Zeitgeist

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.10.2008
18
0
0
44
Problem uopste nije u religiji i bogu, vec u tumacenjima koja su se vremenom iskrivila i deformisala od svih mogucih i nemogucih budalastina koje su se naslagale tokom vremena. U bibliji se mogu naci sjajne stvari: Istina je u tebi, postoji nesto vise, budi iskren i pronadji istinu... ...Menjati jednu percepciju drugom je uredu ali nemoj se zalepiti za dogmu vec ostani fleksibilan za sve moguce percepcije... Dobar je zeitgeist kao samar koji ce izbaciti coveka iz dogme, ali bojim se da je to samo opravdanje za mnoge da bi nastavili sa bludom i uteha koja im daje potporu da zive u strasti...
primetio sam da ljudi kako sta pogledaju/cuju menjaju svoja misljenja kao sto se grane ljuljaju kada duva vetar, tako su poceli da pljuju po isusu kada su gledali zeit.., pa nije ljudi u tome poenta, meni je na primer zagor bio junak kao klincu, i sada da mi kazu kako je on izmisljen, zar ja sad treba da mislim da su sva dobra dela dela sto je radio pogresna..?

p.s. poetry...
 
29.08.2008
28
2
0
34
Weedran je napisao(la):
Evo jedan novi, za ove predbožićne dane. The Naked Truth je nešto stariji dokumentarac o religiji koji je baza onome što je rečeno u Zeitgeistu o religiji, znači nešto malo opširnije.

6xq5wty.jpg


Link -> http://rapidshare.com/users/KPUO4A/14

Također preporučam cijelu paletu dokumentaraca koje možete naću na OVOM linku , a moja definitivna preporuka je tema o 9/11 jer je greatest lie ever told in 21 century.


e PREVIŠE ti hvala za ovo

:))

nemogu vjerovat da nisam prije to pogledo
 

dogo argentino

Aktivan Član
22.01.2009
122
0
0
35
film je definitivno must see.. ja sam gledao smao prvi dio drugi još nisam.. a ni nemam vremena al doslovno sma bio zadivljen stvarno voo bi svatko trebao pogledat.
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
je must see al dobro razmislite s tim urotama , jer addendum je dosta pristran i ne pokazuje dobre strane te ekonomije . ovo profovara glas illuminata iz mene :D
 

TotalUnderground

Aktivan Član
03.11.2008
64
6
0
35
sto se tiche reptila i tih dzidza-bidza ima dosta teorija..david icke ih recimo dosta spominje u njegovoj knjizi "beskrajna ljubav je jedina istina"..sve to nama zvuchi malo saj faj,ali treba i icketa prochitati...ima mnogo logike u toj knjizi..nije da ne verujem,ili da verujem,ni sam ne znam ali tako niko nije verovao onom shto je rekao da je zemlja okrugla,pa gle ona okrugla.. "one step in front of human kind and you are a genious,two steps ahead you are a supergenious,three steps,you are out of sight and out of your mind"...razmislite o oveme kad budete zheleli da kazhete za icke-a da je obichni ludak...

zeitgeist sam odgledao vishe puta poshto sam zheleo da ga prezentujem nekim ljudima..jedna od tih ljudi je moja keva..odgledali smo i ona je samo rekla da ona sve to zna "kao" i da se ne opterecujem time imam vazhnija posla..marsh na uchenje..i sa tim saznanjem da je cela pricha o isusu i religijama chista glupost,koju je znala i ranije,sutradan me probudi jer nije bila tiha dok je kadila sobu u kojoj sam ja spavao jer je to obichaj!!eto,simple as that..tipichan primer mind controla..svesnost o problemu je samo breme koje nosimo..

kazhe bugi,ozeca se prilichno slobodno..i ja takodje,bez obzira na sve,nekako se osecam slobodno,iako me to osecanje sve cheshce napushta..ja sam shvatio da smo mi ovde u srbiji poprilichno slobodni,ali pogledajte ameriku..
razgovarao sam sa profesoricom engleskog koja je dosta dugo bila u americi o tome kako je tamo..u shkoli u kojoj je ona bila,djaci ne smeju da nose nishta iznad chlanaka,sve iznad njih je shorc,a to je zabranjeno..ne smeju da nose majice sa sportskim oznakama,likovima,imenima grupa..ne smeju da nose chizme,i josh mnogo banalnosti...redovno imaju ne najavljene kontrole stvari kada ih shkolsko obezbedjenje u pratnji shkolskog policajce i profesora izvodi napolje i pretresa njih i sve njihove stvari koje su prethodno ostavili u uchionicama..

