Zelenko traži pomoć !! !!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kocka66

Aktivan Član
29.01.2008
52
0
6
46
@KaraJack
pod pokupiti mislio sam da nemam gdje staviti posudu od 10L, a da to ne bude sumnjivo, procjena situacije u kojoj živim, da ima način probao bi i s tom vodom jer mi je još neko to sugerirao . .. .

@dite
ovo sa zemljom ima smisla, moram se ispraviti vezano uz starost, gledao sam dnevnik koji vodim na kalendaru, 22.01. bio je datum presađivanja (iz manjih u veće potove), sporo su rasle i bile male, pa sam dugo (1.5 mj) mogao prekopavati zemlju oko njih malo dublje (koristio bi ruku ili vilicu), time sam sigurno dobi malo na prozračnosti i obnovio bar malkice elemenate iz zraka, gnojio sam prvi put nakon dva tjedna ( mislim da je to možda malo bilo i prerano ) ali biljke nisu pokazivale nikakve simptome, dapače živnule su i počele su brže rasti. To me čak i ohrabrilo za drugo gnojenje koje sam napravio par tjedana kasnije. Zemlja možda je iscrpljena ali bi se valjda to dalo rješiti gnojenjem ili ??? možda griješim . . .

da bude ljepše veceras me još jedna stvar zabrinula (nadam se lažno), čini mi se da imam mudonju u potu, dok sam radio ponovo na LST-u, vidjeh ovo:





ako je, živjet će još samo nočas, ako nije, drago mi je da sam ispao g.... :ludaci_lol:
iskreno se nadam da su to samo novi vrhovi . . .






Poz . . .
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
kocka66 je napisao(la):
@dite
ovo sa zemljom ima smisla, moram se ispraviti vezano uz starost, gledao sam dnevnik koji vodim na kalendaru, 22.01. bio je datum presađivanja (iz manjih u veće potove), sporo su rasle i bile male, pa sam dugo (1.5 mj) mogao prekopavati zemlju oko njih malo dublje (koristio bi ruku ili vilicu), time sam sigurno dobi malo na prozračnosti i obnovio bar malkice elemenate iz zraka, gnojio sam prvi put nakon dva tjedna ( mislim da je to možda malo bilo i prerano ) ali biljke nisu pokazivale nikakve simptome, dapače živnule su i počele su brže rasti. To me čak i ohrabrilo za drugo gnojenje koje sam napravio par tjedana kasnije. Zemlja možda je iscrpljena ali bi se valjda to dalo rješiti gnojenjem ili ??? možda griješim . . .

prekopavanje zemlje ti je moglo donit više štete nego koristi,manjak kisika ne rješavaš na taj način,vidi post od Inq-a na prvoj stranici vezano uz nedostatak kisika...

Iskreno se nadam da ti presadjivanje neće biti potrebno ali ti je vjerojatan uzrok onog problema bia u tome...

By the way imaš kitu u boxu hehehe...
mudonja 100 %
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
kocka66 je napisao(la):
Zemlja možda je iscrpljena ali bi se valjda to dalo rješiti gnojenjem ili ??? možda griješim

pa kad je zemlje iscrpljena jasno da moras gnojit kad su biljke gladne .

a sada.... na tebi ostaje da presadis ili ces probati s gnojivom ...

mislim ..pa sigurno ima smisla da se presade . sigurno daim vise pase u novoj dobroj

zemlji nego u sadasnjoj . ja sam rekao da mozda bolje da ne ides presadivat zbog stresa

jer su u dugim potovima trenutno a i nemaju bas maleni korjencic :p

ako ti mislis da ih mozes bez beda presadit u svjezu zemlju , onda probaj .

po mojem misljenju to je na tebi :)
 

kocka66

Aktivan Član
29.01.2008
52
0
6
46
IMAM MUDONJU !!!!!!!! :icon_cry::icon_cry::icon_cry: jedino je dobro što je to ona bolesna, nije ni čudo da se razbolio, he,he,he,he :icon_biggrin::icon_biggrin: - s guštom ću ga počupati - pri tome ću probati iskopati ga da ga ne ozljedim pa da vidim kako bi mi išlo za presađivanje . . . . .

