ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Primetio sam da dosta novih clanova komentarise da nema jedinstvene teme o tome koju zemlju koristiti, pa za pocetak evo par fotki sa najcesce koriscenom zemljom za uzgoj, slobodno dopunjavajte i komentarisite licna iskustva. composana i terramagma su se do sada pokazale kao najbolje, imaju sirok izbor razlicitih mikseva te savetujem da koristite univerzalnu ili za cvetajuce biljke, nikako za palme, rodondedrone i sl (ovo vazi i za ostale proizvodjace koji imaju sirok spektar mesavina :) ako ne mozete nabaviti neku od te dve ili su vam preskupe, plantelina balkonia je svakako bolja od noname humusa i slicne "crne" zemlje za cvece. takodje se pokazala kao ok i florabella ("zuta" ili "zelena"). sretan uzgoj!
upload_2018.png
 

Mr.Vinjau

Aktivan Član
26.07.2012
190
100
0
39
Klassman-Florabella

Odlična zemlja,domaje mi nikad nisu imale problema sa njom :rasta1:

florabella.jpg

Univerzalan supstrat namenjen za gajenje svih vrsta cveća u saksijama.
Mešavina slabo razgradjenog belog spagum treseta,visoko kvalitetnog izmrznutog crnog spagnum treseta i gline.Univerzalan supstrat namenjen za gajenje svih vrsta cveća u saksijama.

Količina dodatog djubriva (NPK djubrivo 14:16:18) : 1,5kg/m3

Električna provodljivost: 40 mS/m (+/- 25%)

pH vrednost: 5,5-6,5
 
Poslednja izmena od urednika:
21.12.2011
16
15
3
32
Da li je neko probao Potgrount iz hidroponike?
Višenamenski supstrat za setvu i proizvodnju rasada povrća (paradajz, paprika, krastavac, lubenica, dinja).
Sastav: mešavina slabo razgradjenog belog treseta(H2-H5) i promrznutog crnog treseta(H6-H8).
Električna provodljiost - 40mS/m(+/-25%)
pH: 5,5-6,5
Ukupna količina NPK 14-16-18 1,5kg/m3
Fine strukture (0-5 mm)
Slabo vidjam po forumu da neko spominje ovu zemlju, pa me zanima sta je razlog... Sve sto pise na pakovanju je po meni ekstra za biljcice. Cena za 70 lit je 1600 din sto opet nije preterano u poredjenju sa drugim proizvodjacima.
Cisto informativno pitanje za one koji su probali i uporedili, zasto je recimo composana i teramagma bolja od ove?
Evo i slika, da vidite o cemu pricam :)
potground_H 23-500x500.jpg
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pretpostavljam da je Powerseed zamislio ovu temu da se stavljaju pozitivnja iskustva sa zemljom koju smo koristili. U tom slučaju pitanja "da li je neko provao tu i tu zemlju" če se brisati.
 
21.12.2011
16
15
3
32
Mr.Vinjau je napisao(la):
Baky aj sad uporedi podatke Potgrounda i Florabelle koje sam ja gore napisao,zanimljivo jel da? :D
Identicni podaci kao da je copy-paste :) predpostavljam da je veoma slicno i slicnog kvaliteta.

Greenpower1 je napisao(la):
Pretpostavljam da je Powerseed zamislio ovu temu da se stavljaju pozitivnja iskustva sa zemljom koju smo koristili. U tom slučaju pitanja "da li je neko provao tu i tu zemlju" če se brisati.

Mene i zanimaju pozitivna iskustva ali vezana za ovu zemlju.
Nisam se dobro izrazio, naravno da je neko koristio. Postoje stotine dnevnika na forumu i priznajem malo glupo zvuci pitanje.
Ako smeta sto sam uopste postvio pitanje za nesto odredjeno u ovoj temi, necu vise pitati. Cekacu da se neko seti da napise i to je to. mada ne vidim problem u tome sto pitam, samo malo treba preformulisati pitanje....

zlo&naopako je napisao(la):

Ponavaljam, nisam se dobro izrazio i izvinjavam se zbog toga. mozes mi dati tih 5 neg ali ne vidim kako ces time da me motivises, nisam u tom tripu ;)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Pa ima iskustava, samo nema tih ljudi u ovom trenutku da ih ovdje napišu. Zato sam pitao šta sad, pošto meni google izbaci u sekundi nekoliko tema u kojima piše nešto o tome. Ne kužimo se očito... dosta oftopichkaranja :p
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
Evo zemlje koju koristim i zadovoljan sam, ne mogu je uporediti sa TAera magmom ili KOmposanom
ali meni odgovara i biljke su zadovoljne i rastu a prednost ove zemlje je sto je jeftnina, 10kg kosta celih 1,5 evra.