ukoliko se kod njih pronadju,duvan,alkohol ,droga automatski im se dodeljuje maximalna kazna..za kazhnjenike imaju posebno odvojenu zgradu..oni dolaze sat vremena ranije i izlaze sat vremena kasnije da ne bi sluchajno naleteli na nekog od nekazhnjenika..separatishu ih..u toj zgradi imaju klupe pojedinachne klupe sa rachunarima i okruzheni su sa tri strane zidom i udaljeni svi na 2 metra..nemaju pravo da progovore ni jednu rech ili im se produzhava kazna..da ne prichamo o propratnom programu koji se sastoji od redovnog odlazhenja kod psihologa,pedagoga, do redovnog davanja mokrace itd..

to je po meni tipichno pripremanje terena za eliminisanje chiste pomisli na neki bunt u daljem zhivotu..jer moraju naravno da postanu poslushni potroshachi i korisni donatori drushtvu,da cute i hodaju okolo kao J>EBENI mravi bez i trunchice svesnosti!!!

ajde sad ti posle takve regrutacije buducih vojnika zhivota u predivnoj,najslobodnijoj zemlji na svetu (SAD) pokushaj da ga ubedish na neko alternatino razmishljanje..ocesh kur.ac..

bolje bi se osecao da sam prelepa cerka savrshene juzhno-kalifornijske,prebogate,moderne porodice,i da samo mislim na to kako je kul biti bogat i da ismevam debele ljude i one srednjeg standarda..da mi je svako jutro prva pomisao,shta obuci,da li mi se mobilni slazhe sa pradom..da se lozhim na britni spirs i paris hilton i da mi za shesnaesti rodjendan poklone bentley GT continental,da budem ko dzeni from da block..kad s njim pregazim staricu da pobegnem i da bogati tatica,vlasnik advokatske firme,sve to fino zatashka..

ovako samo pizdim,zbog bolesnog sveta,ali bar mogu da radim na sebi kao pojedinac i da samim tim pomazhem i okolini...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Evo ovako naišao sam na jedan sajt jer sam dugo htio vidjeti da netko inteligentno i potkrijepljen činjenicama pobija conspiracy ako tako netko postoji.
Danas naiđoh na ovu stranicu i pročitao sam samo o prvome dijelu zeitgeista i moram reći da mi se čini da sve što je čovjek napisao drži vodu i to puno deblje nego zeitgeist tako da preporučam svima pogledati

http://www.conspiracyscience.com/

Ovo ostalo još nisam proučio ali hoću sigurno.

Smatram se skeptikom(tj trudim se bit) i kao takavome mi je ovo jednostavno nemoguće previdjeti
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
ma conspiracy je samo ništa to conspiracy je riječ i uopće nije zavjera jer "oni" to rade lagano i ako te nešto zanima onda čitaš o tome dosta i uopće se više ne boriš sa tim "razumom",svi smo shvatili da su "oni" đubrad koja točno zna kako i šta da radi,i "kad" da to radi,al ajmo dalje šta ćemo mi napravit,i nema nikakvog straha i boli jer to je šta njima treba,ajmo preuzet odgovornost za sebe jer svako leti sam,neko kaže nije bitno ionako je takva sudbina a sad jel zapravo dal je to da sami kontroliramo sudbinu ili samo letimo ko list na vjetru ja ne znam al možda je obadvoje,...:signs054:
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ma previše je toga "oni". Tako se ne govori ništa
Imenom i prezimenom radi/e to i to u svrhu tu. Tako bi trebalo pisati stvari i onda se te stvari mogu provjeriti, a od poopćavanja nema nekog kruva.
Ja sam dosta "zagrizao" za sve te teorije itd. ali proučavanjem vidim da ih je dobar dio ili krivo tumačenje događaja i dokaza ili čista laž, dakako ne sve, uvijek gledat na sve kritički bio izvor "oni" ili netko drugi
 

Casper

Aktivan Član
14.01.2008
232
16
0
36
[YOUTUBE]SJdmtlRxzKY&feature=player_embedded[/YOUTUBE]
evo ovaj super rečeno, jednostavno ali duboko. prošao sam ga na blogu našeg kolege yami raziela. nadam se da se neće ljutiti sto sam ovo stavio tu :)
 
02.01.2007
34
2
0
46
Dobro zeitgeist ide malo u debil friendly objasnjenje nekih stvari za siroke narodne mase pa se nekima moze uciniti i da pretjeruju. Cinjenicu su sledece.

- Bog ili kako ga ko zove ne postoji, to je jednostavno imaginarni lik izmisljen od strane onih koji vladaju da bi zaplasili i kontrolisalisiroke narodne mase od pamtivjeka. U tu svrhu izmislejna je i crkva/dzamija,pop/hozda i sl...

