako djeluje thc na apetit i opcenito probavu.evo jedan link i stay cool and roll onother one ://medicalmarijuana.procon.org/
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
ako uzmemo da bog postoji (a ne postoji) da li mislish da sve shto on "napravi" je apsolutno dobro za tebe?

i nemoj se zavaravati, pushenje marihuane nema veze sa bubuljicama. mozhda bi mazanje ulja i imalo nekakvo dejstvo (pojma nemam kakvo, mozhda chak i kontra indikovano) na lice ali inhaliranje... ne. apsolutno nikakvo.

a umorno ustajanje i insomnia mogu biti prvi znaci depresije koju bih ti pre savetovao da lechish fizichkim treningom i meditacijama nego bilo kakvim supstancama, chak i doktorom prepisanim.
 
10.07.2007
22
129
0
37
Ja također ima Chrona i otkad pušim marihuanu bolest mi nikad nije bila aktivna kao prije dok nisam pušio. Također, kad sam počeo pušiti prestao sam piti lijekove i bolje mi je. Kako da to nekome kažem (!) kad me svi odma osuđuju i gledaju me kao luđaka, i to zbog toga jer kao ne slušam doktora i ne pijem tablete. Pa ljudi moji, ja svog doktora nisam ni čuo ni vidio otkad sam upoznao Biljku. Chronova bolest je ne samo neizlječiva, nego joj se ne zna ni uzrok, i da me ne bi krivo shvatili, nisam ja totalno izliječen ali biljka mi uvelike pomaže.

Naime, sa 16 godina mi je dijagnosticirana bolest nakon što sam mjesec dana srao (da oprostite na izrazu) proljeve uz snažne bolove i samim time drastično izgubio na težini. Od tada sam 2 godine lutao po bolnicama i doktorima koji nisu imali pojma a ni danas ne znaju kako liječiti Chronovu bolest ali su mi zato svaki put kad bi me zabolilo bez problema davali nove lijekove za koje nisu ni znali hoće li mi pomoći (ili odmoći).

Naravno, mene bi svaki od tih lijekova oporavili u bolnici i održavali me zdravim samo neko vrijeme od par mjeseci dok bi ja uzimao iste. Odjednom, stanje mi se pogorša, i to gore neko kako bi mi bilo kad bi završio u bolnici prije toga, i ja opet u bolnicu, opet nova terapija, opet mi na privid bolje, dođem kući i nakon mjesec dva meni opet loše, i to gore neko bilo koji put prije. I tako mijenjam doktore i bolnice dvije godine sve dok mi se jednom nije dogodilo da sam zbog pogoršanja bolesti završio 15 dana u bolnici u rodnom gradu. Bila mi je to barem deseta hospitalizacija dotad, ali za mene i najgora ikada. Proljevi po desetak puta na dan, gubitak težine od 12kg u niti tjedan dana, bolove da i ne spominjem. I što se dogodi, doktor mi poveća terapiju i odjednom ja serem krv, toliko gubim krvi da u 2 dana padam dva puta u nesvijest i oba puta sam pao tako da bi se digao sa školjke nakon šta bi sasra mlaz krvi iz sebe, totalno bi se oznojia i problidija u sekundi i srušija bi se na pod, i nakon toga otvaram oči, skužim da ležim na podu, kao da sam bio mrtav na trenutak, i dižem se sa takvim strahom ali srećom da sam zapravo živ. Nakon svega toga, transfuzija i vožnja hitnom do Zagreba gdje nova terapija počinje djelovati nakon još 2 tjedna.