Jedino me strah pogledati ostale, mislim da nije jedini . . . :icon_cry:

Odoh kupiti PH metar u PET-shop pa se čujemo navečer . . . .
 

korjenko

Aktivan Član
19.12.2007
93
2
0
48
a što se kišnice tiče, ja imam mali ribnjak u blizini pa si iz njega vodu uzmem i totalno je ok, samo ju moram zgrijati
 

kocka66

Aktivan Član
29.01.2008
52
0
6
46
Pozdrav još jednom svima, dobra vijest je da se u potu nalazi samo jedan mudonja :balls:, detaljno sam provjerio ostale i sve su ženke, za malu koja se nalazila sa kuronjom još mi je prerano za raći ali imam filing da je i ona cura . . . još malo pa ću saznati . . . .
btw kupio sam tester za pH (koliko para toliko muzike - 27 kn, firma Dajana-pet 3 in 1 pH, KH, GH), potrgao sam oči i potrošio večinu štapiča za mjerenje, da bi otprilike znao koje su mi vrijednosti svih voda koje imama :icon_rolleyes:. Krenimo redom:

1. voda iz pipe: pH - 7.0 - 7.6
2. prokuhana voda - 6.4 - 6.8
3. jamnica - 6.8 - 7.2
4. odstajala voda kojom sam prije zaljevao - 6.8 - 7.2
5. prokuhana voda i procjeđena - 6.4 - 6.8

eto iz priloženog možete vidjeti s čim ću dalje nastaviti zaljevati (5), Vas molim da mi kažete, koji omjer N-P-K bi trenutno bio najbolji za gnojenje, uzmite u obzir da če mi trebati i za cvjetanje, trebam: ime proizvođača, proizvoda i gdje kupiti ako sam iz ZG.

btw danas na informacijama tražio broj neke poljoprivredne apoteke, čovjek kaže da pod tim nema ništa zavedeno ali ima broj Poljoprivredne zadruge "Vis" pa neka njih pitam, oni će znati, nadobudno zovem, javi se žena i ostane zbunjena zašto je ja zovem - ta dobio sam BIRC i ja nisam prvio koji je zvao u vezi polj. apoteke, pitam se zašto !!!!! :icon_mrgreen::icon_mrgreen::icon_mrgreen::icon_mrgreen:

moj plan (eksperiment) -
faza 1. - čupam mudonju i u potu mi ostaje najmanja koju sutra presađujem u bolji pot i novu zemlju, promatram i zapisujem šta će biti.
faza 2. - ostale gnojim i zaljevam i opet promatram što će se desiti.
faza 3. - cjelo vrijeme Vas informiram i sve to još ljepo poslikam.

@korjenko
na režimu su 18-6, bile su na 14-8 (opet skoro ponovih calami grešku s 12 :icon_rolleyes:), temp. preko dana 26-29C, noć 22-24C, sumnjam da im je hladno . . . . :spcartman:

Još pljuga prije spavanja i da zaboravim današnji dan :bong7bp:

Poz... i peac
 

kocka66

Aktivan Član
29.01.2008
52
0
6
46
@3ananas2
šala koju će neki nadam se razumijeti a vezana je za početak priče, naravno da su bile na 14/10 . . . . .:vb_kez:

no pustimo šalu na stranu, danas sam došao doma i vidio da su se curkama doljnji listovi spustili prema dole, danas je treći dan kako ih nisam zalio i stvarno izgledaju koda im treba svačega, večeras sljedi operacija, mudonja je živio 1 dan duže od predviđenog, nova kanta za malenu je kupljena (12L - 13kn) kao i nova zemlja, jedino muči me pH nove zemlje, piše da je pH u H2O 5,5-6,2 - nije li to malo pre nisko ne bi li treba biti prije 6.5 ???

Zemlja je univerzalni supstrat od "Gabrijela" - bijeli i crni treset, glina, N 120-200mg/L, P 200-300mg/L, K 300-400mg/L, MgO 80-100mg/L plus mikroelementi i ostali elementi ali mi se to neda pisati . .. .