- Taj receptj e isproban i odrzan do dana dansnjeg.
- Novac je izmisljen kao imaginarna zamjena za robu kada je nekad neko ko nije imao robe htio da izvara onoga ko je imao robu.
- Ameri su usavrsli sistem novaca i sada stancaju kako pozele jer su nametnuli svoja pravila sa demokratijom i kapitalizmom, bili su prvi jbg, sad rade sto pozele.
- Kombinujuci religiju i novac stvorili su milijarde zavisnika o jednom i drugom.
- Sada su ameri u poziciji da manipulisu cijelim svijetom jer oni prozvode novac i izmisljaju religije kada opadne broj katolika(preusmjere ih u sajentologe i sl...)
- Cijela amerika je vlasnisto bilderberg grupe koja kontrolise MMF i veliku vecinu svjetskih banka, one koje ne kontrolise kupice laznim novcem nakon ove ekonomske krize koju su sami izazvali. Zasto?
- Zato sto ropstvo u obliku kreditnog zaduzenja je legalno ropstvo koje su sve drzave potpisale osnivanjem banaka i klauzulom o kreditu.
- Sada se zapitajte kako su nase drzavice zaduzene 30+ milijardi dolara i kako ce to da vrate... Pa nikako, i da izmisle auto na vazduh i zaradjuju na njemu 300 posto, ne bi vratili dug za 300 godina.
- Zato nasi politicira moraju da rade sve sto im stranici kazu, zato nasi politicari moraju da prodaju velike firme onima koji ih finansiraju, zato nasi politicari prodaju nase zemlje i prirodne resurse za cijenu ulaska u evropsku uniju koja sama po sebi ima standarde koje ne mozes ispuniti ako ne dignes nove kredit od MMF a...

DUZNICKO ROPSTVO, BUDUCNOST KOJA CEKA SVE ZEMLJE BALKANA. TOLIKO O DEMOKRATIJI!

P.S. Radim sa bankama, domacim i stranim firmama, medijima, politicarima, imam svoju sekretaricu koju mnogo volim i znam sta Vam govorim. Salut!
 
21.04.2009
16
0
0
40
Prijatelji, veoma mi je drago na ovome forumu vidjeti ovoliko pametnih i upićenih ljudi.

Pročitao sam Vaše postove o ovim filmovima (Z1 i Z2) pa bih i ja sada rekao svoje mišljenje o istima.

Mislim da je Z1 odličan film prvenstveno zbog toga što je postao masovno popularan i otvorio ljudima druge poglede na uvriježen dogme oko nas.

1. neznam da li je J.C. postojao, ali istina je da je njegova priča ispričana na identičan način kao priče brojnih drugih solarnih božanstava prije njega. Svako sa to može istražiti i uvjeriti se - čak mi je i moj prijatelj svečenik to morao priznati, jednostavno zato jer je to povijesna činjenica.

Da li je to slučajno ili ne ne znam, ali ide u prilog teoriji Davida Icke-a o Babilonskom bratstvu kao manipulatoru autoru svih većih svjetskih religija. Znači, ako je istina da je Isus postojao, istina je da je njegova priča identična onima prije njega. Znači službena priča je smišljena i konstrurana laž, koje je netko morao provesti u djelo, kroz generacije.

2. WTC - inside job. Definitvna istina, sa beskonačno činjenica koje to dokazuju. Ne samo inside job, već najšlampaviji i najgore izveden u povijesti. U detalje nema smisla ulaziti, dovljno je pogledati Loose Change, Fable Enemies i još 5 dokumentaraca.

3. Privatni bankovni monopol na svijetskoj razini u vlasništvu šačice ljudi koje upravljaju izdavanjem i dostupnosti novca. Istina.

Z2 - zanimljiv film do polovice. Nakon polovice slijedi ogromno razočaranje koje u pitanje (pored još nekih stvari koje su spomenuli drugi prije mene na u ovom threadu) dovodi u pitanje kredibilitet cijelog "serijala". Naime, nekakva kolektivna tehnokratsko-socijalistička utopija (The Venus Project) koja se nudi kao rješenje razotkriva ovaj video uradak kao još jedan pokušaj manipulacije malim dijelom populacije koja je otvorena novim idejama, informirana i svjesna stvari koje se oko nas događaju.

Ne vjerujte nikome tko nudi Vam nudi opća riješenja za sve - svaki od nas je riješenje za sebe i ima neotuđivo pravo živjeti slobodno (dok ne zadire u tuđu slobodu).

Informirajmo se što je bolje moguće, i donosimo odluke sami za sebe.

http://www.infowars.com/
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
1. neznam da li je J.C. postojao, ali istina je da je njegova priča ispričana na identičan način kao priče brojnih drugih solarnih božanstava prije njega. Svako sa to može istražiti i uvjeriti se - čak mi je i moj prijatelj svečenik to morao priznati, jednostavno zato jer je to povijesna činjenica.

