ZEMLJA koju ne smijemo koristiti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ideja ove teme je da imamo na jednom mjestu popis svih kupivnih zemlji/substrata koje ne valjaju. Bilo da biljke sporo rastu ili uopce ne rastu...ili pokazuju deficite ili suficite po liscu.... Pre jake, pre slabe zemlje, jeftine i lose.....krivi npk, krivi ph....

Nakon nekog vremena kad skupimo neki popis cu napraviti slikovni prikaz no-go zemlji, nesto slicno sto je Power napravio u temi ZEMLJA.

EDIT (popis substrata)

Untitled-2.jpg
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Znači ni travka nemože da isklija iz ovog. Većinom navlakuša po Pevec centrima pa ne nasjedajte, još sam našao cijeli crijep u njoj pa je i prosijavao, tek za probu da vidim kako će krenuti i nije uopće krenulo. Dva pokušaja, nula bodova. Bed mi je bilo i istrest je u vrt da nebi ostao i bez to malo vrta.

FloraShit.jpg
 

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
Tema je okej...ali
Ima osoba ovdje koje mozda rade neku gresku, ili jednom probaju zemlju...pa ce i za dobru zemlju reci iz vlastitog iskustva da je losa...sve provjerene supstrati koji se uspjesno koriste na forumu su dobri...svi ostali su sumljicavi i bolje ne
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GrowHax

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Slazem se, ali zato gledas tko pise i kakav je opis. Uvijek se moze prodiskutirati. Za primjer, vidjam te florafin, florahum, floralin, florapenis florapalac.... zemlje okolo. Znam da je jedna od njih jako jeftina i relativno ok. Evo No Joke je naveo za florafin da je los i ja mu vjerujem i nikada necu kupiti tu zemlju.

Plantella Balkonia vidim da je podjeljenog misljenja iz, ocito, opravdanog razloga. Ja sam ju koristio za presadjivanje u outdooru i pokazala se odlicna. Isto tako sam svjedocio da neke biljke ju ne podnose dok su male. Da li je to do sorte ili do pre jake serije/drugacije zemlje u tom trenutku.....ne znam ali znam da vise necu sugerirati tu zemlju nitu ju koristit za klijanje jer ima dovoljno drugih zemlji koje rade bez greske.

Tesko da ce se desiti da vise ljudi napise na terra magma ne valja, kad znam da valja..... ali ako troje ljudi napise da Humofin i Floradick ne valja....onda ne valja pa makar i da valja :D heheh
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Dodao bih na spisak nepozeljnih zemlji i ovaj Plantaflor blocking supstrat:
plantaflorblackpeatmoss70l-jpg.12827

U outu 2015 se pokazao odlicno, ali za indoor je smrt. Preprenizak ph, preskociti definitivno..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Tesko da ce se desiti da vise ljudi napise na terra magma ne valja, kad znam da valja..... ali ako troje ljudi napise da Humofin i Floradick ne valja....onda ne valja pa makar i da valja :D heheh

Pa da, imali smo tu ljudi koji su rekli da im je terramagma bila loša ali to je do pakiranja. Ne bumo sad stavili zbog tog terramagmu u loše kad znamo da je jedna od najboljih :D

Dobar ideja za temu :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skabum14 and Stipe

i33i

I smoke and I know things
Banovan
09.02.2016
179
427
63
Prema mom skromnom indoor iskustvu Plantela balkonia jednom i nikad više, što zbog pregnjojenosti supstrata što zbog gnatova kojima obiluje, za bilje na balkonu i vrtu je ok ali u moj box neće više nikad.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dragan1985
02.03.2015
108
83
28
44
U Florafinu odrađena dva grova bez greške, klijanje i mala biljka super zelena, a Plantella balkonia žutilo i kilavost, nakon 7 dana jaki fluš, kad je procurila voda to je bilo žuto ko konjska pišalina! Znači u Florafinu je manje gnoja, dok je Plantella overkill. A dosta ovisi i o tome koju seriju potrefiš...
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
6469_zemlja_sobno_cvece_20l_1.jpg
pun pogodak za temu,moj prvi grow odnosno pokusaj growa radjen u ovoj zemlji,znaci izbila 2cm i ni makac vise, ja tupio mozak sta je u pitanju dobro nisam spavao u boxu,dok mi kolege ovde na forumu nisu objasnili da promenim zemlju.Presadio ih u florabelu zutu kad ono vec sutra ludnica.A jos gora stvar da bude ja jos ono uporan, zao mi bilo da bacim zemlju ja reko da iskoristim to resto zemlje pa zasadio persun i bosiljak u potove ,ma jok corak,zaobilazim ovaj humus vazdusnom linijom...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio and Badi

matatata43

Aktivan Član
02.01.2016
145
387
63
image.jpg
Također bi se nadodao na temu, i nebih nikome preporucio ovu zemlju "flora san" zemlja u totalnoj banani zemlja nije vlazna nego je mokra!!
..( imo 2 pokusaja sa njome)
I kako to vec ide zuti listovi spori rast biljke itd.. Prebacene u kvalitetniju zemlju i sve pet :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Pogledajte prilog 77012
Također bi se nadodao na temu, i nebih nikome preporucio ovu zemlju "flora san" zemlja u totalnoj banani zemlja nije vlazna nego je mokra!!
..( imo 2 pokusaja sa njome)
I kako to vec ide zuti listovi spori rast biljke itd.. Prebacene u kvalitetniju zemlju i sve pet :)

Vjerujem da se dosta tih, nazovimo ih "socijalnih" zemalja drugačije ponaša u indooru i u outdooru. Je da je tema o indooru al evo samo da napomenem. Imao sam jedan autos prošle godine vanka u njoj sa nešt perlita i bilo je ok. Što jes jes vlažna je dosta, vjerovatno zbog većeg udjela treseta, al izgurao sam do kraja bez nekih većih problema. Moguće da u indooru drugačije reagira, sreća da nisam išao startat u njoj, a razmišljao sam. Danas sam je iskoristio 40 litara u miksu sa 60 litara balkonije i malko perlita i presadio 4 biljoze van, taman mi se nadopunjuju balkonija koja je malo suhlja i ta koja je dosta mokra.