ZEMLJA koju ne smijemo koristiti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.06.2015
109
112
43
33
Moža bi trebalo naglasit da se ljudi klone robnih marki ARO, S budget, k -plus jer za 12 kn 20 Litara koliko sam vidio da košta s budget ne može valjat da jebe rak raka..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Dobro me podseti SCANIA to je isto verovatno kao robna marka 365 kod nas, kupio bio doduse za neko cvece, ni za sta nije zemlja, znam da treba da pisemo iz iskustva sa marihuanom, ali ne moze ona valjati nikako...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SCANIA
17.06.2008
5
2
3
Cvjetko
Je**** blatnjavo smeće.
bude i kamenja i grančica, i svakakvih biljčica izraste, osim onih koje tribaju.
 

Prilozi

  • preuzmi.jpg
    preuzmi.jpg
    13,5 KB · Pregleda: 90

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
qualitaetsblumenerde50L.jpg

Evo naprimjer ova zemlja. Sad prije par dana sam slučajno dao prijatelju klasman punu skoro vreću ali zaboravio uzeti sebi litru za 2 novo proklijale. Taman bila subota i bilo preriskantno da ćekam ponedjeljak. Jedino što sam imao pri ruci bilo je malo pakovanje ove zemlje. Nisam imao izbora i posadio u 0.5 l u ovu zemlju.

Zasad biljke stare par dana izgledaju dobro. Svejedno sam čitao specifikacije i naprimjer ima N 200-450 mg po litri, dok npr za klasman piše 210 mg/l. Želim reći da puno varira što se tiće tih glavnih elemenata pa je moguće da potrefi visok udio gnojiva i biljka se sporije razvija.

I još jedna stvar koju sam primjetio. Zadnjih 6 nedavno koje sam u Klasmanu držao u 14+ dana su bile tamno,tamno zelene dok u Terra Brilu budu svijetlije i po meni najbrže se razvijaju. Terra brill se pokazala jako jako dobra kad se ide od sjemena...

edit: ako moderator misli da ovo nije post za ovu temu neka ubaci u ZEMLJA...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ok je i tu. Mislim da je dvoje ljudi za sad imalo neke probleme....koristeci ovu zemlju. E sad, da li je do composane bilo ili ne, ko ce ga znat. Cak mislim da je sve krenulo ok nakon presadjivanja. Mozda se javi @ganja_farmer ...mislim da je on imao bas taj problem.
.... za sad je sve bilo ok u nacelu sa CS.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.281
9.301
258
Ja trenutno koristim Komposanu, zemlja je prepuna dusika i mlade biljke se vidno slabije razvijaju od prethodnih growova u Florabelli. Ali kad preraste 15-tak dana ide skroz ok. Sljedeci grow se vracam Florabelli jer s tom zemljom nikakvih problema nisam imao i onda se mislim zasto experimentirat ako mi ovo radi bez greske. Razmiljam mozda bi se moglo napravit flush odmah u startu prije same sadnje ako je prejaka zemlja da se ispere visak hrane... neznam?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skabum14

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Evo da se javim biljcice izbacuju 2. par listova i sretno se razvijaju u composani koju sam naveo par postova prije... javim se ako bude problema zasad zdravo izgledaju i napreduju.

Mislim da je dosta problem kod malih biljaka višak vode pa nekad može krivnju na zemlju bacit. Iako ti rasponi nutrijenata u composani se čine dosta šaroliki...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mtran

piton

Banned
Banovan
01.12.2015
44
21
8
Pozdrav ljudi, par ljudi na forumu mi je reklo pred par dana da u Pevecu na škurinjama u Rijeci ima florrabelle i terramagme i ja došao u pevec i žena mi govori da od kud mi te informacije, da oni tu zemlju dobivaju tek na proljeće i sad me zanima zašto bi me netko išao zaje?
Kupio sam zemlju Florafin za koju sad vidim da je smeće, a plantellu balkoniu iz koje mi biljke nisu rasle ne želim više (balkonia mi je pojela menki u vrijednosti cca 500kn tako da ona ne dolazi u obzir više)
I sad me zanima može li mi netko reći di se u Rijeci može kupiti nešto kvalitetno?
Ne znam dal sam pogodio temu, ispricavam se ako nisam. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Na Viškovu isto nemaju uvijek,to je provjereno.
Samo u sezoni bude stalno ili ako imaš sreće.
A florrabellu imaš u skoro svakom brodokomercu u Rijeci :)
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
Evo citajuci po dnevnicima indoora naisao na losa iskustva a i pred par dana se uvjerio i sam u losu kvalitetu Substral univerzalne zemlje. Jako grumenasta i kao glinena, vlazna ,te se nakon zaljevanja formira u beton skoro. Zasadio sjemenku u nju i nakon par dana nista, otkopao a korjen nije probio ni 1cm prema dolje,ugl koma od zemlje barem za start.
7218921.jpg
 
16.07.2011
197
180
43
ove godine sam baš koristio substral univerzalna i nikakvih problema nisam imao, naprotiv, preporučio bih svakome ali što kažu kolega, možda se baš nekome zapadne loša serija...
za čarobnu zemlju, POTPISUJEM da je đubre!!!
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Vidim da ova jos nije uvrstena... ako naletite na nju bjezite ko od crnog vraga. :) Ja sam je htio koristit malo po povrsini jer mi je sflalilo, to je blato ne zemlja...
20161119_163118.jpg
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Plantellu Start zaobilazite u sirokom luku - riskirate root aphidse!!!


P.S.
U 1.5 L potove sam stavio zemlju i upiknuo menke, navlazio zemlju i potove prekrio sa tankom prozirnom folijom da drzi vlagu (izbusio na foliji 3 - 4 rupice sa gornje strane).
Nakon cca.4 dana menke proklijale i lagano pocele izlaziti iz zemlje. Kada sam maknuo foliju sa jednog pota uocio sam 2-3 root aphidsa kako hodaju po povrsini zemlje. Nikad vise Plantella Start. Bar sto se mene tice.
:mad::objesen:
Danas sve presadio u BioBizz All Mix zemlju koja mi je bila u planu kasnije za presadjivanje u vece potove. Korijen se u dubinu razvio nekih 5 - 6 cm. Bolje da sam sad presadio dok su jos "flanci" nego da mi se gamad razmnozi i onda kasnije imam sranje sa tom malom gamadi.
Nadam se da ce se primiti. Ako ne, onda sve ispocetka.:eek: A bas sam htio dnevnik otvoriti.:D
 
04.03.2009
88
175
33
33
slucajno sam uzeo ovu zemlju, zaboravio sam da su neki imali problema s njom em zbog gnatova em jer im nisu izasle malene. nadam se da ja necu imat problema. tri silver hazea #9 od sensia i jedan blow mind (sweet seeds) su proklijale i izasle. Autic blow mind je u 13l bas u planteli do kraja, a silveri idu kasnije iz potova van u 40-50l rupe s terra magmom.
DSC_0119.JPG
 
Poslednja izmena od urednika: