ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
PowerSeed je napisao(la):
@doomer - ne mogu da nadjem tu sto savetujes ali mogu ovu, imas neki komentar, da li je neko probao... sadrzi i neko djubrivo kristalon?

2zgaxw3.jpg

Da nam se dočepat njihove linije proizvoda Floria premium subtrata koji koriste AquaCell,Perlite,Air up,Hydro Gel,Bentonit i dr. "điđe miđe"
 
  • Sviđa mi se
Reactions: yamanashamana

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
@Creative : Zanimljivo, znaci nova generacija onih kuglica za gnojenje od kojih smo svi bjezali : ) Ne sumnjam da su revolucionarne ali mislim da nama koji gajimo vutru je u interesu da zemlja ima minimalno gnojiva da mozemo sto prije sami pocet hranit sa dzubrivom koje zelimo. U postu iznad (gdje kazes da ima razlike u Composani za ruze i Terramagmi) jesi mislio da Composana za Ruze ne valja ? Iskreno ja ju se nikada nisam usudio probati jer mislim da je pre zagnojena znam da ima Kalija preko 1000mg po litri zemlje. Probao sam komposanu za zacinsko bilje i za mlade biljke koje vise uopce nema i dobre su. Ali necu vise uzgajat u Composani jer mislim da ne vrijedi toliko para koliko cepaju.
2hd6xok.jpg
6zqbmx.png


@Powerseed : Probaj jednu biljku nemoj da ti zajebe cijeli grow ako je pre zagnojena : ) One paprike i ruze opako izgledaju na pakiranju.
Ma zato i kazem 3 eura za 20L je vec normalnija cijena. Steta sto nema ove za mlade biljke.

-Inace ove godine mislim na moru lopatom napunit 2 vrece od 50L finog morskog pijeska i stavit u gepek. Cujem od prijatelja iz Zadra da njegova baka dolje kuha morski pijesak u vodi i ispire soli kasnje ga mjesa sa humusom i tu se ja mislim krije tajna Pro mixa. Ona fina sivkasto sjajna textura koja se skori gore kako zemlja i mora stvoriti koru i savrseno dise. Vidjet cemo : ) Treba experimentirati i valjalo bi i dobar treset nac ! Dok ne skemijam ovaj mix da moram kupit zemlju kupio bi ovu :
2e6efpj.jpg
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
doomer je napisao(la):
mislim da nama koji gajimo vutru je u interesu da zemlja ima minimalno gnojiva da mozemo sto prije sami pocet hranit sa dzubrivom koje zelimo.

tu se ne mogu nikako složiti sa tobom... zašto bi bilo nekome u cilju da mora što prije gnojiti? ti si nešto pomiješao, ili ne shvaćaš cilj growanja kod kuće.

po mom mišljenju, 99% growera ima u cilju uz što manja ulaganja i što jednostavnije dobiti vrhunsku vutru neupitne kvalitete, umjesto da bacaju pare na smeće iz ulice, a dodatna gnojiva koja moraju pokrivati nedostatke zemlje su bespotrebni dodatni trošak...

ako u posudama od 15 litara možeš bez problema odraditi vegetaciju od 4-6 tjedana, zašto bacati pare na npr. AN sensi grow koji košta 180 kn ili HESI koji nije puno jeftiniji...

što se tiče cvjetanja, tu svatko kupuje gnojiva i dodatke kakve želi i prema svojim mogućnostima kako bi dobio što više...

inače, ja trenutno koristim ovu zemlju:

52477-337-415-24-0-2012-03-02-2012-04-12-13-3.jpeg
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Možda bi počea odmah koristiti set gnjoiva koji njemu paše jer tako točno može utjecati na biljku bez da se igra isprobavanja i testiranja raznih zemlji sa recimo upitnom kvalitetom...čemu pržiti i maltretirati biljke kad se moze naci zemlja sa menje hranjivih vrijednosti itkao eliminirati pogreška u startu...ovo je pretpostavka zašto bi doomer koristija takvu zemlju

Također i vecina proizvođača gnjoiva od prvog tjedna pocinje koristiti odredene komponente gnjoiva...