Baky nemoj u ponici da kupujes u polj. apotekama je 500 dinara jeftinije, ovi deru ko mutavi!

PowerSeed jel ta carobna zemlja slucajno kosta 90 dinara 5 kg ako na istu mislimo?
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Prvo probajte sve te vrste zemlje na svojoj koži , pa mi onda recite koje je kakva .
Nema usporedbe ako nisi probao sve .

Ja znam zašto je Composana no1. .... zato što je na našem Balkanu teško nabaviti Canninu zemlju :dada




Ali hvala bogu Slovenci i Mađari su tu da uskoće .


Evo jedan kopi iz dnevnika , ipak je ovo tema o Zemlji .
HazeSeeker je napisao(la):
Evo u kratko što koristim .

Vrlo kvalitetnu zemlju po mogućnosti Teramgmu ili Composanu .
Baza je ključ , e sada dodatci znaju varirati ....još uvijek experimentiram.



Idealna kombinacija bi se za mene sastojala od više vrsta zemlje( Composane , TeraMagme ,Canna Soil ), Perlita ili stiropora , mikroorganizama , kokosovog vlakna te nekakavog Root aktivatora za vodu kojom bi zalio cijeli mix .


Da puno ne fantaziram radim po principu super soila , samo na našim prostorima proizvodi koje oni koriste nisu baš dostupni pa sam ja smixao nešto slično .

super soil.MOV - YouTube

Ako je zemlja dovoljno prozračna i rahla te sam zadovoljan njenom strukturom i omjerima onda prelazimo na mikro kulture



U zemlju dodajem Advanced N. Piranhu i Tarantulu . Njihova funkcija je jednostavna i Mislim da je svima poznato što rade benif. bakterije i gljivice .
Nakon što je zamješana cijela smjesa, ostaje ju samo zaliti sa vodom u koju sam prethodno dodao Voodo Juice i kap super vita.

Nije neka mudrost , bitno je samo izbjegavati vodu iz pipe , jer mališani koji su vrlo skupi i trebaju raditi sa korijenom ne provode se baš najbolje u vodi krcatoj klorom .




U kratko :

Piranha i Tarantula su sukp gljivica i bakterija koje rade u simbiozi sa korijenom i pomažu pri absorpciji hrane . Doziranje pri pripremi zemlje je kolko imaš :)
Mislim da sa količinom ne možete pretjerati , ali na kraju skup je to proizvod pa se mora malo stegnuti pojas . Osim toga ima i kalcija i magnezija pa je i ste strane dobar za našu biljku , s obzirom da one vole veće količine CaMg nego ostalo bilje . Možete ih koristi u svim fazama rasta i cvjetanja - Jednostavno nema greške sa mikrokulturama .

Voodo Juice
Odličan booster za korijen . Posebno je dobar ako nemate prozračnu zemlju jer pomaže korijenu da diše . Laički rečeno . Doza 2ml / 1L

Super vit su aminokiseline i vitamini koje volim dati bilju od starta . Doza 1kap na 5L

Carbo Load/Bud Candy /Melasa / Bilo koji "šećer" su u osnovi proizvodi koji služe kao hrana za sve te silne mikrobe , bakterije i gljivice . Osim što se mikroorganizmi hrane sa starim korijenom i pretvaraju ga u hranu za bilje , treba im i malo McDonaldsa sa vremena na vrijeme . Ja volim mališane hraniti sa Carbo Loadom u fazi vege , a Bud Candy koristim u cvjetanju .
Doza 1,5ml /1L
edit: U cvjetanju doza Bud Candya ide i do 4ml/1L






Uz sve ovo bitno je da imate kvalitetnu vodu , ako je voda iz pipe onda je obavezno da odstoji 24-48h te da bude prozračena .
Za to je odlična jeftina akvarijska pumpica sa zračnim kamenom .



