ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
hvala! inace zanima me vase misljenje kakva je zemlja, jer bi po meni trebala biti jos bolja od ove dvije prethodno navedene?
 

jackal55

BiancoNero
20.07.2015
187
1.527
143
Humboldt County, California
Ja sam je ove godine prvi put koristio u outdooru, i to sam već negdje napisao da je zemlja fenomenalna... prijašnjih godina sam koristio composanu i teramagmu, koje su da se razumijemo odlične zemlje, ali ovo je po mom skromnom mišljenju 3 koplja iznad. Za sada ne mislim koristiti drugu zemlju jer sam imao odlične rezultate...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Za mene je Plantela universal savršena zemlja iako na njoj piše nesto tipa kako njie prebogata mikro i makro elementima, da se koristi najviše za presadnice..nesto tog tipa. Rozo pakovanje 70L, porozna, fino upija vodu,a opet i zadrzava dosta vlagu pogotovo u prve 2/3 života biljke dok se u zadnjoj trećini cvjetanja praktički svaki dan treba natapat ali sada koristim Potgrand h, s kojim sam isto jako zadovoljan ali sljedeći grow se vraćam na plantelu universal,a napravit cu mix 50-50 plantela i pot.h, i 3 klona, u 2 s ove dvi zemlje same posebno i treci mix pa cemo vidjet.
U jednom trgovačkom centru sam jučer vidio "mlač od kore drveta", vreća mislim da je 70L ako ne i veća, cjena 69kn., da li je to korisni šta?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
I još ubaciš u svaki taj mix 15 do 20% kokosovog treseta i da vidiš miline. Lako ga nabavit u svakom pet shopu i jefta je a zbilja čaroban dodatak ;). Svaki mix zemlje već sadrži što bijelog tako isto i crnog treseta, uglavnom radi bolje poroznosti, da zemlja duže drži vlagu i slično, a uz dodatak kokosovog dobijaš čistu magiju i biljke ti budu pre zahvalne :thumb:
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
@trubabuba totalno organski bez aditiva, umjetnih bojila, toxina i bilo kakve kemije. Namjenjen je kao podloga u teraristici za gmazove, ja ga koristim za tarantulu, i mora biti full eko-organic jer su gmazovi osjetljivi i bilo kakva kemija ili aditivi, čak i u tragovima bi ih vjerovatno usmrtili ili razbolili. Tako da nemaš brige :thumb:. Uglavnom tražiš u pet shopu kokosov treset za tarantulu. Bude prešan u cigli od kile do tri kile. Ciglu ubaciš u lavor s vodom, ona se napije, poveća do 30x, razmrviš je na neki karton, prosušiš dan-dva i spremiš si u vreću da imaš za mix. Jedna cigla kokosovog treseta od kile kad se razmrvi ti ispadne oko 10-15 litara volumena, što je sasvim solidno s obzirom da je kila 25 kuna ;).
@Tema1 nisam koristio mlač pa ti nemogu sa sigurnošću reći, ali koliko mi logika nalaže vjerovatno mu je funkcija slična kao i tresetu samo je dost slabije učinkovitosti od kokosa.
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.376
27.695
1.098
Trøndelag
nabavio sam cannu tera profesional, pa me zanima kada poceti gnojiti, tj. da li je isto kao i sa composanom i zutom florabelom nakon par tjedana?
Prvih 25-30 dana ne treba gnojiti jer je zemlja puna dusika,inace sam jako zadovoljan sa istom. Znaci cijelu vegu mozes odraditi samo sa vodom,a kad krene u cvjetanje roknes full dozu vege gnojiva i to je to. Trenutno testiram professional sa perlitom jer su mi je zabunom poslali a ne da mi se vracat :)
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.058
258
dirty ol' town
Dobar info @No Joke baš ću si uzet :thumb:ako postoji uopće potreba, s obzirom da imam canna terra profesional, da malo ubacim ipak? Imam plagronov kokos al mi se ne sviđa, sitan je nekakav i imam osjećaj da je zaražen s gnatovima ili slično
Inače, ti dućani za ljubimce i ribe extra dobro dođu za brdo stvari :D
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
@Budfield možeš dodati slobodno i u taj mix kokos bez beda. Taj kokos koji kupiš po pet centrima je u potpunosti siguran i sterilan tako da nemaš brige. Da da, kojekakve stvari korisne za grovere se nađu po pet centrima, čak i kvalitetnije, a dosta povoljnije nego u hedshopovima, počevši od ph metara, higrometara, kokosa, ovlaživača i odvlaživača, raznih pumpi za ***********, termometara i svakojakih čuda :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Budfield

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Bio sam u pet shopu i stvarno ima svega osim kokosovog treseta.kaze da roba dolazi samo cetvrtkom a danas je poslala narudžbu, znaci 10 dana bi trebao cekat a treba mi jucer. Zna li netko gdje se jos to moze uzet
 
13.11.2016
64
54
18
Stuttgart
Kupio sam u growshopu zemlju Plagron Glorious Green 100 % Terra. Ima netko od vas iskustva s njom. Skupa je dosta 15 eura sam dao za 25 litara (nadam se da vam ova zemlja nije donosila neke probleme) ...
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
upozorenje da pripazite.
imam 2 paketa 50l biobizz zemlje koji stoji u cistoj sobi. oso danas redit malo i micem zemlju kad ono ispod paketa velika fleka tockica sitnih. srce u petu oslo.
zgrabim mikroskop kad ono crveni pauk (bar mislim da je). u sobi nema bilja ni nista i to je novo uredeno, cisto sve.
koliko sam vidio ne micu se, valjda su ili pokrepali ili im je prehladno (17-20C).
sta sad ucinit. zemlja kupljena u hempati-i pred cca god dana.
dal bacit i kupit drugu, al opet rizikujem isto jer ocito su im skladista inficirana.
i sta sad napravit sa prostorom gdje je box. imam ozon generator koji cu vrtit po par sati par dana, al nema garacije da ce ih to unistit, ak su duboko u zemljj ja mislim.
istrest zemlju u veliku kacu i tretirat necim organskim da ih satrem?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
kupi neku drugu zemlju koja nije iz hempatie, ako sumnjas u skladiste.
ne znam za niti jedan drugi danicin osim pecenja zemlje ili eventualno stereilizirat sa uv lampom al oboje je malo tesko sa 50L.
...iskoristi za nesto drugo tu zemlju, pa kupis novu ili zamijesaj neopitroida pa ce bit chemical bizz hahahah
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
kolko tanko mislis da sloj mora bit da UV-C ih razvali jer imam UV-C lampe. mozda one + ozon ih razvali?
nemam di kupit biobizz osim hempatia, a i sumnjam da drugdje nema toga u substratu. niko to ne drzi izolirano. to jednostavno nemoguce IMO.