Zelenko traži pomoć !! !!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kocka66

Aktivan Član
29.01.2008
52
0
6
46
U prvim postovima objasnio sam situaciju, stvari su se promjenile.
Sa prozora, napokon sam prešao na 400hps grow - philips, i
naravno da trebam pomoć - svih starijih članova i moderatora . . . .
dvije ljepotice dobile su tetovažu na listovima - točkice na listovima ( slika 1,2,3,4,5 )
moje mišljenje: PH se promjenio - iz 0 u plus (mozda je i minus - lakmus u proceduri ) - mišljenje koje sam stekao čitujaći i vršeći obzervaciju slika na forumu . . . .
Vaše pak, zbog iskustva,dolazi na prvo ( no.1. ) mjesto . . .
ako slike nisu dovoljne, spreman sam otvoriti novi post u first grow report, djelu foruma . . .

http://img412.imageshack.us/my.php?image=dsc00050na3.jpg

http://img516.imageshack.us/my.php?image=dsc00049qm0.jpg

http://img505.imageshack.us/my.php?image=dsc00041wo2.jpg

http://img505.imageshack.us/my.php?image=dsc00040ax8.jpg

http://img516.imageshack.us/my.php?image=dsc00039ld7.jpg

od početka Vaš dužnik . . . :thankyou::thankyou::thankyou:
 

kocka66

Aktivan Član
29.01.2008
52
0
6
46
Stvarno mi treba pomoć, pa Vas molim da neko pogleda slike i kaže što misli (ako se iz slika ne vidi dobro ponovo ću slikati, samo recite)

zahvaljujem unaprijed . . . .
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
daj ti to partija:) ponovo uslikaj
po mogucnosti cijelu biljku i izoštri to čudo.

a zbog par tih pikica ne treba da se sekiras:icon_cool:
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Brate ima li ti taj K800i Autofokus?
Ali nemoj da se sekiras nije to nista!
Mora negde malo lisce da pusi!
Niko nema idealne biljke bez ikakve tacke na liscu!
Ako bas pocne da zahvata veliku povrsinu lista i to samo tak list onda nije problem u tebi nego u tom listu samo ga odseci i fajront! A ako se siri po celoj biljci onda je do tebe i onda slikaj i recicemo ti sta je!
 

kocka66

Aktivan Član
29.01.2008
52
0
6
46
my.php
 

kocka66

Aktivan Član
29.01.2008
52
0
6
46
Prvo da se ispričam što sam post-o u krivom djelu foruma, nisam jednostavno obratio pozornost gdje se nalazim . . . :icon_cry: u mislima mi je jedino bilo da zatražim pomoć za svoje biljčice, ne bi podnio da im se nešto desi . . . :watchplant:

Hvala na dobrim vijestima, no da budem siguran, ja slikao ponovo malene i još označio crvenim strelicama pjege ( nadam se da se sada bolje vidi ), inače slikano je s mobom.. . .

Mali update: jedna biljka ima pjege na tri največa gornja lista i dva lista ispod ovih, druga biljka samo na jednom, ostalih 4 su o.k.
Zaljevam ih sa vodom iz pipe ali mi voda u bocama odstoji barem jedan dan prije zaljevanja, sveukupno par dana, koliko mi treba da potrošim svu vodu, zaljevam ih sa par dcl (3-4) svaki drugi dan poslje gašenja lampe,
Pod lampom, u punom smilsu riječi su tek 7 dana, do tada su bile "prozoruše" (3 mj.) :icon_rolleyes:
Zato su dugačke i pre male za svoju starost ali ja se nadam da će na kraju sve biti o.k. :icon_lol:







I još fotka cjelokupnog growa:

 

kocka66

Aktivan Član
29.01.2008
52
0
6
46
Još da ispunim upitnik ( često ne vidim ono što mi je ispred nosa - mislim na upitnik):icon_lol:

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?sjemenke
2.Koliko su stare vaše biljke ?4 mj.( 3 mj. 20 dana na prozoru)
3.Koliko su visoke vaše biljke ?32 cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?10l ( u dvije tegle po dvije a dvije po jedna)
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )zemlja - Univerzalni supstrat od "Gabrijela", gnojio dva puta sa mineralnim gnojivom od "Vita"
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?svaki drugi dan po 3-4 dcl na teglu
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?ne znam do sutra
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?N-P-K - 6-7-8
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?hps 400w
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?50-55 cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?52x90=0.46 m2
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?28-29C*
13.Koliki je ph zemlje ?ne znam do sutra
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?ne
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?prvi put:newbie:
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
zbog ovih tockica mislim da se jos nebi trebao brinuti , ali ako se pogorsa napravi update .

tockice jesu moguce zbog gnojenja .....samo kazem inace. ne kazem da je to tvoj slucaj

niti da imas ozbiljan problem .

ne razumijem zasto si koristio te niske potove ....tocno je da ce biljke i u njima razgranati

korjen, ali u principu vole dubinu . opet...ako vidis da je ovako ok, nema beda :)

jos ono sta primjecujem je da stabiljkama stvaras potporu !

zasto ne primjenis LST ?? dosta su ti biljke prorjedene i gubis na visini !

sretno dalje . peace .
 

kocka66

Aktivan Član
29.01.2008
52
0
6
46
Od 20 sati se zezam sa LST (to mi je bila i namjera od samog početka, nikada ih ne bi mogao rezati . . .:watchplant: to bi i mene zabolilo )

Zahvaljujem na dobrim vjestima ali ću i dalje paziti na njih, bit će pod budnim okom.