Pri izlasku iz bolnice doktor mi je prepisao terapiju koje sam se trebao pridržavati i nakon par mjeseci doći na kontrolu. Terapija se sastojala od nekoliko lijekova od kojih bi ja trebao piti točno 14 tableta svaki dan, bez iznimke. Sa svojih 18 godina nikako se nisam moga pomiriti s tim. I što se dogodilo, u vrijeme kad sam završavao srednju školu počeo sam pušiti. Skužija sam da mogu dosta jesti kad pušim. A ako pravilno jedem, a trudim se da jedem, organizam mi bolje djeluje nego od bilo kakvih kemija i uz skoro nikakve bolove koje djelovanje biljke još i dodatno ublaži, a sjećam se da sam se prije doslovno grčio i previjao od bolova svugdje, u školi, u autobusu, u kući i na ulici. Otkad pušim ja se ne sjećam da me tako zabolilo. Proljeve još imam, ali puno manje i nikad bolne ni krvave. Osjećam se odlično. Četiri godine pušim i nikad nisam imao potrebe ići u bolnicu, a bio sam oko 10 puta, a možda i više, u 2 godine prije toga. Ne smeta mi ni u kojem smislu, funkcioniram skroz normalno, studiram, igram nogomet, imam curu, i šta je najbitnije, zdrav sam i ne trujem se kemijama.

Šta mislite, baš me zanima, što bi mi moj doktor rekao da mu dođem danas, nakon 4 godine, sa ovom pričom? Bi li me slušao, bi li mi možda moga odobrit da pušim ili nešto tako. Zadnji put kad smo se vidili me ispraćao iz bolnice s tom kesom tableta i kao vidimo se za tri mjeseca na kontroli. Naravno, ja se nikad nisam pojavio! :banana_rasta:
 
09.11.2009
29
4
0
35
"caooo" brate nisam nebih bezveze pisao, imam 21 godinu i dan danas mi dodju bubuljice kad pauziram na duze vrijeme jer imam kao nekih problema sa hormonima sto kaze doktorica (samo na licu???) da imam sliku pokazao bi ti lice prije pusenja i poslje pushenja. vjeruj nisam djete da si umisljam. uostalom, mislis da ljudi vole vutru zbog tog jer je opijat?, pa ja pusim jer sam svjestan i osjecam da bolje funkcioniram kroz zivot kakav je. a nebrini da ti tjelo u podsvjesti "trazi" vutru jer se osjeca bolje, kazu nemozes se navuc, nemozes istina, ali nek neko kaze tko pauzira po par mjeseci jel mu je glava hladnija i normalnija kad pusi ili kad nepusi.

ja volim pusit jer je uzitak, ali prvenstveno zato jer se neopterecujem previse svakodnevnim problemima a vjeruj to jako puno znaci. a nadji mi nekoga ko nema problema. E ZA TO JE VUTRA BOZIJA.

@triptico nebi te doktor htio slusat bez brige ;). thc kroz pusenje mozda nije dovoljan da pomogne neznam kako ali je dovoljan da uravnotezi imunitet tjela.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cons
17.03.2009
6
2
0
55
Triptico,ta nasa bolest je strasna,ali ne vjeruje sit gladnome.I ja sam skreso kemijske lijekove na minimum,uz pomoc vutre doktor me nije dugo vidio(osim kad mi treba bolovanje).Sto je najbolje jedina nus pojava koja je njima neprihvatljiva je ta da se osjecas dobro(high),da i besplatno je,a cini mi se da ih to najvise muci. Sve one nus pojave od kemije njima su ok,nevjerovatno.Ne treba uopce sumnjati da je vutra lijek,postoje dokazi,ali djabe ti je njima pricati,doktor taman i da vjeruje ne smije ti dozvoliti,jer bi mogo zavrsiti u zatvoru zbog navodjenja na drogiranje.Ostaje nam ljecenje u ilegali do nekih boljih vremena.pozdrav
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla and Peta

