ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.385
27.832
1.098
Trøndelag
Neces pogrijesiti,meni osobno najbolja zemlja do sad koju sam imao. Ako ides organic onda baketrije i root do 25 dana, poslije mozes krenuti sa punom vege pa dok ne procvjeta. Professional plus je pripremljena za organic uzgoj i bolja je od one bio terra,dok professional obicni je za klasu losiji od obe ali i dalje jako dobra zemlja.
 

disco rebel

Aktivan Član
20.01.2014
173
616
93
ja sam u istoj toj evropi florabelu platio 11€ 40l sa kurirskim prevozom, vise mi to lici na globalni fenomen da se svako negde ugradi ;)
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.058
258
dirty ol' town
Mješaj s perlitom rađe, za indoor ili sa kokos vlaknima za out, čisto zato jer se bolje uklopi u prirodu...perlit se vidi u outu sa 50 metara... TM je dobra zemlja. Pazi samo da je dobro skladištena...
Nisi dobro tagirao @Stonerdays coming al ovo ti je taj famozni potH:
klasmann-potgrond-h-vasarlas.jpg
A možeš i bacit krvavo oko na 1. stranicu ove teme...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and h0nda

Planer80

Aktivan Član
25.01.2018
219
2.527
143
Potreban mi je savet, sutra pazarim zemlju i imam ponuđeno substral terra osmocote, substral univerzalna (čitajući temu vidim dosta negativnih komentara) ili naravno florabella (žuta kesa). Da se ne ponavljam, prvi grow, domaja, itd, itd. Tokom cvetanja (ako i dođem do toga) planiram prihranu plantella cvet ili substral ekvivalnet pomenutom (po vašim pričama ista stvar samo drugi brand). Substralove zemlje mogu bukvalno na rame i kući dok za florabellu bih morao da palim auto te bi vreme i gorivo pojelo uštedu u ceni.
Ukratko, terra osmocote za prvi grow učenja?
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Već nekoliko godina isključivo Terra osmocote, kupujem samo ona mala pakiranja od 5L jer su uskladištena u zatvorenome, ispadne malo skuplje ali nikad problema nikakvih vezano za zemlju. Obično mixam 45% zemlja - 45% kokos (homeogarden) - 10% perlit, nakon pripreme (posude od 6-7 L) ne trebam zaljevati prvih 20-tak dana, tako da je i gnjojivo za vege skoro van upotrebe.
 

Planer80

Aktivan Član
25.01.2018
219
2.527
143
Hvala svima na savetima i predlozima. Uzeo sam za ovaj put florabellu, da ne komplikujem. PotH ima samo od 70l pa će pričekati neke bolje dane. Ovo sa Terra osmocote + kokos + perlit mi zvuči zanimljivo i isprobaću definitivno.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ma ni zuta florabela vise nista ne znaci, prosle godine imao problem sa vlaznoscu, brzo se susila, ove godine skoro isto, samo je hladnije malo, pa ide nekako, ali...
ova serija je losa ili bar stara, tako da sam ukapirao da moram ranije prihranjivati, malo kasno al ybg :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Planer80

Vujsprer

Hodajuća Marihuana
18.07.2018
178
929
93
37
Planet Earth
Pozdrav svima... Nakon čitanja teme mislim da ću potražiti Potgrond H za sljedeći grow pošto ga većina spominje kao dobru zemlju
a već koristim klasman.Trebam li na šta posebno paziti kod te zemlje?
Za sada sam u 2 growa koristio Substrat 2 i nisam imao nikakvih problema. 80kn/80l kod mene...
A568365_5.jpg