Danas sam otišao kupiti lakmusus papir i pao na guzicu kada je žena u Hospitaliji rekla da moram za to pljunuti 115 kn, morat ću sačekati plaću, totalno sam švorc :icon_cry: a želim znati koji mi je PH vode. Zbunilo me jedino što je rekla da lakmus nemože mjeriti PH zemlje ! ?

Iskreno, zanima me da li neko od Vas može objasniti kako se mjeri PH zemlje, da li se samo lakmus stavi u zemlju ? na koliko duboko ? na koliko dugo ?

Još jedno pitanje koje će Vas zacjelo nasmijati - kako prepoznati mužjaka kada se naprvi LST i to sve postane jedan veliki busen ?:icon_rolleyes:

a sada slike nakon obavljena posla . . .

[URL=http://img177.imageshack.us/my.php?image=dsc00071qz9.jpg] [/URL]

[URL=http://img213.imageshack.us/my.php?image=dsc00072ul2.jpg] [/URL]

[URL=http://img177.imageshack.us/my.php?image=dsc00074fq9.jpg] [/URL]

[URL=http://img213.imageshack.us/my.php?image=dsc00073ej7.jpg] [/URL]

ako sam ih previše savinuo samo recite, ja sam shvatio da trebaju biti što vodoravnije sa teglom . .

Pozdrav :wave:
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
pa tocno...lakmusom ne mozes mjeriti PH zemlje , ali za to se mjeri ronoff PH .

tj. izmjeris ph vode prihje nego sta zalijes da znas da li je odgovarajuci ph i izmjeris ph

vode kad izade van na dno pota . ph vode koja izade dole ti je runoff ph .

najbolje da je u rangu 6.3 - 6.8 .

muzjaka prepoznas isto kao i da ne radis LST :)) ne trebas brinuti za to .

sto vise ih savijes a da im ne nastetis , to bolje :)

pozz
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Zapravo i mozes mjerit PH zemlje samo je malo kompliciranije, tj, da mjeri se ph vode samo ne na taj nacin na koji si weedman opiso (posto je to neprecizno i netocno), i treba ti univerzalni lakmus, bit ce da je to taj skupi. Ovi obicni mjere samo kiselo - luznato, tj daju samo plavu ili crvenu boju.

Mjerenje ph zemlje

Uzmes x grama zemlje (40 je optimum) i x ml destilirane vode (40 ml u ovom slucaju). Zemlju stavis na papir da se malo osushi. Stavish to u istu posudu/casicu i mjesash jaaako dugo, tipa 15ak minuta. Jako je bitno da jako dugo mjeshash. Ostavish da se natalozi zemlja i sa kapaljkom uzmesh vodu koja je gore. Ostavish pola vode unutra i ponovno mjesas 5-10min. opet sacekas da se zemlja natalozi i onda uzmes ostatak vode i bacis ga u onu casicu di si bacio i prvu vodu. Tada uzmes lakmus i onda ga bacis u tu vodu i to ti je ph zemlje. Takodjer, najbolje je uzet malo zemlje sa vrha, malo iz sredine i malo sa dna, te zasebno svakoj izmjerit ph, te uzet srednju vrijednost na kraju. Tak dolazis do preciznijih rezultata.
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
iskreno nisam nikad primjenjivo tako nesto, ali citao sam o tome .... nisam primjenjivao

zato jer nisam dugo vremena koristio lakmus nego sam odmah presao na dig ph metar .

ono sta sam rekao nije neprecizno jer ako ti je runoff ph dobar, onda ne trebas brinuti za

NISTA , a ako nije dobar onda krenes da daljnje mjerenje .

ali eto .... mozda ta metoda koju si naveo stvarno sljaka , ali

cu napraviti pokus da vidim da li je tako .

thanks . pozz.

edit : evo napravio ja pokus . odmah jedan isparavak : ako se smjesa 40 g zemlje i 40

mL vode ne dobije se nista nego blatnjava zemlja , sta opet ne odgovara za lakmus .

treba napraviti omjer tako da je vode za 2x vise od zemlje .

ja sam koristio 40g suhe zemlje i 100 mL dest vode . metoda nije tako komplicirana ,

ustvari nije uopce :) dovoljno je to smiksati tako da sve to skupa bude vodena kasica ,

mjesanja svega 5 min . kada je smjesano dovoljno umociti unutra lakmus i to je to .

izmjerio sam ph neke zemlje koju sam nasao , iznosio je 7.3 - 7.5 .

kada sam primijenio ovu metodu ph je iznosio 7.4 . sljaka i nije komplicirano .

moj zakljucak : runoff ph jednako je precizan kao i ova metoda . jedna i druga metoda

sljakaju bez problema i mogu se koristiti po zelji :)


 

kocka66

Aktivan Član
29.01.2008
52
0
6
46
Dječaci svaka čast na temeljitom objašnjenju :clap:, mislim da ću probati i jedan i drugi način čim kupim lakmus papir, jedino znam da neću moći tako prcizno izmjeriti PH jer ovaj koji ja kupujem podjelen je na skalu od 1 do 14 PH, svaki stupanj ima svoju boju pa je trebam po boji skužiti koji je ph, 6 ili 7 recimo, ovo 6.4 ili 7.3 neću moći očitati.