Kreso1988

Aktivan Član
04.07.2009
143
23
0
33
svaka cast kada vidim sta ste vi se prozivljavali i kako vam je madi pomogao, ja mogu samo navesti par stvari, npr ozljeda noge nisam mogo hodati normalno (napio se i pao) kada sam zapalio potpuno sam zaboravio na bol, da nespominjem nesanicu, glavobolju, mamurluk i ostale manje tegobe koje sam znao imati, i ni ne pomisljam popiti neku tabletu protiv boli kada mogu spaliti, na neki nacin spajam ugodno sa korisnim.
@gugy dobro kazes neopterecujem se sa svakodnevnim problemima, sto ako ovo sto ako ono itd... pogotovo sada na faksu pomogne mi da ostanem hladne glave da pogledam stvari iz neke ajdmo rec realinije prespektive, e raspiso sam se a moram ici uplatiti listic tako da papa:D
 

Svirač_Trube

Aktivan Član
08.11.2007
214
14
0
32
ovako imao sam prometnu nesrecu sa motoron pri cemu mi je pukla bedrena kost i imao sam operaciju pri kojoj su mi stavili sipke u nogu tzv.KINČER jaooo, to ti ga stavi kroz jedan guz pa kroz kuk i onda kroz bedrenu kost..uuuu i prva tri dana sam umirao od bolova ,molio sam sestre neka me rokaju sa inekcijama protiv bolova...kada sam dosao kuci nakon 11dana u bolnici i 11 dana bez pusenja marihuane,bolovi neizdrzivi prvo sta sam promislio kako cu se dobro naduvat i to sam i ucinio nakon 5minuta nema boli nema nicega hahah... savršenstvo!!!! PS.rekli su mi da cu osjetit bol svaki put kad je promjena vremena jer da je to jedna od najgorih mjesta koje mozes slomit,ali ja se naduvan i vec dvije godine nisam osjetio niti jednu promjenu vremena:=)
 
02.04.2010
2
2
0
38
prevazišao teške nesanice, spavam kad bez problema. počeo drugačije razmišljati o o sebi i svom odnosu prema vanjskom svijetu, smanjio viška kilograme, došao u dobru fizičku kondiciju - smanjio puls u mirovanju(paradoks??) i super se osjećam. najbolje od svega, hronični bolovi u leđima (kompjuteraš) su nestali
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dexor and Drot

tambura

Aktivan Član
14.11.2008
119
12
18
52
vec 5 godina odkako pusim.nisam popila niti jednu tabletu protiv bolova a antidepresive sam bacila jos od davno.i super sam.meni super okolini jos bolje.zivjela biljka
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Brahmastra

galija

Aktivan Član
05.02.2009
62
14
8
35
www.zajebavanje.blogspot.com
Evo i ja da napisem svoje iskustvo. Prva dva dana rezultati su strava. Posle nedjelju dana svakodnevnog pusenja i jedenja bubuljice su skoro potpuno iscezle. Samo u zadnja tri dana spavam po citav dan, a kada sam budan osjecam vrtoglavicu, pospanost, i pomalo sam kao smotan. Sta ovo znaci, mozda uzimam previse?
 

galija

Aktivan Član
05.02.2009
62
14
8
35
www.zajebavanje.blogspot.com
Evo i ja da napisem svoje iskustvo. Prva dva dana rezultati su strava. Posle nedjelju dana svakodnevnog pusenja i jedenja bubuljice su skoro potpuno iscezle. Samo u zadnja tri dana spavam po citav dan, a kada sam budan osjecam vrtoglavicu, pospanost, i pomalo sam kao smotan. Sta ovo znaci, mozda uzimam previse?
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Imao sam urtikarije (alergija, plikovi po cijelom tijelu) i to baš zbog tableta, tj alergija mi se pojavi kad pijem tablete. To ne želim nikome, užasno svrbi i jako je iritantno. Bio sam sav neki živčan i odlučio zapalit frulu (ne znam koliko je to bilo pametno, imao sam upalu pluća, pa sam morao piti antibiotike), nisam osjećao promjenu nikakvu istoga dana i pomalo se razočarao, no lakše sam zaspao (gotovo je nemoguče spavati kad te svrbi nešto po cijelom tijelu). Ujutro kad sam se probudio urtikarija se povukla, nisam imao niti jedan plik na tijelu, odmah mi se i raspoloženje popravilo. Sada imam problem nesanice, ne mogu zaspati nikako do 3-4 ujutro, ležim u krevetu i preznojavam se, kada uspijem nabaviti nešto za popušiti, lakše zaspim, ujutro se probudim sav veseo i dan mi je super. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Brahmastra