Ja tragam za savršenim mixom i mozda jednog dana naiđem na njega...kad mislim mix mislim svoj vlastiti mix, nikako kupovna zemlja ....znači d otad mi ostaje da testiram i analiziram :D ...inace composana mi je no1 ali je skupa i toliko ne vrijedi...terra je izgubila na popularnosti samo zato jer neodgovorni trg lanci ne brinu d onje (prvenstveno baumax pi*ka predvodi9 ...inace sastav terre se nije mjenja...tera san se pokazuje ka odlicna zemlja kao i klasmann...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: doomer

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
metalmaniac je napisao(la):
.

ako u posudama od 15 litara možeš bez problema odraditi vegetaciju od 4-6 tjedana, zašto bacati pare na npr. AN sensi grow koji košta 180 kn ili HESI koji nije puno jeftiniji...

Metalac postoje iznimke tako da nije dobro generalizirati ..neznam nekome sam u dnevniku savjetovao da kupi Hesi start paket pa smo se malo sudarili ili sam ja krivo shvatio,ali nebitno;) htjeo sam reci da kupovina gnojiva za vegetaciju nikako nije bacanje novaca,bar u mom slucaju.SSH zahtjeva gnojivo od samog starta,znam to jer sam ga imao i bez gnojiva u Teramagmi cijelu vege.6 tjedana i polumrtva biljka mi udje u cvjetanje.Nije samo rijec o Silveru i Arjan i Nevil i Himalaya G-Strowbery H sve su to biljke sa hebenim apetitom i nije im dovoljna samo TM ili Composana.Velika vecina moze proci bez prehranjivanja ali dobar dio njih prima gnojivo bez problema ako ga pametno doziras a o rezultatima je glupo pricati.Nerazumijem zasto je tolika zelja izgurati vege bez prehranjivanja i onda ju natrpati gnojivom u cvjetanju.Nema mi logike.Bilo bi krasno naci nekakav mix pa da gnojiva pobacamo ali to je kao potraga za Svetim Gralom.A dok se to nedogodi tu je Terramagma i Hesi;)
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
@metalmaniac

Pa ja gnojim uz RO vodu od sedmog dana zivota biljke, i to vjerojatno s troduplo manje nego ti koji koristis cistu vodu iz pipe sa EC 700+ µs/cm. Da bi znao s cime gnojis biljku kada koristis cistu vodu iz pipe trebao bi se obratiti svom vodovodu tamo ce ti dati mjesecnu analizu vode pa ces bolje vidjet.
Malo si pretjerao sa 6 tjedana vegetacije i biljkama u 15L bez gnojenja ili radis nesto jako krivo.. Takva zemlja bi bila pre zagnojena za klice.
Prijatelju meni korjen probija iz rupica dolje u tegli od 25L u prvih dva tjedna vegetacije (ne racunamo seedling period 2 tjedna) Nema teorije da ne gnojim 6 tjedana.
Ova Ceska zemlja sto savjetujem je zemlja s najmanje gnojiva koju sam vidio ima 100mg NPK po litri zemlje sto znaci da ce biljka vrlo brzo iskoristit elemente u zemlji i mozes pocet sa svojom tablicom gnojenja kako si slozio da ces dalje.

Evo moj recept za seedling fazu prva 2 tjedna zivota biljke (to je znaci u casici za jogurt taman prije presadjivanja u 25L) :
Nakon presadjivanja opet ide 7 dana samo RO pa nastavljamo sa EC 250

1L RO vode (PH 5.4) (EC 20 µs/cm)
0.3ml Calimagic (od GHE kalcium magnezium)
1ml Hesi root complex
0.3ml Hesi TNT
1/2 kapi supervit
1/5 kapi Hesi ph+

Dobijes Vodu s ph 6.3 EC 250 µs/cm (Odlicno za klonove koji su pustili korjen ili biljke u jogurt casicama pred presadjivanje)

