ZeleniSvijet / GreenWorld udruga za medicinsko i pravno savjetovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36

Lijepi pozdrav od cijelog tima udruge građana ZeleniSvijet. ZeleniSvijet, civilna udruga za medicinsko i pravno informiranje, osnovana 15.05.2011. g., član je sličnih neprofitnih organizacija koji u svojim zajednicama okupljaju veliki broj članova. Članska prava koja ZeleniSvijet osigurava svojim članovima imaju prvenstvenu namjenu zadovoljavanja interesa i potreba članova, ali i pružanju informacija vezana uz sigurnost liječenja, samoliječenja ljekovitim biljem i pravnim savjetovanjem svojih članova.
Vjerovatno vam je poznato da je tim ZelenogSvijeta organizirao 23.10.2011. g. prvi jednodnevni Hrvatski simpozij Medicinskog kanabisa na kojem su sudjelovalni mnogi stručni domaći, ali i inozemni predavači. Moram priznati da sam osobno bio vrlo iznenađen brojem posjeta i šarolikosti ljudi koji su došli proširiti svoje vidike.


U sljedećim fazama udruga ima viziju osnovati podružnice u svim županijskim središtima kako bi direktno ili indirektno bila na raspolaganju svojim članovima, a prvenstveno radi pružanja medicinskih i pravnih informacija, kao i financijsku pomoć, samo u slučaju kada je članu udruge potrebna bezuvjetna pomoć iz odvjetničkih redova. Također sa ministarstvom Zdravlja pregovaramo o mogučnosti liječenja nekih kroničnih bolesti unutar granica Republike Hrvatske ili ako to nije moguče slanjem pacjenata van granica zemlje gdje je lječenje kanabisom dozvoljeno. Ovdje su neke od bolesti za koje smatramo da bi trebali započeti postupak "probijanja leda" :
- poremećaji koji uključuju spastičnost i bol (multipla skleroza, povreda kralježničke moždine)
- mučnina i povraćanje (koje se javljaju zbog kemoterapije, radioterapije, HIV)
- kronična bol (posebice neurogena bol)
- Touret teov sindrom
- Palijativno liječenje karcinoma i AIDSa
i naravno kako če vreme odmicati tako čemo širiti popis bolesti koje se mogu tretirati kanabisom, dok "karikirano" ne dođemo do toga da za najobičnije dermatološke probleme poput crvenila djelova kože i sličnih "NE kroničnih" bolesti, možemo koristiti ljek koji stvarno pomaže od najtežih pa do "banalnih" slučajeva. Moram napomenuti da smo u čestom kontaktu sa novom Vladom i trenutno nemamo nekih negativnih iskustava kao sa prošlom i dužan sam vas obavjestiti da smo u Ustavni sud podnijeli zahtjev za postupak ocjeneustavnosti "KZ čl. 173", "zakonu o suzbijanju zloupotrebe opojnih droga", kao i "popis opojnih droga...tvari i biljaka..." i sigurno če doči do dekriminalizacije lakih droga, ali nama je cilj, premda svakoga ko je stvarno bolestan Vrhovn sud oslobodi zbog "bezazlenosti dijela" da se uopče taj put do Vrhovnog suda zaobiđe i da se teško oboljelim osobama maksimalno olakša, pa i od strane zakona.


Trenutno smo osnovali podružnicu za Zagreb i Zagrebačku županiju i isto tako moram priznati da sam iznenađen odazivom članova. Ovim putem pozivamo sve zainteresirane posjetitelje u ZeleniSvijet, da se uskoro učlane, da u zajedničkom duhu aktivno ili pasivno sudjeluju u zajedničkim ciljevima..
Također ponovno organiziramo simpozij o Medicinskom Kanabisu koji če se održati u 4. mjesecu na Filozofskom fakultetu, ali ovoga puta dvodnevni simpozij na kojem če se ponovo okupiti domaći i inozemni stručni predavači koji če sa nama podjeliti svoja iskustva (koja ču ja osobno zabilježiti kamerom da oni koji nisu bili u mogučnosti doči mogu vidjeti što se događalo i možda saznati nešto novo-jel kolko se sječam prošli je simpozij po tom pitanju ostao zakinut). Nadamo se da če nam broj članova i dalje rasti istom brzinom i da čemo napokon uspjeti doči do neke financijske pomoči, premda bi se začudili koliko EU fondovi imaju nama podobnih opcija, trenutno se osobno bavim baš tim dijelom i ugodno sam iznenađen, mogu reči da me čak i ohrabruju i pokušavaju pod svaku cjenu pomoči našoj udruzi (nebi čovjek vjerovao!).

Ako ste slučajno bolesni nemojte okljevati, vjerujte mnogima smo več pomogli i rado čemo napraviti sve što je u našoj moči da pomognemo i vama, ako imate bilo kakvih pitanja u vezi udruge ili ako vam bilo što nije jasno slobodno pitajte, stojim vam na raspolaganju, ako sam kojim slučajem spriječen neko iz našega tima če odgovoriti u roku 24h.

U udrugu ZeleniSvijet možete se učlaniti na način da downloadate PRISTUPNICU , ispunite i pošaljete na našu adresu u Zagrebu, Kalabarovo Vrelo 11. Ili skeniranu na moj email: [email protected]

Lijepi pozdrav od ekipe iz ZelenogSvijeta
 

Shlaym

Aktivan Član
10.08.2010
80
54
18
Drago mi je da se tako nesto dogadja kod vas i srce mi je puno kad procitam ovako nesto.Nadam se da ce i u Srbiji ljudi polako poceti da se bude.Samo nastavite tako,nadam se velikom uspehu.
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
Bas sam prije nekoliko dana naletio na ovu stranicu. I kako nisam na vutra.org vidio bas nista o njoj nisam htio ispuniti pristupnicu. Ali cim sam vidio ovaj clanak ooodmah sam to rijesio.. Lijepo je vidjeti napredak na podrucju medicine u ovom smisli. Svaka Vam cast bio bih ponosan kada bi Vam mogao pomoci na bilo koji nacin. :)

i da i ja lajkam.. :)