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
E putnice potpuno te razumijem! Ti plikovi su mi se zadnjih par puta poceli pojavljivat cim bi tabletu popio..
To iskustvo stvarno nebi nikome želio da doživi.. Najužasnija stvar koja mi se desila u životu..
A za nesanicu NEMA bolje stvari nek marihuana!!
Uglavnom, pokupio sam neki dan virozu neku i jos me danas trbuh lagano boli..
Prije 15min spalio pljugu i boli naravno nema vise!
A da ne pišem o raspoloženju, volji za sve radit i tome da sam konacno gladan!
Živjela biljka!! hehe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Brahmastra

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Ma meni je ta "droga" popravila život kroz zadnjih 6 mjeseci i to puno. Življi sam, imam više volje za posao, manje se živciram, više razumjevanja imam za svakoga i još puno puno toga.. Stvarno mi je glupo i jadno što su zakoni što se tiće toga takvi :(
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Brahmastra

Nikolica

Aktivan Član
19.03.2010
69
4
0
34
Ja na svu sreću nemam većih zdravstvenih problema, tako da ne mogu reći da mi vutra pomaže da budem zdrav, ali obzirom da nisam bolešljiv u zadnje vreme možda i jeste tako ko će ga znati. Ono što je sigurno jeste da, oduvek sam imao problema sa stomakom. Jednostavno želudac mi je genetski dosta slabiji i ne vari baš kako treba. Ujutru često imam mučnine, moram da izbegavam dosta teške hrane kao što su luk, krastavci, testenine... Ipak, sve te stvari dosta volim da jedem i žao mi je kad moram neki put da uskratim sebi zadovoljstvo da ih jedem. Posle konzumiranja vutre naravno otvori mi se apetit za hranu, ali tako da mogu da pojedem bilo šta u velikim količinama a da usput nemam neke posledice od toga. Mogu slobodno reći da sam se ugoio par kilograma od kad ju je konzumiram redovno...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Brahmastra

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
75
28
30
Meni je marihuana pomogla da potpuno ostavim alkohol, bila sam bukvalno pijana 2 godine! Konzumirala sam to sranje svakodnevno, nisam se treznila...I uz pomoc marihuane evo vec 3 meseca sam cista od alkohola niti imam zelju za njim. :) Jos samo kad bih zamenila antidepresive i sleeping pills ganjom bilo bi odlicno! Ali jbg,zakon,glupi doktori i mentalne institucije!!!! I naravno jos gori sistem!:thumbsdown:
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Hmm...zanimljivo da nisam vidio ovu temu... :S

Uglavnom...ja sam od djetinjstva(10 mjeseci) imao problema s plucima...astma i kronicni bronhitis...i imao one redovne napade kada najednom prestanes disati i nista ti ne moze pomoci...samo lezis, cekas da prode i razmisljas da ti je to mozda zadnji tren da si ziv... Sa nekih 16 god sam poceo pusiti i ubrzo se moje stanje popravilo na bolje...toliko bolje da sam se po prvi puta u zivotu mogao baviti nekim sportom...potrcati vise od 30 metara a da se ne umorim jer nemam zraka...

Sada se mogu pohvaliti da sam u savrsenom zdravstvenom stanju, na spirometriji mi se podaci vrte oko 105-110%, redovito se bavim bb-om i ono sto je najvaznije, nisam imao napad 5 godina, niti ikakvih problema s disanjem...

Sto god netko govorio, ja sam uvjeren da je za to marihuana zasluzna...tako da ne namjeravam uopce prestati dok ovako djeluje na mene...