@TripToPeru- Bas tako ! biljke popiju gnojiva ostaje nam struktura zemlje za koju dajemo pare $ i dalje peglamo po nasim gnojivima...
Radje cu dat 70kn za litru TNT plus (koji traje godinama) i zemlju bez gnojiva nego uzet pre zagnojenu i kasnje ispirat i pitat se zasto zuti.

fwolug.jpg
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
metalmaniac je napisao(la):
tu se ne mogu nikako složiti sa tobom... zašto bi bilo nekome u cilju da mora što prije gnojiti? ti si nešto pomiješao, ili ne shvaćaš cilj growanja kod kuće.
@mmaniac - doomerova rečenica uz minimalne izmjene dobiva pravi smisao :
"mislim da nama koji gajimo vutru u zemlji i koristimo gnojiva je u interesu da zemlja ima minimalno gnojiva da mozemo sto prije sami pocet hranit sa dzubrivom koje zelimo." - i to je onda OK izjava koja ne generalizira :thumb:

Možda je isplativije i sigurnije onda probati sa medijem koji nema gnojiva - kokosovo vlakno ili neki soiless mix. Al to je tema neke druge emisije.

Inače, ako proizvođać zemlje kaže da ima hrane za 6 tjedana, jel to neovisno o biljci, njenoj genetici, snazi lampe,? Pojede li biljka isto pri temperaturama od 28C i pri temperaturama od 18C?

Pored NPK, na "snagu" zemlje vjerojatno igra i količina soli?
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
usrname je napisao(la):
@mmaniac - doomerova rečenica uz minimalne izmjene dobiva pravi smisao :
"mislim da nama koji gajimo vutru u zemlji i koristimo gnojiva je u interesu da zemlja ima minimalno gnojiva da mozemo sto prije sami pocet hranit sa dzubrivom koje zelimo." - i to je onda OK izjava koja ne generalizira :thumb:

Možda je isplativije i sigurnije onda probati sa medijem koji nema gnojiva - kokosovo vlakno ili neki soiless mix. Al to je tema neke druge emisije.

Inače, ako proizvođać zemlje kaže da ima hrane za 6 tjedana, jel to neovisno o biljci, njenoj genetici, snazi lampe,? Pojede li biljka isto pri temperaturama od 28C i pri temperaturama od 18C?

Pored NPK, na "snagu" zemlje vjerojatno igra i količina soli
e tako već može, jer kako sam i napisao prije, velika većina growera ovdje sadi u zemlji i sve su low budget projekti gdje se pokušava uštedjeti svaku lipu pa onda i ono moje ima smisla, iako su i Trip i Doomer, gledano sa druge strane, potpuno u pravu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
usrname je napisao(la):
Možda je isplativije i sigurnije onda probati sa medijem koji nema gnojiva - kokosovo vlakno ili neki soiless mix. Al to je tema neke druge emisije.
Usrname mozda je sigurnije jer imas vecu kontrolu sto se desava u potovima ali zasigurno gubis snagu majke prirode floru i faunu i svijetove pozitivnih bakterija koje fale soiless mixevima i hidro/airo pizdarijama. Zato ce Masteri Growa poput Jorge Cervantesa zauvijek zagovarat organski uzgoj u zemlji i postizat ce yieldove i po 5 kila po biljci (outdoor)

[youtube]http://youtu.be/oPSHxdB55ys[/youtube]

Zato i ne treba stavljat vodikov peroksid u vodu za zaljevanje bilo kada nego u fazama kada treba (kloniranje ili kada se stvore gljivice na povrsini zemlje)
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
U postu iznad (gdje kazes da ima razlike u Composani za ruze i Terramagmi) jesi mislio da Composana za Ruze ne valja ? Iskreno ja ju se nikada nisam usudio probati jer mislim da je pre zagnojena znam da ima Kalija preko 1000mg po litri zemlje
Upravo suprotno Doomer misljenja sam slicnog kao ti i bas zato sto je Coposana njeznija u NPK a i po sastavu puno rahlija bolja mi je od TM. Bas je TM ta koja ima 1000mg K
Isto tako se neslazem sa velikom cijenom Composane.
Koristim i TM i dosad nikakvih problema a isto je skaldiste na paletama na otvorenome citavu godinu ( po novome pokusam kupovati kad vidim da je dosla nova paleta pa stoga i imam 1,2 vrece na lageru pravilo skladistenu da se nade kad zatreba ;) )

lijevo TM desno Coposana za ruze
ista shema lijevo TM desno Comp.

