ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
ACHTUNG! ACHTUNG!!

Ako je netko kupovao Potgrond H zemlju u Luckom u ZG - firma Euro Brod provjerite zemlju - puna je tripsa!!!
UPDATE za growere iz HR!
Bio sam danas u jednoj firmi koja takodjer prodaje Potgrond H da uzmem zemlju, al covjek kaze da trenutno nema i da mora narucit. Pitam ga jel jel narucuje od firme EuroBrod kaze da da, da su oni generalni zastupnici i da svi uzimaju od njih.
Na to mu ispricam da sam imao problema sa tripsima kada sam uzeo zemlju u Luckom na sto mi je on odgovorio, onako malo pokunjeno, da je imao dosta prituzbi na tripse u toj zemlji kao i u Florabeli koju takodjer proizvodi Klasmann.
Rekao mi je ovako - “Od kada se zemlja ne uvozi direktno iz Njemacke poceli su problemi sa tripsima.”
 

McNesto

Aktivan Član
30.03.2016
104
521
93
Taman imam jednu punu vreću koja bi trebala kroz par dana u upotrebu pa me zanima kako najlakše utvrditi prisustvo tripsa. Nravno da još nisam kupio naočale i ne priznajem si da starim ali ako je za našu biljku odo ovaj tjedan optičaru.:)
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
mogu da potvrdim ovo za florabelu, zutu, i ovde kod nas, ali bili su tripsi samo u 70l, ove od 40l su za sada ok.
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.746
258
out of space & time
Ne usudjujem se jos da tvrdim, ali izgleda da full spectrum uv/ic e27 sijalica, rijesava mnoge probleme sa nametnicima u boxu..
A u zemlji caj od duvana mi dosad nikad nije zakazao..

Mada imam vise srece nego pameti, pa mi treba jos par uzgoja da potvrdim ovo za sigurno..

edit
uvijek uzimam florabellu od 5-10l pakovanje
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Kod ovog sajta možete sami svoj substrat izmixati po receptu, uz to sve, isti mix substrata ostavljaju po vašoj želji na skladištu od 2 do 6 tjedana da zemlja počne puffati, imate veliki izbor amino/humino kiselina, enzima, minerala, kompostiranog đubriva od životinja ili biljaka na organskoj bazi, cijene su veoma prihvatljive, jedino što morate paziti, je kada šaljete im mejl, da točno napišete koliko čega ide, nemaju limita na kupovinu, znači možete i 10 ili 20 litara naručiti, isto tako imaju i popuste na više litara, poštarina vas izađe negdje oko 6-7 eura za Balkan..

Što se tiče recepta, to morate sami pronjuhati, i vidjeti što vama odgovara, što se tiče njemačkog jezika na sajtu, ako zapnete, javite se na privat, mogu vam prevesti/pomoći..

p.s
Svaki substrat dobije vakcinu "Bacillus thuringiensis subsp. israelensisa" u samom startu protiv tripsi, tako da dobijete čist substrat od nametnika..
 
Poslednja izmena:

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
@Herb Gardener, o kojeem UV-u pricamo?

puno puta sam preporuco, pa cu opet. ozon generator sa ebay-a i u box.
moze i uv-c lampa (custom slozit; CFL lampa, ballast, grlo za cfl, kabel).
ja to koristim za prevencije. dali ima utjecaja neznam. znam samo da bolest i nametnike nisam imao od prvog dana otkad se bavim biljkom.
sa oboje gore navadenim biti oprezan i ne boraviti u boxu i sobi dok to radi!!!
UV-C lampa je 100% korisna protiv pljesni i PM-a, to nemorate provjeravati jer u NL prodaju upravo to za tu nemjenu za veoma visoke novce. identicnu slozite za cca 500ak kn dok njihova kosta iljade kuna.
sto se tice UV za nametnike, sigurno im steti pitanje je samo koliko dugo moraju bit izlozeni i moraju bit po povrsini jer to ne probija u dubinu zemlje.
 
Poslednja izmena:

Vujsprer

Hodajuća Marihuana
18.07.2018
178
929
93
37
Planet Earth
Ovako ekipa... Bio vidio radio, sad predstavljam mase kad doma upališ radio smiley9934
Nego... Bio sam po Potgrond H u lokalnoj agrariji i kažu mi da oni uzimaju zemlju (potH) od
firme UNI-nešto (zaboravio sam puno ime) a oni navodno uvoze direktno iz Njemačke.
Provjerio sam zemlju i u cijeloj vreći nije bilo niti jednog tripsa!
Tko god ne želi riskirati neka se javi PP pa šaljem adresu i ime agrarije.
Istra - HR
 

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
Pozdrav društvo, početnik sam,čitam temu, naručio sam zemlju (poslao drugu popis zemalja koje se preporučuju ovdje pa da mi kupi koju nađe od njih ali bar 40 l.) sad me zanima dali je bolje da posadim biljku u po 20 l zemlje ili od po 5,6,10 kako vidim da ljudi sade.? dali je to samo radi prostora boxa?
Logično mi mada sam total amater, da što više zemlje po biljci i urod bi trebao biti bolji. radi se o automaticima.
Oprostite na noobovskom pitanju. hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Imas temu "Autoflower",i sve o automatima tamo..Naravno da se moze uzgojiti i u 5l, i manje,ali autosi će ti najbolje rasti u 20l, gledaj da zemlja bude rahla,nabavi prelit ili kokosov treset i napraviš mix suptrata u koji ces sadit, osiguraj dobru drenažu za otjecanje vode.. veličina posude trebala bi biti srazmjerno snazi lampe,veličini prostora i onog sto ti zelis od growanja..nadam se da sam malo olaksao:)
 

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
čitam ja, pratim teme, stvarno mi je žao što upadam sa ovako noobovskim ptanjima, i u temi "predstavljanje" sam rekao da duže vrijeme čitam forum ali se nisam imao hrabrosti registrovati, i tek sad vidim kolika je razlika kad neobavezno čitaš teme po forumu a koliko kad dođeš do konkretnog kretanja u grow. Tek ondavidiš koliko nisi pazio na detalje i koliko je sve bitno.
Pa evo biću slobodan predložiti adminima da otvore podforum nekog naziva recimo "pitanja za početnike" pa kome se od članova da (ima živaca)nek odgovori.

@likfrik 6 litara ti je skroz ok i dosta za automate, 20 l je owerkil za tvoj box, ako si pri onom malom od jučer, samo ćeš imati zajebancije oko gnjojenja i zalivanja.
Ma ne, definitivno mislim ostaviti i taj mali za wege. Pregledao sam danas garažu, imam od čega napraviti veći box. dok ove koje su stigle (neznam jesi vidio u onoj temi) izwegetiraju biće i veliki gotov za cvat. isto sa led rasvijetom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and grouchy