Što se tiče prvoga dijela prvog zeitgeista i povezanosti "velikih vjerkih ljudi, bogova" s gibanjima zvijezda i poklapanja datuma i sve to obrati pažnju na link koji sam malo iznad u ovoj temi dao i vidjet ćeš da i nisu baš svi bogovi i spasitelji rođeni 25.12. nego na sasvim drugačije datume a za neke se taj podatak uopće ne može nabaviti

U detalje nema smisla ulaziti, dovljno je pogledati Loose Change,
Nisam baš gledo ali koliko se sjećam loose change je ona gluparija s savijanjem novčanice dolara. Ukoliko se radi o tome to je čista glupost koja nema nikakvog racionalnog temelja.

Naime, nekakva kolektivna tehnokratsko-socijalistička utopija (The Venus Project) koja se nudi kao rješenje razotkriva ovaj video uradak kao još jedan pokušaj manipulacije malim dijelom populacije koja je otvorena novim idejama, informirana i svjesna stvari koje se oko nas događaju.

Za sada još nisam dovoljno upućen da bih dao neku dobru kritiku ali ideja tehnokracije mi se čini vrlo zanimljiva i ne bih ju tek tako odbacio.
A inače razlika izmeđi klasične tehnokracije koju predlaže tehnocary inc.(nisam skroz siguran da je to točno ime) i venus projekta od Jacque Frescoa je u takozvanome energy accountingu iliti o metodi raspodjele energije

Eto toliko od mene, treba biti skeptičan jer lako je zaletit se u sve to(iz iskustva znam)
 
21.04.2009
16
0
0
40
Šaman Šandor je napisao(la):
Što se tiče prvoga dijela prvog zeitgeista i povezanosti "velikih vjerkih ljudi, bogova" s gibanjima zvijezda i poklapanja datuma i sve to obrati pažnju na link koji sam malo iznad u ovoj temi dao i vidjet ćeš da i nisu baš svi bogovi i spasitelji rođeni 25.12. nego na sasvim drugačije datume a za neke se taj podatak uopće ne može nabaviti

vidio sam tvoj link, i znam da nisu svi datumi identični (ne razumijem se u kalendare, pretpostavljam da se računanje vremena drastično mijenjalo kroz povijest, tako da ne čudi što datumi nisu isti). Poanta moga posta je da ako samo jedna stvar povezuje J.C.-a sa ostalima, da je priča o J.C.-u laž. A takvih stvari ima dosta, od bezgriješnog začeća, smrti na križu, uskrsnuću itd.

Šaman Šandor je napisao(la):
Nisam baš gledo ali koliko se sjećam loose change je ona gluparija s savijanjem novčanice dolara. Ukoliko se radi o tome to je čista glupost koja nema nikakvog racionalnog temelja.

Loose change nije gluparija nego stvarno odličan film. Ne znam za taj detalj sa novčanicom dolara. 911 inside job. Dovoljno je recimo zapitati se zašto je treći neboder pao (WTC7) i sve je jasno. Controlled demolition. Ima milijun dokaza koji pobijaju službenu priču i to je čista laž.
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
10. Bez političkih i verskih tema!

Strogo je zabranjeno pokretati političke i verske teme! Svaka rasprava na nacionalnoj, verskoj i političkoj osnovi biće momentalno obrisana! Ovo je forum namenjen korisnicima sa prostora bivših Jugoslovenskih država i molimo Vas da to poštujete, a svoje emocije iskaljujte na nekom drugom mestu.



Hoće li se već jednom nešto poduzeti po pitanju potencijalne povezanosti pravilnika i vrlo neutemeljenih izjava u ovoj temi???
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
Rafazi_pihe je napisao(la):
10. Bez političkih i verskih tema!

Strogo je zabranjeno pokretati političke i verske teme! Svaka rasprava na nacionalnoj, verskoj i političkoj osnovi biće momentalno obrisana! Ovo je forum namenjen korisnicima sa prostora bivših Jugoslovenskih država i molimo Vas da to poštujete, a svoje emocije iskaljujte na nekom drugom mestu.



Hoće li se već jednom nešto poduzeti po pitanju potencijalne povezanosti pravilnika i vrlo neutemeljenih izjava u ovoj temi???

mislim da se moze napravit iznimka....

ipak je politika i vjera TEMA zeitgeista...

mislim da ako bi pratio ta pravila bi cijeli ovaj forum trebao zbrisat.. jer sta je "teorija o stvarnosti" ako ne jednostavna vjera u svoje "znanje"?

@casper: nema problema coece, samo siri rjec :)
Gil je mudrac, sto vise ljudi cuje to bolje.. na njima je da to shvate kako zele :)