Zemlja, zemlja, zemlja...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
29.03.2010
14
2
0
38
Evo imadoh 10 dana fore za zezanciju pa evo da pokazem indoor growerima i da im se ovo ureže u pamcenje koliko je bitan izbor zemlje pri sadnji. U posudi lijevo je biljka koja je posađena u terra magma zemlju, dok je biljka desno posadena u zemlju kojoj zaboravih ime,ali je cijena bila oko 15 kn 20 L. Biljoze su podjednako stare. Evo pogledajte pa recite da se ne isplati dati koju kunu vise za kvalitetnu zemlju.I da napomenem rastu pod 400w Hps, 18/6 svjetlosni rezim.:sun2:

 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
odlican primjer..ajd uzgoji do kraja pa da vidimo :D
 
29.03.2010
14
2
0
38
Evo da se javim,ova manja se totalno sasusila.Kad sam je cupnio iz zemlje korjenje je jedva bilo razvijeno,jednostavno zemlja nije bila dovoljno prozracna da bi se korjenje moglo siriti po posudi sto je na kraju uzrokovalo krzljav rast a zatim i smrt biljke...ovu drugu ljepoticu pustam dalje da raste.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Mozda je jednostavno nisi dovoljno zalijevao,inace su te biljcice jako snazne i pustaju korijenje bilo gdje...

Ali dobro,imas drugu , i to je nesto :D

Kad zalijevas dobro zalij,da ti voda procuri ispod svaki put.Tek onda si kvalitentno zalio.
 
29.03.2010
14
2
0
38
Hvala na savjetu Che :D
Ali mi ovo nije bio prvi grow,imadoh neko vrijeme za zenzanciju jer nisam bio siguran da li se selim u drugi grad pa rekoh sebi gdje puklo da puklo,al eto preselih se,i ova druga biljka je morala biti eutanazirana :((( samo da se ja smjestim ponovo i krece novi grow :D
 
21.04.2017
4
1
3
43
najbolja zemlja na svetu je iz panja. Ko je uzimao zna o cemu pricam. Kada oborite veliko drvo u nekim se nalaze supljine velike i male i tu je humus, pravi na svetu...naravno pomesati za 4,5 kg kupovnog humusa..sve pomesati ,malo stiropola i hidrogela. ZA OUTDOOR!!! NAJBOLJE. Sta vi mislite..?
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
ne mislim da je loša kombinacija, nego nigdje nisam vidio da se nešto takvo preporuča za sadit vutru, pa me zanimalo jesi li probao tako sadit ili ti je samo netko rekao da je to dobro.
 
21.04.2017
4
1
3
43
ne slusam druge.. vidim dosta lazi ima..kaze neko bolje ovo, bolje ono. kad vidis sam kod sebe il kod drugog.onda je ta informacija pouzdana.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
vidim dosta lazi ima
Ako postoji realno objasnjenje uz iskustvo, onda nije laz.
Stiropor je gradjevni materijal i nema nikakvu svrhu u zemlji osim sto zauzima prostor. Netko ce rec da cini zemlju mekanijom, al to je vrlo relativno. Perlit se koristi kod uzgoja i na prvu izgleda ko stiropl, ali nije. Stripol je plastika, a perlit je prirodni materijal. Koristan je iz puno razloga, da sad ne nabrajam.

najbolja zemlja na svetu je iz panja.
panja kojeg sve drveca? bor, jela, hrast, orah? nije humus svakog drveta dobar. Tanini znaju stvarat probleme.

naravno pomesati za 4,5 kg kupovnog humusa
4.5kg sa koliko humusa panja? 4.5kg na 2 litre humusa ili na 200 litara humusa? ne pricaj glposti

hidrogel je odlicna stvar za suha podneblja. u djelovima sa puno kise i losom drenazom se ne preporuca.

ne slusam druge.. vidim dosta lazi ima
laze selo lazu ljudi :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
a o kolekciji nametnika i larvi koje se mogu naci u toj piljevini niko nista da spomene :) zurka ovde na yardu, a imamo dve teme o zemlji
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
227
242
43
najbolja zemlja na svetu je iz panja. Ko je uzimao zna o cemu pricam. Kada oborite veliko drvo u nekim se nalaze supljine velike i male i tu je humus, pravi na svetu...naravno pomesati za 4,5 kg kupovnog humusa..sve pomesati ,malo stiropola i hidrogela. ZA OUTDOOR!!! NAJBOLJE. Sta vi mislite..?
Pročitah ovo..... Odem u šumu,oborim stablo, mislim si sad ću natovarit humus,pravi. Natovarim 4 kg, rukama jbg nisam mogao ponest lopatu bitnija mi vaga, motorka, benzin i to. Uglavnom idem da uzmem još tih pola kile, gurnem ruku kad ono stršljenovi. Kad sam ja počeo bježat, leti stiropol na sve strane, chemtrailovi ostaju za mnom i onda najgore šta se moglo desit, ispadne mi hidrogel poskliznem se i padnem. Odjednom se budim mislim si gotovo je u raju sam kad odjednom vidim ženu, u jbt skontam ipak nisam u raju. Kaže ustaj teramagma na sniženju u bauhausu okasnićemo.. :makaze::spliff:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
d050.gif
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan and Stipe
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.