Zemlja za indoor, gnojiva (priprema i pocetak)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.08.2012
16
1
0
31
ovako imam mali problem... imam dvije boce od pola litre bloom complexa i razlicite su boje gnojiva...jedno je svjetlo zeleno onako primamljivog izgleda a drugo je tamno zeleno onako zagasito...pa me zanima koje je vase misljenje? dali je jedno pokvareno i ako je... koje? :p
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
ja mislim da je ovo tamno zeleno pokvareno jer ima previse dusika, a ovo svjetlo zeleno je ispravno posto u cvjetanju treba manje dusika :)
salim se naravno, jesi probao pogledati rok trajanja na ambalazi?
 
21.08.2012
16
1
0
31
problem je sto nigdje ne pise datum.... i cini mi se da je ovo starije izdanje zato sto je boca prozirna sa velikim cepom a na googleu mi stalno pokazuje bijele boce....
 
19.02.2016
14
2
3
44
Poštovanje drugovi ;)
po preporuci sam kupio Substral Tera Osmocote i Solum Proventus worm humus te platnenu vreču 15l, plan mi je pomješati 10l Substral Tera Osmocote, 3l Solum Proventus worm humus, 1l treseta i samo 1l perlita jel ga već ima u substralu. Te sam si uzeo i Biotabs Organic slow-release fertiliser tablets, ali njih nebi možda ni stavljao u zemlju dok se nepokažu znakovi potrebe za nadohranom...
Cjenjena ekipo što mislite o ovome, jel to drži vodu ili bi trebalo drukčije?
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
Nisam siguran da ce maloj biljci od starta prijati ta kombinacija. Nisam siguran ni za kasnije. Moze biti prejako. Prihranu nikako od starta. Negde je bilo reci o toj Osmocote, ali ne mogu se setiti pojedinosti. Za pocetak bi bilo bolje da krenes sa nekom proverenom i jednostavnom kombinacijom, npr Terra magma, potgrond H, Florabela uz malo perlita. Ali ako je neko uspesno growao sa ovom kombinacijom, javice se vec. ;)
 
19.02.2016
14
2
3
44
Nisam siguran da ce maloj biljci od starta prijati ta kombinacija. Nisam siguran ni za kasnije. Moze biti prejako. Prihranu nikako od starta. Negde je bilo reci o toj Osmocote, ali ne mogu se setiti pojedinosti. Za pocetak bi bilo bolje da krenes sa nekom proverenom i jednostavnom kombinacijom, npr Terra magma, potgrond H, Florabela uz malo perlita. Ali ako je neko uspesno growao sa ovom kombinacijom, javice se vec. ;)
Hvala ;)
Terra magma mi je i bila preporućena ali je nisam našao, pa sam uzeo Terra osmocote, možda da je startam samo u tresetu sa malo worm humusa i perlita pa kad baci 2.-3.kat šiknem u ovo...
nadam se da će se netko javiti, nije žurba, box još nije gotov,
 
19.02.2016
14
2
3
44
Malo sam googlo i odustao sam od Substral Tera Osmocote, kupio sam Compo Sana, koliko vidim provjerena je. Pomješao bih Compo Sana 10l, Solum Proventus worm humus 4l i 1l perlita, jel bi to bilo ok?
 

jaime88

~ain't afraid to die~
Banovan
29.08.2017
292
757
93
35
Nemojte koristit zemlju BioBizz All Mix ako radite sa sjemenkama, zemlja je prejaka i ne uspije biljka izać iz zemlje, to znam iz vlastitog iskustva, ta zemlja je dobra za sadnice, a za sjemenke rađe Light Mix ili neku zemlju iz poljoprivrednih trgovina ili vrtnih centara.