Zemlja za indoor, gnojiva (priprema i pocetak)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.12.2011
19
0
0
91
a stavit ću u male poudice ovo pa kad cemo vidjet sta vi kazete daljeBrill zemlja blumenerde 5 l
to bi bilo to, znam da sam negdje vidio prije da neko govori o ovoj terri brill da ce odraditi grow sjnjom ali nisam uspio naći.
Perilit i stirpor je ista stvar?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ajd da se "ogrebemo" malo o drugi forum, odgovor je tu da ne kuckam ja, a i pisao sam vec o tome, sad vise ne znam u kom postu Cvijet.info FORUM: Perlit
a sto se tice zemlje, mislim da bi mogla biti ok, al je nikad nisam koristio, mozda neko drugi javi korisniji info
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Valja zemlja, ali ti treba perlit ili stiropor. Isprobano sa stiroporom. Perlit mi je nedostupan momentalno.
Ubuduće malo pretražiti sajt i obavezno pročitati pravilnik. Teme se ne otvaraju za svaku sitnicu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RedEye Jedy

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
nasao sam vrecu vapna
(dolomite lime)
i na vreci pise da se koristi i za mijesat sa zemljom kao ph buffer, (zaboravio uslikat)
pa koliko toga da zamijesam?
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
Procitao sam danas na Mandalinoj stranici o najboljem miksu zemlje za pocetak. Nagrdili su perlit, da je to metoda proslog stoljeca, da danas radi vise stete nego koristi itd.

Mandala seeds:
Is it necessary to add anything for drainage such as perlite, vermiculite, sand, expanded clay pebbles?
It is best not to add any additional materials to your potting soil. Horticultural grade potting soil is perfectly mixed for the best air-water ratio. Adding more non-nutritive substances depletes the water retention capacity of the soil, it unnecessarily "stretches" the soil and reduces the total amount of nutrients available to the plant, and it creates dry pockets in the container.

Adding a large amount of perlite/vermiculite (some growers add as much as 25%!) is a completely outdated practice from 30-40 years ago when there was only a very small selection of horticultural potting soil available for non-commercial gardeners. It is one of the unfortunate harmful practices in cannabis cultivation that many still cling to although they do not understand the reason or consequences.
Especially harmful is to fill the bottom of the container with coarse materials such as expanded clay pebbles. This is where most roots grow down looking for water and nutrients! If they reach a dry and sterile layer of substrate the delicate root hairs shrivel, valuable space is lost where the plant requires rich soil that stores moisture and minerals.

Nekako najbolje mi se cini opcija, 80% Compo Sana ili Terra Magma, prociscena od kamenja, drvaca, dlake, sijena i sl, 10% perlit, i 10% crvljih govana koje toliko hvale. I ne gnojiti nikako prvh 25 dana. Ovo bih mogao probati za iduci grow.

Sta vi iskusnjare kazete?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Yi_

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Čista 100% terramagma je zakon. Nakon 20-30 dana neko gnjojivo za ganju (hesi, biobizz, advance n...) ili ranije ako se pazi. Nikakav crvlji drek. Isprovano i volio bi da sporije raste ali jednostavno raste prebrzo, valjda sam imao previše lumena:))
Ne treba komplicirati, nikakve gluposti iz apoteke kako li se ono zove za korijen nešto kao...peroksid pice majčice:)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ajd, kad smo se već raspisali, da i ja kažem nešto "pametno" :icon_lol:
Poslijednji grow, poveden hvalospjevima na račun Teramagme, uzmem ja vreču u Baumaxu. Već kod otvaranja vreče mi nešto nije štimalo. Preporuka svima, ako vam zemlja smrdi, odnosno ako ima neugodan miris, da se kulturno izrazim :icon_lol: ne sadite u nju ni za živu glavu. Propao mi grow radi velehvaljenje Teramagme...
Osim toga, evo još jednog savjeta. Ne kupujte zemlju u dučanu koji ju skladišti na otvorenom, jer ne krivim ni ja Teramamgmu, nego neadekvatno skladištenje.
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
milutine
oni su htjeli rec da je dodavanje perlita bila zastarjela praksa iz vremena
kad nije bilo tolikog izbora zemlje,
naravno danas kod njih postoje pro mixeva svake vrste idealnih za growanje
dok smo mi uvjetno receno tek na terra magmi i composani,
osobno sam probao i sa i bez perlita i ne vidim neku razliku
osim sta mi se cini da se zemlja manje sabije ako ima 10-20% perlita
a on sam po sebi je inertan i nestetan tako da mislim da malo pretjeruju.
A crvlji drek mi je odlicna stvar, nekih 10% pomijesam sa terra magmom i
vidljivo zdravije biljke.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
znam da terra magma i composana najbolje zemlje ali
u mom gradu je do njih nemoguce doci, pa evo
stavicu slike, uzeo sam dve zemlje pa da vidite
dal moze iz njih nesto da rodi :)

prava zemlja se zove hobby(tresetno organsko djubrivo), ima zeolit i perlit,
ph(5-6,5), N (0,4-1%), P(0,1-0,5), K(0,1-0,5).

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting


druga zemlja se zove maki (svetli balisticki treset tamni balisticki treset, cisti glistenjak)
ph(4,5-6), N(50-150mg/l), P(60-150mg/l), K(70-180mg/L)

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
ja sam sad kupio terra magu i savršena mi je.....ali pola sata sam provjeravao da li je negdje probušena.....i takve stvari...kad sam došao mado zemlja do sad najbolja koju sam uzeo...composana mi je smrdila prošla kako je zlo reklo i očito je to napravilo posla negativnog...a za balkoniu nemam uopće komentara....bolja mi je ispala u onoj običnoj žutoj vrećici kaj je kupiš za 5 kuna 5 litara....a sad je u bauhausu akcija terra mage.....60 litara 70 kuna....a 8 litara 30 kuna :D
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
igrači šta mislite o (staroj ideji) da se umijesto zemlje stavi u vazu kamena vuna i da se dvaput na dan zaljeva sa mixsom (gnojva) za hidro naravno uz strogu korekciju PH. mislim na pitare od 20 lit .???? :icon_question: vidio na youtubu lik rastura na tu šemu.
 
20.04.2011
2
0
0
33
Pozdrav ljudi, juce sam uzeo neku nepoznatu zemlju pa me interesuje da li je ovo ok sastav sto pise na dzaku: pH 5,5-6,5 NPK 14:16:18
 
06.11.2012
2
0
0
42
Vozdra znalci. Imam jedno pitanje ci odgovor ce meni kao pocetniku stasno pomoci. Interesuje me kvalitetna provjerena smjesa za zemlju za neke fine biljcice. Ja kontam da su saksije od 10l za mene najbolje. Ako imate neki savjet slobodno mi se javite. pa da i ja koju sliku stavim :D
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
sale011 je napisao(la):
Pozdrav ljudi, juce sam uzeo neku nepoznatu zemlju pa me interesuje da li je ovo ok sastav sto pise na dzaku: pH 5,5-6,5 NPK 14:16:18

ruku dajem da je to 'Klasmann's Potgrond H'
Isto je koristim
fantasticna zemlja,ali pripazi-JAKA JE.nemoj da djubris prvih 15-20 dana,i sve bude super
 

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
drugari imam jedno pitanje. zna li neko koliko je firma Hi......ka iz Beograda validna po pitanju toga da je Hesi program koji ima u ponudi original??