Zeitgeist

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
postoje dvije verzije zeitgeista, starija i sad "Remastered / Final Editiont", ta zadnja verzija ima na početku govor jednog lika i remastered je, tako da vam titlovi od starije verzije tu neće pomoći. A inače prijevodi se rade za određen broj sličica u sekundi (fps), tako da ako vam titlovi nisu sinkronizirani sa filmom onda znači da su rađeni za drugi fps rate, pa zato traži dalje ako ne štima ili konvertiraj sa subtitleworkshopom, inače imaš u ovoj temi sve.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Baš ću kad budem idući put u prilici razgovarati sa hare ksrishna likovima ih malo pitati o krishni kad se rodio i to tako i zanima me šta bi oni rekli da im onda na to izložim ovakvo astrološko objašnjenje
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
Svatko tko zna čitati i učlanjen je u knjižnicu, a uz to ima i volje da provede u istoj jedan jedini dan vrlo će lako doći do čisto razumske spoznaje da je Cajtgajst obična NE_znanstveno utemeljena glupost, bar što se tiče kršćanstva.

Toliko o pranju mozgova, naivnosti i sličnom! :icon_mrgreen: :knockknock:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Ok, daj mi preporuči knjigu onda, ali da nije biblija i da nije neznanstveno utemeljeno smeće, please.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Rafazi_pihe je napisao(la):
Svatko tko zna čitati i učlanjen je u knjižnicu, a uz to ima i volje da provede u istoj jedan jedini dan vrlo će lako doći do čisto razumske spoznaje da je Cajtgajst obična NE_znanstveno utemeljena glupost, bar što se tiče kršćanstva.

Toliko o pranju mozgova, naivnosti i sličnom! :icon_mrgreen: :knockknock:

Ajde pojasni onda bar kad tako misliš
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
Meni je jebeno sta svi primjecuju raznorazne rupe...raznorazne blamaze ali ih nitko ne izlista....

something smells here?

I sad...da vam dam udar u glavu...Zeitgeist ima listu od kud je izvukao informacije,odnosno hrpu knjiga koje su izlistane od kud je cijela prica izvedena i pretvorena u video dokumentarac.Tak da..ako i ima rupu nije zeitgeist kriv vec knjige iz kojih izvodi zakljucke.

I jos nesto..cak da je i Zeitgeist u krivu sto se tice odredjenih stvari(sto nije ali ajmo rec)...morali bi ste biti debili da nemozete pogledat malo bolje oko sebe i skuzit kako je sve u ***** ali zescem...Zeitgeist je samo usmjeritelj,vi odlucujete dali cete dalje istraziti.Ili i dalje biti sljepe ovce.
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
Pogledo sam film prije tjedan dana i sto rec nego da mi se cijeli zivot krenuo naglavacke.
Sada mi je sve jasno, sve moje sumnje oko religije koje me more cijeli zivot mi je ovaj film objasnio. Dolazm iz krscanske obitelji u kojoj majka svaku nedjelju ide na misu, cak i u zboru pjeva.Ona mije nametnula vjeru, ona me je tjerela u crkvu a ja sam stalno sumnjao, sta ako, sta ako? I eto sad mi je netko napokon nacrtao istinu. Po ovom ispada da je gore psovat SUNCE nego boga :)
Uglavnom sto sam htio rec je to da se trudim svakoj osobi ovo pokazat jer predugo smo bili slijepe ovce. Ali svojoj majci ga necu pokazat, jer ona to vjerojatno nece htjet prihvatit, neka zivi u krscanstvu onako kako ona to zamislja i neka se uvjerava, inace vjera joj je sve u zivotu tako da joj nezelim samar u facu...
Al za sve ostale pogledajte obavezno!!!
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Problem uopste nije u religiji i bogu, vec u tumacenjima koja su se vremenom iskrivila i deformisala od svih mogucih i nemogucih budalastina koje su se naslagale tokom vremena. U bibliji se mogu naci sjajne stvari: Istina je u tebi, postoji nesto vise, budi iskren i pronadji istinu. Zeitgeist je teska budalastina, jer pokusava da nas sroza ponovo na materijalisticki pogled na zivot i uz to barata sa sarmom i stvarima koje dobrom manipulacijom mogu da ubede coveka da se poistoveti sa njihovim vidjenjem stvari... sunce nije uzarena lopta vec izvor energije koji mi percepiramo kao zutu loptu koja sija i greje. Menjati jednu percepciju drugom je uredu ali nemoj se zalepiti za dogmu vec ostani fleksibilan za sve moguce percepcije... Dobar je zeitgeist kao samar koji ce izbaciti coveka iz dogme, ali bojim se da je to samo opravdanje za mnoge da bi nastavili sa bludom i uteha koja im daje potporu da zive u strasti...
 

