ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Jolly Joker je napisao(la):
... Treba mi informacija gde mogu da uzmem dobru zemlju u BG. Trazio sam po netu neke poljo apoteke i prva u koju sam otisao je toliko jadno opremljena da sam izasao za 2 sekunde. Posto nisam iz BG malo mi je problem da uopste dodjem do tih poljo apoteka, mnogo bi mi znacilo kad bi mi neko rekao gde i sta mogu da uzmem. Ako usput mogu i dobro gnojivo tu da kupim, bio bih presretan.
mani poljoapoteke, terramagmu mozes uzeti u merkuru, merkatoru, tempu... na istom mestu mozes naci i plantelu, substral gnojiva...
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.358
258
Hvala ljudi, sve sam nabavio, samo se cekaju vermkulit i one glinene kuglice.

Inace, seme je Sweet Deep grapefruit od Dinafem i stavio sam ga pre 4 dana u mokar wc papir u istu tu kutijicu u kojoj sam i dobio seme i vec je toliko proklijalo da se bojim da ce da krene da izlazi iz kutije! :) Danas-sutra ga stavljam u zemlju pa ocekujte moj prvi dnevnik, a i grow. :D
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.358
258
U pravu si, vise lici na korenski sistem nego na klicu u ovom momentu... :) Ubacio sam ih u zemlju i ne znam da li ista znaci to sto tako brzo klijaju i rastu ali mnogo mi se svidja! :D
 
07.05.2012
11
0
1
34
Pozdrav,upravo sam naručio gotov mix Plagron Growmix.Pa me zanima dali je netko imao kakva iskustva sa plagronom.Ph joj je od 5.8-6.2.NPK(12-14-24)
 
04.11.2013
5
1
3
Samo jedno pitanje,cenjeni....novi sam clan ovde,i bas me interesuje da li je zdravo i preporucljivo da u humus stavimo malo zeolita?Da li bi i kako bi on uticao na zemlju,biljke...? Hvala! :D
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
je li pH 5.5-6.5 ili piše baš 5.5? osobno, ne bih je testirao sa brendiranim sjemenom, ako imaš sjeme domaje stavi to i pomiješaj malo pepela u tu zemlju da joj podigneš pH (a usput ćeš je i obogatiti kalijem i ostalim korisnim stvarima)
 

userNomore

Aktivan Član
16.09.2013
193
606
93
Jesi sigurna da je pH 5,5 ? Po papirima za tu zemlju kažu da je pH6,0, što je ok, uglavnom sve u rangu 5,5-6,5 odgovara.
Izgleda da je Substrat 2 jače pognojena zemlja, sa većom količinom soli, najvjerojatnije prejaka za našu biljku,
Potgrond H (Florabella Blumenerde) je provjereno dobra, a po tablici mislim da može poslužiti i Substrat 1.
http://www.granum.ba/pdf/klasman_profi.pdf
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tropico

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Dobra tema, malo iscrpljena doduše ali barem je sad na hrpi.
Ja sam u teglu 3,5l stavio 20g sphagnum mahovine i ostatak TM. Veci dio mahovine, usitnjen na mala vlakna je ostao na dnu tegle pomjesan sa zemljom, Posadio biljku, sad je 50 dana, od starta je na 12/12, preflower je bila prije 20 dana, sad je vec debelo u cvjeticima i jos ne pokazuje nikakve znakove da joj nesto nedostaje, stovise oko 30. dana (u preflower fazi) sam po defoltu krenuo sa 1/3 doze plantele i pokazala je da joj je previse.
Jako sam zadovoljan sa tim miksom, bio je to ekperiment i ako se do kraja growa nista ne izjalovi nastavit cu tako.
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Creative je napisao(la):


bez stiropora naravno ;)



Inace to sve je bilo u cijeni jedne vrece composane od 20l....a po sastavu je jako slicna(ista ) kao TM (bar tako pise :D ) .....kad izracunam cijenu TM za 1l razlika je jako mala.
U onu za ljubicice bas i ne uljevam previse nade ali ova za balkonsko cvijece bi mogla iznenaditi ;)
Neka stoji u najavi za zimu ako polozi na okolnom cvijecu, ide u ring sa composanom i tm :ridinghorse:
evo da ispunim obecanje .... mislim da nije potrebno previse razglabati o ovome ..slike govore vise od 1000 rijeci

zemlja za ljubicice

TM

obje su klonirane u isto vrijeme , ista vrsta i imale su identicne uvijete.
jedina razlika je sto je veca imala 5l vise zemlje ali iako to uzmemo u obzir svejedno je neusporediva razlika .

lp.
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.358
258
Baš velika razlika! :O

Šta ti znači 5 litara više? Ako je prva imala 5 litara a druga 10 je ogromna razlika. 5 litara je zanemarivo tek na neke velike količine.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mičurin

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.358
258
Nije zanemarljivo ali definitivno nije razlog za toliku razliku. Koliko je koja dala? Čini se kao da je ova prva trećina druge...