Kako god javite mi prije presađivanja da ne bi pogrješio još jednom . . . :knockknock:

Lp
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
to je mozda malcice prenisko ...problem kod zemlje je da niti jedna tocno odreden PH

nego uvijek od do .

opcija ti je da kupis drugu ili ovu da stavis u novi pot za biljku i prije nego presadis

"namjestis" zeljeni ph i tek onda presadis .

listovi se znaju spustiti prema dole isto kad im fali vode , tako da dobro pogledaj situaciju

i onda napravi nesto pametno :)

sretno .
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
Mislim da nebi trebao korsitit tu zemlju ni u ludilu,PRENIZAK PH!
3 dana nisi zalio....zato su listovi spušteni

Recimo da ti je Zagreb blizu,ajde u bilo kojeg većeg Getroa i kupi SUBSTRAL zemlju,zemlja do jaja hehe

nestrpljivo očekujemo foto update :)
 

kocka66

Aktivan Član
29.01.2008
52
0
6
46
evo našao sam malo vremena da napišem što sam proživio u proteklih par dana.
Prošli petak odlučio sam izvaditi kuronju i malenu koja je sa njim bila u istom potu i presaditi ju, operacija je za mene bila bolna ali sam naučio par stvari pa svima koji kreču u indoor sadnju savjetujem sljedeće:

1. NIKADA, AMA BAŠ NIKADA NE SADITE BILJKE U NISKOM POTU
- ako će te kojim slučajem trebati presaditi tu biljku ona će imati dugačko korjenje kolika je i dužina pota, pa to staviti u visoki pot predstavlja stvarni problem, uz to trebate skinuti zemlju s tog korjena pa probajte zamisliti kakv šok proživljava ta biljka dok to radite.


2. NIKADA, AMA BAŠ NIKADA NE SADITE DVIJE BILJKE U TAKAV NISKI POT - ako će te trebati presaditi biljke u novi pot i pri tome ih razdvojiti pucanje korjena koje su te dvije biljke ispreprele u potu zabolit će Vas do bola.

da sve bude bolje nakon par dana presađivanja male u novi pot , koja se btw oporavila i nadam se da će od nje nešto biti nastupio je novi šok.

Ostale biljke, njih 4 počele su spuštati listove, boja listova od gore prema dolje - od tamno zelenog do svjetlih, a na kraju žuti i osušeni - tim biljkama stvarno je nedostajala hrana a ja ni gnojenem nisam mogao očigledno pomoći. Odlučio sam i njih presaditi.

Ohrabren situcijom kod malene sinoć sam odlučio izvezti opsežnu operaciju, sve ljepo pripremio, četri nova pota, kupio novu zemlju - "STENDER" pH - 6,1 (nadam se da je dobra) i odradio u mraku, namučio se ko pas, čak sam bez pucanja korjena uspio razdvojiti dvije koje su isto bile u jednom potu, pazio da ne ostane previše zraka dok sam im zatrpavo dugačko korjenje - to vam izgleda ko pipci kod đinovske lignje, strašno . . . .

Ujutro kada sam odlazio izgledalo mi da su O.K ali kada sam došao doma - HOROR sve izgledaju posušeno, jadno, obješeno, nemam rijeći za taj prizor . . . . srce me boli dok ih gledam . . . .

Pustit ću ih još dan dva i nadati se nečemu boljem ali . . . .

zamolio bi nekog da mi samo objasni sam proces gnojenja jer u SLO-erinom sticky-u, kojeg sam btw cjelog pročitao, nisam baš najbolje skužio kako bi to trebalo pravilno učiniti, to me zanima jer uskoro , kako stvari stoje, krećem s novom sadnjom, s malo više znanja . . .

Kada napravim prema proizvođaćevom naputku omjer gnojiva i vode, zanima me, ako recimo imam 4-5- potova (1 biljka u njemu) da li 1.5 L tog gnojiva moram uliti samo u jedan pot i tako ponoviti za ostala 4 pota jednom tjedno ili sa tih 1.5 L gnojiva zaliti sva četiri pota pa to ponoviti svaki drugi dan i tako cjeli tjedan . . . Nadam se da me razumijete što pitam i ta inf. bi mi pomogla da iz drugog puta uspijem . . .

slike iz presađivanje male kao i one sinoćnje nisu baš uspjele, a i trenutno imgeshock nekaj šteka, večeras ću poslikati trenutnu situaciju pa ču to staviti . . .