Džidžadžojac

Aktivan Član
10.10.2007
359
14
0
Brener je napisao(la):
Pogledo sam film prije tjedan dana i sto rec nego da mi se cijeli zivot krenuo naglavacke.
Sada mi je sve jasno, sve moje sumnje oko religije koje me more cijeli zivot mi je ovaj film objasnio. Dolazm iz krscanske obitelji u kojoj majka svaku nedjelju ide na misu, cak i u zboru pjeva.Ona mije nametnula vjeru, ona me je tjerela u crkvu a ja sam stalno sumnjao, sta ako, sta ako? I eto sad mi je netko napokon nacrtao istinu. Po ovom ispada da je gore psovat SUNCE nego boga :)
Uglavnom sto sam htio rec je to da se trudim svakoj osobi ovo pokazat jer predugo smo bili slijepe ovce. Ali svojoj majci ga necu pokazat, jer ona to vjerojatno nece htjet prihvatit, neka zivi u krscanstvu onako kako ona to zamislja i neka se uvjerava, inace vjera joj je sve u zivotu tako da joj nezelim samar u facu...
Al za sve ostale pogledajte obavezno!!!
Ti si taj dokumentarac prihvatio oberučke zato što si u njemu imao ono što si tražio, a nisi se ni na sekund zapitao da li je sve tačno u Zeitgeistu.Mogu ti samo reći da je baš taj deo o religiji najveća izmišljotina tok dokumentarca, što su i sami autori potvrdili u jednom tok šou.Ako uzmeš i sam proveravaš činjenicu po činjenicu, uverićeš se.Ti si tražio potvrdu svoje teorije i dobio si je, samo nisi išao dalje od toga da vidiš da li je i to tačno što si dobio.
 

Džidžadžojac

Aktivan Član
10.10.2007
359
14
0
A i sam dokumentarac je odlična manipulativna alatka, smišljen tako da te konsatntno bombarduje informacijama o kojim ni nemaš vremena da razmisliš da li su tačne, već samo vozi dalje i ti upijaš.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Ako je nešto izmišljotina, želim dokaz za to, pokaži mi, dokaži mi da je izmišljotina. Ono o religiji je dosta diskutabilno... ali ostalo se može provjeriti, događaji se mogu provjeriti u povijesnim knjigama, i to su činjenice... i te činjenice na okupu daju jednu vrlo uznemirujuću sliku onoga što se događa u svijetu.
(ono o religiji je još najnebitnija stvar u cjeloj priči)

Ja ne vidim negativnu stranu zeitgeista. koja je to negativna strana osim što te uznemiri to što je prikazano? a i to je pozitivno po meni jer te prisili da se zapitaš i nevjeruješ slijepo i poslušno kao ovca svemu što ti se servira od informacija. Zeitgeist je pun dobrih, plemenitih poruka iz područja duhovnosti i ljubavi, pogotovo esoteric agenda... ja ne vidim baš neku negativnu stranu.
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Kao sto je "ono prvo" jedan vid percepcije tako je i zeitgeist vid percepcije... Ni jedan ni drugi nisu tacni jer nepostoji samo jedan pravi pogled koji objasnjava stanje stvari onako kako jeste. To je nasa materijalna tendencija da posmatramo ovaj svet kao cvrst i nepromenljiv ali to je stvar naseg zajednickog konsenzusa oko percepcije. Ako bi uspeo da dam dovoljno prihvatljive dokaze i ubedim ljude da je svet nesto drugo doslo bi do promene konsenzusa i tada bi se svet promenio... sto se i desilo mnogo puta do sada... Ali dokazi nepostoje spolja, samo svako za sebe moze da "dokaze" jer ne utice spoljasnost na nas vec mi na nju.
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
Iskreno žalim sve Vas prosvjetljene genijalce koji ste tako zauzeti da drugima otvorite oči, a s druge strane kadri ste biti bezobzirno prevareni od strane neprijetelja protiv kojeg se ''borite'' jer i sami tapkate u mraku. Lakše je povjerovati u nešto što se prezentira jednostavno i još k tome propagira hedonizam te neumjereno uživanje slobode, nego u nešto što sa sobom nosi promjenu života i što je potrebno u istini upoznati da bi se zavoljelo.
Konstantno osuđivanje medija i razno raznih propagandi na ovome forumu vrlo je popularno(i u večini slučajeva je i opravdano), ali nekako se dogodilo da se kod 99% ljudi kritički aparat iskuljučio, i to baš u ovom slučaju. Makar se protivi pravilniku, iznošenje neprovjerenih tvrdnji u vezi s kršćanstvom na provokativan način, i to još od strane ''osoblja ovog foruma'' nije sankcionirano. Rasprave nisu dopuštene ali iznošenje laži jest?!

