ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Niggga

Banned
Banovan
10.03.2018
13
23
13
33
Pošto će mi ove godine biti prvo sađenje i nerazumijem se baš,molim vas da mi objasnite što se tiče zemlje koja je potrebna biljkama.Nisam u nekoj financijskoj situaciji da sad dajem 20 eura za neku zemlju,sa sela sam,pa ako može neko da kaže može li se nešto smiksatu da se ne kupuje zemlja.
 

Immortal Bitch

Aktivan Član
15.04.2018
159
536
93
Nemoze se nist izvana smiksat da bi sadio unutra,prenject ces parazite,insekte i spore,biljke ce kad tad nahebat.A i tko zna kakva je zemlja,najbolja sto mos kod nas kupit je Terra magma,dode oko 90 100 kuna,ima i jeftiniji i isto dobri,a ima i skuplji.Ne znam ja kad idem sadit ganju gledam da je biljkama sto vise bolje,a samim time gledam i zemlju.Bez dobre zemlje nema dobra ploda.
A ako nemas pojma bas nista o zemlji u ovoj temi imas 60 stranica o njoj,pa molim te procitaj pa se raspituj.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Đorđe Logić

GPW

01.05.2017
95
40
18
43
7 dan od sjemena zemlja florabella zuta,biotabs, 3 puta zalivena obicnom vodom

mahovina mi se pocela stvarat na povrsini zemlje
molim pomoc
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
verovatno si prstima ili zalivanjem jako nabio zemlju na povrsini, dosta vlage uz slabu il nikakvu ventilaciju i tu je :) ili cekaj da se skroz osusi gornji sloj pa ces to skinuti u par vezanik komada, bude kao neki dzak il tkanina koja se cepka. ili uzmi viljusku i lagano sastruzi koliko mozes i vadi/baci a ostalu povrsinsku zemlju malo rastresi sa tom viljuskom il sta vec budes koristio, eventualno dodaj sveze al ne nabijaj prstima. smanji zalivanje i pojacaj ventilaciju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and Jojoman

GPW

01.05.2017
95
40
18
43
ventilacija mi je dobra ali vlaga je ogromna po 80-85 % ovo da sam nabio prstima zemlju ne vjerujem, eventualno zalijevanjem se sabila
hvala power
 

Immortal Bitch

Aktivan Član
15.04.2018
159
536
93
i florabela i biotabs su smece,bit ce tu i veci problema poslje,mislim nisu bas smece,al mogu si malo vise love dat i uzet terru,puno prozracnija zemlja.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
godinama koristim florabelu i meni je ok. moze se desiti to sto se desava ako neki od osnovnih uslova nisu zadovoljeni. u tom slucaju se to moze desiti i kod neke druge zemlje, tako da mislim da nije kriva sama zemlja ;)
edit
u najvecem broju slucajeva "Mahovinama je za razvoj i razmnožavanje potrebna vlaga i voda", voda je potrebna za samo razmnozavanje. moze se javiti i na kamenu il kori drveta, zato sumnjam da je sama zemlja kriva, jednostavno su se potrefili uslovi :)
 
Poslednja izmena:

Immortal Bitch

Aktivan Član
15.04.2018
159
536
93
Racunaj da za mahovinu stvarno trebas visoku vlagu,Florabela i sam znas ako je koristis nije prozracna zemlja,nakon 2 3 tjedna vec,skameni se i nemozes to opovrgnit,al ako imas ostale dobre uslove neces ni imat mahovinu.A i reko sam da i nije bas tolko smece na kraju,i ja sam je znao par puta uzet al meni se ne svida.drenaza mi nije dobra u toj zemlji nikako,mozda ok ako koristis manje posude do 10I. sad ako je covijek uzo Florabelu i ventilacija mu je lose,ja se jos cudim sto nije dobio plijesan.
A za bio tabs,ne svida mi se jer kad biljke odrastu,moras ga stavit poprilicno,vecinom je super gnojivo za pocetnike,tesko je shebat s njim,ali mi je jedino dobro sto ima mikorize i i stvarno udise zivot zemlji,al biljke znaju bit itekako gladne pored njega,prerano pocnu zutit,moras dozirat ko kreten da ih nahranis.Cjeli starter ode na1 grow.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mladji referent

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
ventilacija mi je dobra ali vlaga je ogromna po 80-85 % ovo da sam nabio prstima zemlju ne vjerujem, eventualno zalijevanjem se sabila
hvala power
prvo skini taj površinski sloj (zeleni), a zatim usmjeri jedan od ventova da ti pirka po površini posude,zaljevaj kad se dobro posuši i trebalo bi biti ok ako si osigurao dobru drenažu.imao sam isti problem i tako ga rješio. Ne stvara se 'mahovina' zbog Florabele,
edit; sad vidim da smo u temi "Zemlja", mislio sam da je tema o problemima tokom uzgoja pa isprike adminu na spamu:fuck::fuck::respect:
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
Ma florabela mama, ne mozes reci da je nesto smece kad sam zajebes stvar tj. krivo primjenjujes bilo gnojivo ili zemlja kako panta kaze...
smece je al nije bas:D...dobra...

@GPW
kazes 7 dana od nicanja i 3 puta zalivena..sve si rekao..
smanji zaljevanje inace jos malo i lopoci ce pocet rast...nego sa koliko vode si je zalio u ta 3 puta?
 
Poslednja izmena:

mladji referent

Aktivan Član
06.03.2018
297
1.491
143
37
Pozdrav drustvo :) jel moze substral univerzal za outdoor. Biljka je stara 7 nedelja i sutra ide napolje u pot od 30l. Uzeo bih nju i perlit i napravio mix pa u kantu.
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Ja sam je koristio jednom u indooru, to je smece, puno raznih sr*nja i gline, obicno blato...u outdooru u zemlji bi mozda i prosla, al u potu potrazi neku bolju od preporucenih.
p.s. mislim da se jos par njih zalilo na istu zemlju u ovoj temi unazad.
 

mladji referent

Aktivan Član
06.03.2018
297
1.491
143
37
Pa nemam sutra neki izbor. Iskreno imam jos Terra osmocote. I to je to. Ne znam da li da je opicim u zemlju ili pot. Imam pot ali se dvoumim.Svakako hvala.