Poz....
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
rodjo moj...:)

sve šta si napisa da NE TRIBA RADIT je već napisano na forumu,znam ne možeš cili forum pročitat ali štaš..takve stvari svaki iole ozbiljniji grower mora proći..
te muke...joooj kad se sitim,nebi ti opet bia u toj koži...nikad...

Da ti pomognem malo...

Šta se tiče zalivanja,naravno da NEĆEŠ zalit biljku sa 1,5 litrom mješavine nego ćeš raporedit to na sve potove..
recimo litra ti je dosta za 4 pota...svakoj po dva i po deca...taman

a sad bez slika ti teško mogu reći jel si šta usro ili ne,ali mislim da nisi jer vidim koliko si emocija i truda unio u taj proces pa mislim da si sve uradio kako treba..
ostalo je na njima..

Što se tiče te 4 biljke,NEMOJ sad mislit ono fali im hrane pa im zalit 2 litre čistog gnoja unutra...
Sve polako radi,obuzdaj emocije,vjerojatno joj se korijen totalno izblamiro promjenom ambijenta pa ne obavlja svoju osnovnu funkciju,ne upija hranu..
ostavi i gledaj...
a možeš i izmolit koju krunicu hehe

OĆEMO SLIKE!!!

peace
 

kocka66

Aktivan Član
29.01.2008
52
0
6
46
@dite
vjeruj mi da sam i sam došao do zaključka da sve to negdje piše na forumu (za potove),
da pročitam jedan sticky treba mi dva dana !!!! ne kritiziram već želim reći da se ja ne snalazim a i nemam baš previše vremena, ne čitam za unaprijed već čekam da se pojavi problem pa da potražim odgovor ali nekada bude prekasno kao što se i desilo . . . . :eek:hno::eek:hno:

Kada god dojdem na forum osim što pišem, čitam koliko god mogu, zahvalan sam svima Vama koji pokušavate pomoći i bez Vas bi bio u totalnom k**** još prije mjesec dana . . .

stavit ću slike to je sigurno jer želim potvrdu da li postoji bilo kakva šansa za moje malene, dao bi sve da prežive . . . .

sada odo na pivu da smirim živce pa kada se vratim slikam . . .

poz..
 

rasmc

Aktivan Član
18.01.2008
76
15
8
46
kocka66 je napisao(la):
2. NIKADA, AMA BAŠ NIKADA NE SADITE DVIJE BILJKE U TAKAV NISKI POT - ako će te trebati presaditi biljke u novi pot i pri tome ih razdvojiti pucanje korjena koje su te dvije biljke ispreprele u potu zabolit će Vas do bola.

Ja mislim da si to mogao izvest i bez razdvajanja korjenja. Mogao si samo odsjeći
stabljiku muške biljke (ako su ženke obe ostavit skupa) i sve zajedno sa zemljom
u veči pot, dopunit zemlju i nema stresa i ludosti.
pozdrav
:thumb:
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
rasmc je napisao(la):
Ja mislim da si to mogao izvest i bez razdvajanja korjenja. Mogao si samo odsjeći
stabljiku muške biljke (ako su ženke obe ostavit skupa) i sve zajedno sa zemljom
u veči pot, dopunit zemlju i nema stresa i ludosti.
pozdrav
:thumb:

mislim da to nije tako jednostavno...
zato jer ako su dvije žene skupa u potu,jedna će se sporije razvijat od druge,tako da je to nepotrebni oportunitetni trošak..

dopuna zemlje?...kako to misliš,ne valjda samo nasut zemlju u pot....

što se tiče sječe muške stabljike mislim da su Inq ili Torca već negdi objasnili zašto to nije dobro...
Znam samo da nije baš pametno jer sam imao sličan problem i oni su mi ga rješili na isti način na koji pokušavam pomoć kocki...
:blah::blah::blah: