Zeitgeist

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
40
Džidžadžojac je napisao(la):
Ti si taj dokumentarac prihvatio oberučke zato što si u njemu imao ono što si tražio, a nisi se ni na sekund zapitao da li je sve tačno u Zeitgeistu.Mogu ti samo reći da je baš taj deo o religiji najveća izmišljotina tok dokumentarca, što su i sami autori potvrdili u jednom tok šou.Ako uzmeš i sam proveravaš činjenicu po činjenicu, uverićeš se.Ti si tražio potvrdu svoje teorije i dobio si je, samo nisi išao dalje od toga da vidiš da li je i to tačno što si dobio.


Ti neznas dali sam se ja zapitao dali je ovo istina, dok sam gledao film?
Jesam ali na kraju su prikazani svi dokumenti iz kojih je dokumentarac napravljen i mogu se provjerit. Ja nekazem da bog nepostoji ali vjerovat u nesto sto mi crkva govori od pamtivjeka, i sto su u filmu razotkrili, je prica za malu djecu. Bit svega je drzat ljude pod kontrolom ko sto i rade. Da nema tih vjerskih pravila "ne bludnici, ne ubijaj, ne ovo ne ono" svijet bi bio u rasulu i bas zato su izmislili sva pravila (10 zapovjedi bozjih) ili biblija tako da narod ne bi postao "sodoma i gomora" ..moje misljenje...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ma ja sam s vremenom postao skeptičan oko potpune istinitosti zeitgeista i volio bi da se to temeljito istraži ali bio on istinit ili ne gurnuo me je totalno u jedan drugi način razmišljanja i poučio da nije sve onako kako se čini i potaknuo na to da još mnogo o svačemu naučim tak da je na mene taj film jako dobro djelovao makar ne govori o nimalo pozitivnim stvarima
 

Zabljak 1992

Aktivan Član
30.01.2008
449
20
0
38
Gledao sam verziju prije ovoga apdejta,i nije me neshto odushevio dokumentarac...Meni lichi na milion drugih `ateistichkih` filmova sa dosta proizvoljnih ocjena.

Mali off,Ali bi fino bilo ako ima ko link za ovaj dokumentarac,chini mi se da je dobar
ako je sudit o preporukama.Business behind getting high
http://www.youtube.com/watch?v=JZZ792iupOg
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
ovaj drugi nema o religiji, već o tome kako funkcioniraju banke, ekonomija, novac. O tome kako je neizbježno da se cijela američka ekonomija sruši za par godina i vrijednost dolara padne na nulu. O tome kako se skrivaju alternativni izvori energije, sve u svrhu maksimalnog profita i kontrole...

Ono što ne donosi profit nema što raditi u ovom svijetu.
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Ljudi moji...šta se (astro)teološke podloge, tj. objašnjenja zašto je božić kad je i tako dalje...APSOLUTNO je točno. Ima još nekih finesica koje još bolje pojašnjavaju...ali su zaključane u bespućima zavjetovanja na šutnju :icon_wink:
Ali Zeitgeist je, definitivno, eye-opener.
Ko želi razmišljat van "dogme".
 

extranoize

Aktivan Član
04.01.2008
255
22
0
35
Što možemo učiniti

1. bojkotirajte bankarski sustav

2. bojkotirajte medije. ne gledajte TV. potražite informacije od nezavisnih agencija na internetu.

3. bojkotirajte vojsku

4. koristite alternativnu energiju (ukoliko je moguće budite što manje ovisni o fosilnim gorivima)

5. odbacite politički sistem

6. širite znanje/ svijest

:bananallama:
 
29.08.2008
28
2
0
34
za sve koji još ne znaju

aktivan je i http://www.thezeitgeistmovement.com/


koji vam se više sviđa prvi il drugi?

meni osobno je drugi draži i slažem se sa ponuđenim riješenjima.

ali ljudi mi se žalili da je drugi malo pretjerao i mogu ih shvatit na neki nacin.
prvi dio je bio čista kritika. nije propagirao nikakvu ideologiju na bilo koji način. cilj mu je bio samo nagnati ljude da razmišljaju svojom glavom

zeitgeist addendum u drugu ruku prvo kritizira ali u zadnjim dijelovima nudi riješenja i očekuje istu količinu povjerenja kakvu kaže da ne trebamo imati u sadašnji sistem.

daleko od toga da su loša sama riješenja (ja se osobno slažem s idejom the venus projecta etc.) ali mogu razumjeti kako zeitgeist addendum neki mogu interpretirati kao kontradiktoran. onaj sistem; "nemoj nikom vjerovat (osim meni)"
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
Bill Hicks je napisao(la):
za sve koji još ne znaju

aktivan je i http://www.thezeitgeistmovement.com/


koji vam se više sviđa prvi il drugi?

meni osobno je drugi draži i slažem se sa ponuđenim riješenjima.

ali ljudi mi se žalili da je drugi malo pretjerao i mogu ih shvatit na neki nacin.
prvi dio je bio čista kritika. nije propagirao nikakvu ideologiju na bilo koji način. cilj mu je bio samo nagnati ljude da razmišljaju svojom glavom

zeitgeist addendum u drugu ruku prvo kritizira ali u zadnjim dijelovima nudi riješenja i očekuje istu količinu povjerenja kakvu kaže da ne trebamo imati u sadašnji sistem.

daleko od toga da su loša sama riješenja (ja se osobno slažem s idejom the venus projecta etc.) ali mogu razumjeti kako zeitgeist addendum neki mogu interpretirati kao kontradiktoran. onaj sistem; "nemoj nikom vjerovat (osim meni)"

kao sto tvoj imenjak kaze :)

its just a choice... :)
 

Buckaroo Banzai

Aktivan Član
19.08.2008
111
0
16
35
Imate zeitgeist na hrvatskom na jutubu samo upišite zeitgeist addendum hr.
prvi je dio bio legendaran ovaj drugi je bas naivan. Ok monetarna politika i narodna banka rade na način na koji je opisano ali nisu opisali kako se to ponasa sa zakonima ponude i potražnje, rekli su da se novac obezvrjeđuje ali nisu rekli kako se indeksi životnih troškova ponašaju tokom godina. Ko da su izvadili iz konteksta neke ekonomske zakone i prezentirali ih kako im paše, isto sranje ko i mediji drugo pakovanje.
Film me naučio da razmišljam svojom glavom da su mediji i religija vreće puna govana - to ok (nešto što me stari pokušao naučiti od malena). Ovaj pokret na koji se lože već postoji odavno - to je onaj anarho pokret na koji sam se ložio kad sam bio klinjo ali sam shvatio da je to bezveze.
neznam baš nije me dojmio...
 

Buckaroo Banzai

Aktivan Član
19.08.2008
111
0
16
35
Bill Hicks je napisao(la):
mislim da si daleko promašio ako si to izjednačio s anarhijom.

koliko se sjecam bila je sema da nema vladara i zakona te da ljudi rade koliko hoce za dobrobit svih, iste su bile teze kao kapitalizam religija tera ljude da se ponasaju ko govna i sl. procitao sam tu knjigu davno i kad je ovaj pricao o tom venus prvo sto sam pomislio bilo je to. da sad nađem knjigu nasao bi masu sličnosti
a et stajaznam davno bilo moguce i da sam zabrijo ionako me boli uvo :rasta1:
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Evo pogledo Zeitgeist i ono potresen kao i inače ali ovaj šput samo očekivao i znao sam otrpilike šta se događa, baš sam si sada našao taj modern money mechanics dokument i planiram ga proučiti i tako
Ako ti nije problem buckaroo jel bi mogo malo ekonomski pojasnit to što se tu pričao jer meni je recimo struka ekonomija i totalno bi me zanimalo.