Inače ljepotice su već dignule glavu i dalje nastavile sa rastom, kada prođe još koji dan ponovo se bacam na vezanje i tako dok ne dobijem bush :icon_lol: ,

ako može pitao bi još nešto, s obzirom da su već dosta stare (3,5 mj. - prozor i 8 dana hps 400w) koliko im je potreno da imaju još vegetaciju prije nego prebacim na 12/12, trenutno su na režimu 14/12 - možda sam trebao staviti i 16/12 ili više ali nisam htio napraviti nekakv šok. Tj. neznam kako utječe na njihov rast povisivanje režima svjetlosti.
Još jedna bitna stvar - imam digitalni timer za kojeg sam siguran da sam ga dobro namjestio (početak u 7h a gašenje u 21h, stvarno vrijeme je točno) ali sam u ova dva dana primjetio da mi se krivo iskapča, prekjučer u 22h a jučer u 21.23, to me užasno zbunilo, ostale dane ne znam jer nisam bio doma a kada bi došao već je svjetlo bilo ugašeno. Interesantno je to što ujutro se svaki put dobro uključuje trenutno mi je to i budilica jer u sobu kao da mi dojde podne :icon_biggrin:

eto, toliko od mene pa ako neko stigne odgovorite bit ću nezmjerno zahvalan :thankyou:
 

GizmoBlaze

Aktivan Član
26.11.2007
96
1
0
33
A kakvi su ti to rezimi 14/12 i 16/12???To onda tebi dan traje 26 i 28 sati??Ili sta ? Ne kontam taj rezim i gdje si to vidio.Ako ti je taj rezim vec sad imas 12 sati mraka.Ne valja ti se igrat s fotoperiodom.S obzirom da su toliko stare ja bi odmah gurnuo pod 12/12...
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
ok...tebi su trenutacno na rezimu 14/10 (14 sati svijetla i 10 sati mraka) .... nemoj se cuditi ako ti se malo sporije razvijaju

tako da.... mislim da bis ih trebao jos vegetirati prije nego sto stavis na cvjetanje .

slobodno ih pusti da se jos razviju i zgusnu .

samo jedan savjet : daj im vise "dana" :) stavi ih na 16/8 , brze ce se razviti .
drzi ih tako jos tjedan-2 i prasni na 12/12 . ali sve je to relativno i mozes kako god ti se cini u redu :p
pozz
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
M_wEeDmAn_88 je napisao(la):
i
edit : evo napravio ja pokus . odmah jedan isparavak : ako se smjesa 40 g zemlje i 40

mL vode ne dobije se nista nego blatnjava zemlja , sta opet ne odgovara za lakmus .

treba napraviti omjer tako da je vode za 2x vise od zemlje .

ja sam koristio 40g suhe zemlje i 100 mL dest vode . metoda nije tako komplicirana ,



Zemlja je mulj ako je omjer 1:1, ali moras ostavit da se natalozi tipa nekoliko sati, pola dana, an ne samo promjeshat i to je to. I naravno da stisnes zemlju da voda ode gore, te da cijeli postupak brze zavrsi.

Ak stavis 100 ml destiliriane vode, njezin ph ce se jace osjetit u odnosu ph zemlje.. Dakle, njezin ph ce bit dominantan u odnosu na onaj ph od zemlje, sto ce dati netocan rezultat. Posto je ph dest vode neutralan, ako stavis vise od 1:1 omjera ph cijelog medija ce na kraju ispast nizi ili visi, ovisno jel ph medija kisel ili luznat. Upravo zato se stavlja 1:1 omjer destilirane vode, koja sa svojim ph u tom omjeru ne moze utjecati na konacan rezultat! Zakljucak - ne treba stavit 100 ml vode, neg 1:1.

Ja ovo nisam izmislio to pise u udzbenicima kemijskim, frend sa kemije koji prolazi s 5 i ima soli u mozgu mi je ovo reko, momak je seminar na tu temu radio.. posto je kemija prilicno egzaktna znanost, odredjeni parametri se moraju postovat.. al dobro, i druge metode su vjerojatno poprilicno tocne, sad ne znam kolka je greska, al sigurno je da do nje dolazi ako se ne radi kak spada.. Dal ce utjecat na sami grow, moze i ne mora.

Al eto.. ak ti je ljeno malo vise na tom poradit a da dobis 100% tocne rezultate to je tvoja stvar. Stvar je pedancije. Nekima (poput mene) su picajzle :D, a neki ne..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: viner