Zemlja za indoor, gnojiva (priprema i pocetak)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.04.2010
32
4
0
39
Eto na i lijepog vremena napokon :) Ugl, citao sam dosta po forumu al nikako da otkrijem jednu stvar;

Zanima me koja je dobra zemlja za pocetak, tocnije, koja je najbolja, koje gnojivo koristiti u startu... etc.


Peace
 

Spawn_of_Uamenti

Aktivan Član
15.03.2010
131
57
28
41
Takve informacije najbolje doznas u Dnevnicima kojih na svu srecu ima dosta. Uglavnom Composana i Substral Terramagma su top2. ja sam inace u terramagmu sadio a sad testiram prvi put Composanu i nema greske. Gnojivo ti ako startas u ovim substratima prva 2-3 tjedna nece niti trebat. Za cvjetanje od univerzalnih gnojiva koje mozes koristit su plantella cvet i od compa ima neko s guanom. Za sve detalje pogledaj dnevnike tamo imas stvarno svakakvih dobrih i korisnih savjeta od zemlje, gnojiva, svijetla, prostora, tehnike vezivanja itd...
i oprez s gnojenjem da ne sprzis biljke, uvijek prvo pola propisane doze pa vidis kako ce reagirat

zivio:spliff:
 

Spawn_of_Uamenti

Aktivan Član
15.03.2010
131
57
28
41
Takve informacije najbolje doznas u Dnevnicima kojih na svu srecu ima dosta. Uglavnom Composana i Substral Terramagma su top2. ja sam inace u terramagmu sadio a sad testiram prvi put Composanu i nema greske. Gnojivo ti ako startas u ovim substratima prva 2-3 tjedna nece niti trebat. Za cvjetanje od univerzalnih gnojiva koje mozes koristit su plantella cvet i od compa ima neko s guanom. Za sve detalje pogledaj dnevnike tamo imas stvarno svakakvih dobrih i korisnih savjeta od zemlje, gnojiva, svijetla, prostora, tehnike vezivanja itd...
i oprez s gnojenjem da ne sprzis biljke, uvijek prvo pola propisane doze pa vidis kako ce reagirat

zivio:spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Fritjof

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Druže the Stoner ko šta ti Spawn kaže pročitaj par gotovih dnevnika.:sun2:
Tamo češ nači sve informacije koje ti trebaju ili če ti trebati.
Pozdrav :sick:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MACA CICA

Natural

Aktivan Član
18.10.2009
48
9
0
42
Pozdrav Svima:sun2:

jel zna neko gde se moze u srbiji kupiti: "COMPOSANA" zemlja? ili koja zemlja je najbolja na navedenim trzistu??

hvala unapred
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
pozdrav i tebi prirodni,
ako vec ne moze da nadjes composanu,probaj da nabavis terra magmu od substrala,top zemlja omjer cijena kvalitet,ali to je samo moje misljenje;)
 
31.05.2010
47
3
0
40
dali neko ima iskustva sa koko kockama,posto su kokosova vlakna neutralni supstrat moraju se vec od samog starta zalivati vodom kojoj su dodata vodotopiva ili tecna djubriva,a na vise mesta sam procitao da bas i nije pametno gnojiti biljke u prva 2 do 3 tjedna ???
 
31.05.2010
47
3
0
40
Za zemlju sam skontao da ne treba,a trnutno ne mogu nabaviti kvalitetniju zemlju ali sam u mogucnosti da dobijem koko kocke a one u sebi ne sadrze NPK?
 
31.05.2010
47
3
0
40
nikako za dzaba,bas suprotno ocu sve najbolje ma koja da je cena. drugar me ubedjivao da su one bolje i da mi to moze nabaviti,pa reko da cujem misljenja drugih. a inace skontao sam da je composana najbolja,ili gresim?
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Kokos je super ali definitivno nije za početnike. Uzgajanje u kokosu se nemože ni usporediti sa zemljom već sa hidroponikom. Ako češ ići na kokos najtoplije preporučujem gnjojiva napravljena specifično za kokos, pH i EC metar dok ti ne uđe u rutinu, drip sistem bi bio poželjan i puno čitanja. Pokušao sam napisati vodič za kokos ali je zapelo a pošto ni ja nemam previše iskustva s njim odlučio sam da vodič pričeka još jedan grow.


Evo i uvod mog vodiča za kokos: ostatak je u kupusu još

Uzgoj u coco vlaknima

Coco se dobija drobljenjem tvrdih ljuski kokosovih oraha. Iako je jeftin, ekološki prihvatljiv i izvrstan medij za uzgoj tek se odnedavno koristi u vrtlarstvu. Prvo što morate znati o koko vlaknima jest: KOKOS NIJE ZEMLJA- kokos je svojim svojstvima potpuno različit od zemlje i kao medij je sličniji hidroponskom uzgoju nego zemlji. Kokos za razliku od zemlje ne sadrži nikakve nutrijente, stabilan je i ne reagira s nutrijentima, vrlo prozračan je i ima veliku odvodnju vode. Svima nam je poznato da korjen obožava lagane i prozračne medije- kokos definitivno! Pošto ne sadrži nutrijente i slabo ih zadržava, potrebno je hraniti svakim zaljevanjem, ovo vam se možda čini kao loša stvar ali je u praksi super jer na taj način kontrolirate još jedan aspekt biljkinog života. Kokos se može bes problema i reciklirati te ponovo koristiti čime se otvaraju mogučnosti dodatne uštede.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
teraj u trgovinu i kupi composanu.... :)

Ja sam koristio terra magmu ali composana je bolja. Cak sam sad uzeo i njihvo gnojivo za facu cvjetanja i napreduje jakkooo dobro.

Moja topla preporuka,kao sto SAngel kaze.... Ne kompliciraj s kockama.
 
31.05.2010
47
3
0
40
ok,kocke otpaaju...
che jel bi hteo da uslikas sastav composan zemlje cisto da bi mogao da ga poredim po kvalitetu sa meni nekom dostupnom zemljom?

i jel zna neko gde moza u srbiji ili madjarskoj da se nadje composan zemlja kao i gnojivo???
 

Spawn_of_Uamenti

Aktivan Član
15.03.2010
131
57
28
41
inače sadim u composanu univerzalnu promješanu s onom za ruže i kombinacija mi se pokazala super. Ove univerzalne momentalno više nema nigdje u blizini za kupit:eek:hno: a morao bi novi grow počet idući tjedan, zna li tko, ili da je možda koristio neku drugu kombinaciju composane da je dobra za našu biljku?

@DAX che jel bi hteo da uslikas sastav composan zemlje cisto da bi mogao da ga poredim po kvalitetu sa meni nekom dostupnom zemljom?

ovisi koja composana jer inače ima više namjenskih vrsta
 
08.12.2011
19
0
0
91
Gdje živim nema nigdje kupiti ni composanu ni terra magmu. Kupio sam neku terra brill blumenerde samo da sjemenke ne propadnu, pa zna li tko kakva je to zemlja, može li se nastaviti grow snjom? Također u dućanu je još bilo plantelinog i nekog valentin humusa.
Ako zna itko išta o navedenima molio bih da preporuči najbolju.
(Unaprjed se ispriičavam ako je bilo sličnih tema, ali nisam uspio naći.)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pa za ovo ne ide otvarenje posebne teme, ima o zemlji na par mesta... stavi fotku te koju imas, nista zivo ne znam o njoj na osnovu tvog opisa, valentin i plantela mogu biti upotrebljivi, ali po meni verovatno bolje u kombinaciji sa bastenskom zemljom, ili zemljom sa njive