.
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
PowerSeed je napisao(la):
ja trenutno testiram carobnu zemlju

Carobna zemlja je carobno njesra. Dovoljno je da je pogledas,vidi se da su zagrabili sa nekok otpada. Koristio sam je kao mix za out radi vlage,jer je cisto blato.

Klasman plavi, za sadnice i vege je provereno dobar,dok ovaj za cvetanje nikako ne odgovara biljkama u vegetaciji.
Jako isplativo. Pakovanje od 220l za 20ak evrica pokriva sve potrebe na godisnjem nivou i za in i za out :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Sulundar je napisao(la):
Carobna zemlja je carobno njesra. Dovoljno je da je pogledas,vidi se da su zagrabili sa nekok otpada. Koristio sam je kao mix za out radi vlage,jer je cisto blato...

necu nista komentarisati dok ne vidim kako se ponasa, dva automatika su u mix-u 1.8L terramagme (iz prethodne posude) + 2.2L carobne zemlje dodate nakon presadjivanja u 4.3L posudu, za sada su odlicno i cvetaju, do sada ni jednom djubreni
zemlja jeste jeftina i izgleda jeftino, ali moji komentari kada zavrsim grow ;) al bas cisto blato nije :)

 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
olidoboli je napisao(la):
Gluposti pričaš, dodaj ovo što je haze napisao pa će ti iz toga čarobnog njesra ako posadiš ciglu izniknuti kuća i to samo roh bau.
Hoces da kazes da je Hajzov napitak ustvari caroban?



PowerSeed je napisao(la):
+ 2.2L carobne zemlje dodate nakon presadjivanja u 4.3L posudu, za sada su odlicno i cvetaju, do sada ni jednom djubreni
Po ovome zemlja zvuci odlicno,ti zadovolljno i prica ima smisao,ali ja jednostavno ne mogu da poverujem u ucinkovitost zemlje.
Prvo nije rastresita. Kad stegnes nakvasenu zemlju pretvara se u lepljivo blato.Puna nekih otpadaka i gluposti. Prosto nije zemlja ka kojoj tezimo.Drugo,za biljku je dosta bitan start i vegetacija,verujem da je terra odradila odlican posao i da ga jos uvek radi,a da je tu carobna cisto da popuni prostor.

Cena takoodje govori dosta o kvalitetu,a ovo je jedna od,ako ne i najjevtinija na trzistu. Imajuci to u vidu zajedno sa izgledom,mirisom i bojom,zemlja je dance (dno dna)

..ali mozda gresim,mozda je stvarno carobna! lol
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
11
Substral Terra Magma Blumenerde - provjereno dobra zemlja. Nije joj potrebno ništa dodavati.

Biokompovit
- prejaka, nedovoljno porozna zemlja. Biljka ne pokazuje nedostatke ali izrazito sporo i kržljavo raste. Ukoliko se baš mora, koristiti u miksu do 1/4 ukupnog volumena.


Terra Brill Blumenerde - provjereno dobra zemlja. U odnosu na Terra Magmu duže drži vlagu.


Cvjetko - vjerojatno neadekvatna zemlja jako loše strukture - praktički crni prah bez ikakvih dodataka za poroznost. Izražen postotak dušika/N pa može poslužiti u miksu sa drugom zemljom.


Plantela Balkonia - trenutno u fazi testiranja. Nije joj potrebno ništa dodavati. Vjerojatno ok, ali možda mrvicu jača nutrijentima pa treba biti oprezan sa mladim biljkama te prilikom naknadnog pognojavanja.
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
ljudi, može li ko argumentovano ustvrditi šta je poželjno u odnosu N-P-K u fazi vegetacije a šta u fazi cvetanja?..Uzeo sam danas zemlju holandskog proizvođača "Jiffy" Tref smart, a odnos je N-16, P-18, K-20 ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: barisha909

qwer94

Aktivan Član
05.03.2013
100
14
0
Srbija
Na samom pocetku rasta biljke treba najvise P-fosfor,sto vise to bolje,za vegetaciju N-azota i za cvetanje K-kalcijum...Mislim da sam upravu,neka me neko ispravi ako gresim...
 
  • Haha
Reactions: barney King