E sad malo generalno :D

Ako posadim biljkicu u njoj pogodnu zemlju i ona raste savim normalno ,nema potrebe da ju hranim nekako mi je drazi prirodni put bar dok ide ;)
Platio sam tu zemlju pa nek odradi svoje do posljednjeg zrna.... takvim nacinom mi je TNT-u istekao rok trajanja :D

U 17l kaljevima ovisno o sorti i brzini rasta izmedu 20 i 35 dana mi je neki prosjek do prvog zutog lista ,.pricamo o TM i Composani... Moze li biljka biti u toj zemlji duze bez gnojenja ?? Naravno da moze ali ce sve sporije rasti i na kraju RIP ;)

Ajde slijedeci grow kad budem radio dobit ce te 3 klona u 3 razlicite zemlje pa da vidimo sto ce se desiti.
gubis snagu majke prirode floru i faunu i svijetove pozitivnih bakterija koje fale soiless mixevima i hidro/airo pizdarijama.Zato i ne treba stavljat vodikov peroksid u vodu za zaljevanje bilo kada nego u fazama kada treba (kloniranje ili kada se stvore gljivice na povrsini zemlje)
:thumb:
Neki placaju stotine evrica za takve stvari a neki ih tamane..... cudni smo mi ljudi ;)
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
@Creative : Dobro da si stavio analizu pa se bolje vidi mada dosta varira od 100 - 600 znaci da je oko 300 mg/l.
Pa nije ni to tako strasno ali mislim da je u gornjim limitima. Znaci obje ove zemlje mogu ici za klicu i nece ju sprzit ? (pitam jer nisam probao mada znam za TM da je dobra vise pitam za ovu Compo za Ruze mada sad kad ponovno citam analizu vidim da i nije tako strasno zagnojena kako sam mislio.)
Zato i treba citat analizu zemlje i onda ovisi koliko ima gnojiva u njoj toliko se kasnije gnoji. Sto vise zagnojena zemlja trebat ce manje gnojit u vegetaciji ali je i veca sansa za spaljivanje malih biljki.

evo i Analiza ove Ceske zemlje i bilo bi dobro da se ubuduce stavljaju slike zemlje i analize :

2q09cu8.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Mislim da se ljudi jako bune jer na našim prostorima na composani universal piše - zemlja za rože (SLO) što je u prevodu zemlja za cvijeće.
Compsana za ruže (NE ROŽE!) ilitiga Rosenerde je drugačija po sastavu, skuplja i na pakiranju je slika ruža, a ne nekog drugog cvijeća.
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Bio sam nekidan u ulozi soil-paparazzija, pa evo par fotki sa terena kao doprinos temi. Odabrao nisam ni jednu, jer sam snimio Florabelu u jednom zatvorenom dućanu, idem po nju sutra. :)









Naravno ako ima ko iskustva sa poslikanim zemljama slobodno nek napiše. :)
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Da probam ovo sve skratiti. Svaka zemja koja se pomijesa na sajtu sa doticnom je dobra, samo je treba pomocu stiropora, ako netko nije u mogucnosti nabaviti perlit ili vermiculit koji su pozeljniji.da ne objasnjavam zasto, razrahliti u omjeru od 5% na ukupnu masu zemlje.

Sto se.tice hranjenja, prva 2-4 tjedna, ovisi o uslobima, nije potrebno prihranjivati biljke. Pazljivo ih promatrajte, one ce vam putem.listova reci kada je vrijeme. A u outdooru probajte izbjegavati prihranu putem.korijena, govorim po vlastitom iskustvu, barem do 2 tjedna cvijetanja. Koristite folijarnu tehniku.
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Je, Composana universal vidis po kao raznom cvijecu. Ona za ruze su bas ruze : ) Jbg i mene je to bunilo.
Ova universal je dobra.