Prvi uvjet koji svaki ozbiljan tražitelj istine mora ispuniti jest ''raspoloživost uma'' ili ''otvorenost uma''. Primjećujem da je večina vas ''objektivnih tražitelja istine'' u cijelu priču ušla zatvorenog uma što se tiče kršćanstva - svjesno ili podsvjesno presuda je donesena unaprijed, bez verifikacije i sa ogromnom dozom pristranosti. Ne želim ići u detalje, niti ikoga prozivati, a kamoli osuđivati - već ću reči da je to kulturološki i sociološki uvjetovano.


A sada krenimo od početka...i bez predrasuda...

Izvori:

U prvom dijelu filma nabraja se nešto manje od 200 izvora na temelju kojih autori filma izvlače svoje zakljukče. Ono što svatko razuman čini jest provjera kredibiliteta istih.

Neki od tih izvora nabrajaju se više nego jednom, npr:
Manly P. Hall – 5x
Albert Churchward – 6x
Freke & Gandy - 7x
Edward Carpenter – 8x
Thomas Doane – 19x
D.M. Murdock – 2x - isti autor pojavljuje se i pod imenom Acharya S. - 27x
Gerald Massey – 30x

U stvari, kad se literatura po kojoj je sniman film pregleda detaljno ne možemo ne primjetiti da su manje od 25% izvora originalni izvori. A ono što i jesu originalni izvori, odnose se na citiranje biblijskog teksta, prirodne astronomske pojave, povijesne događaje te mitologiju. Samo da napomenem, informacije u vezi mitoloških bogova koji se dovode u relaciju sa Isusom Kristom, nisu povijesno točne. Ali i to ću obrazložiti...na temelju ''Encyclopedia Britannica''-e...

Ideja da je Isus Krist fikcija i astrološki uvjetovana pojava propagira se od strane Geralda Massey-a – samoprozvanog druida i egiptologa; homoseksualnog aktivista i samoukog filozofa Edwarda Carpentera te profesora i ateista Johna Allegro-a čiji je kredibilitet u znanstvenim krugovima blago rečeno nepostojeći, a njegove knjige ''filološke'' tematike proglašene su SF esejima. Te književni autori bez ikakve akademske izobrazbe Freke & Gandy i Acharya. S.

Još jedan izvor koji se navodi je H.P. Blavatsky koja je poznata po osnivanju jedne od najmočnijih okultnih organizacija na svijetu(Theosophical Society, i875.), a ista organizacija izvršila je veliki utjecaj na UN. A poznato je da je isti nauk – Teozofija, imao veliki utjecaj na Adolfa Hitlera, posebno što se tiče ''nižih'' i ''viših'' rasa. Sve u svemu, radi se o autoru koji sam za sebe tvrdi: ''I sada stoji dokazano da je Sotona, Knez fosfora, Crveni zmaj, Svjetlonoša, u nama, u našem umu. Naš otkupitelj, naš inteligentni osloboditelj i spasitelj od pukog animalizma.''

Gerlad Massey, koji se navodi 30 x, pisao je za Teozofijski časpopis ''Lucifer'' u izdanju H.P. Blavatsky.

Također korišteni autori - Godfried Higgins, Albert Churchward i Manly P. Hall bili su poznati masoni. Manly P. Hall, mason 33. stupnja, na 48. stranici svoje knjige ''Izgubljeni ključevi slobodnog zidarstva'' piše : ''Kada Mason nauči da je pravilna aplikacija dinamike životnih sila ključ, uviđavne energije Lucifera u njegovim su rukama.''

Toliko o izvorima na temelju kojih se zasniva poanta filma. Nastavak slijedi...
 

Džidžadžojac

Aktivan Član
10.10.2007
359
14
0
Weedran je napisao(la):
Ako je nešto izmišljotina, želim dokaz za to, pokaži mi, dokaži mi da je izmišljotina. Ono o religiji je dosta diskutabilno... ali ostalo se može provjeriti, događaji se mogu provjeriti u povijesnim knjigama, i to su činjenice... i te činjenice na okupu daju jednu vrlo uznemirujuću sliku onoga što se događa u svijetu.
(ono o religiji je još najnebitnija stvar u cjeloj priči)

Ja ne vidim negativnu stranu zeitgeista. koja je to negativna strana osim što te uznemiri to što je prikazano? a i to je pozitivno po meni jer te prisili da se zapitaš i nevjeruješ slijepo i poslušno kao ovca svemu što ti se servira od informacija. Zeitgeist je pun dobrih, plemenitih poruka iz područja duhovnosti i ljubavi, pogotovo esoteric agenda... ja ne vidim baš neku negativnu stranu.
Uskoro, samo da nađem vremena da napišem ili nađem video materijale kao potporu.