ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Jbg kralju ,nema nista slicnog,ovdje furaju samo svoje proizvode ,lutrija je naci mortadelu a kamoli nekakvu zemlju.
Ali hvala na odgovoru makar
 

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
I to u Garden centru,ne mozes vjerovat kako ne zele nista sto nije njihov proizvod. A samo za usporedbu ovdje zemlju vade suse i onda loze u kaminima,eto ti o kvaliteti,ma jbt.ti Inozemstvo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran
16.10.2018
139
88
28
A gledaj, pocetnik sam kao i ti. Imas na prethodnoj stranici sliku sastava moje zemlje. Ako je i pribilizno ista, nebitno ko je priozivodjac, trebalo bi da valja. Barem tako ja razmisljam, nakon potvrde da je moj izbor zemlje dobar.

Svakako da bi ti odgovorili drugi konkretnije, moras navesti naziv zemlje, te postaviti sastav, odnosno specifikacije. Napamet, nije moguce odgovoriti sa 100% tacnoscu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ledeni6

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
A gledaj, pocetnik sam kao i ti. Imas na prethodnoj stranici sliku sastava moje zemlje. Ako je i pribilizno ista, nebitno ko je priozivodjac, trebalo bi da valja. Barem tako ja razmisljam, nakon potvrde da je moj izbor zemlje dobar.

Svakako da bi ti odgovorili drugi konkretnije, moras navesti naziv zemlje, te postaviti sastav, odnosno specifikacije. Napamet, nije moguce odgovoriti sa 100% tacnoscu.
Sve ok,Himalaya mi je pomogao thx
 
  • Sviđa mi se
Reactions: EdibB

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Samo bi spomenuo jednu stvar vezano za pakovanu zemlju. Često pročitam na forumu da se litraža potova određuje po tome koliko je zemlje stalo u njega, međutim to je totalno pogrešno. Obično nekud na vreči piše da je litraža navedena na pakiranju zapremina u trenutku punjenja, znači kad je zemlja u rastresitom stanju i ima veču zapremina. Kad se slegne, u vreči ili potu, litraža odnosno zapremina se smanjuje. Pogrešno je razmišljati da ako vreča zemlje od 20 L nije napunila dva pota od 10 L da je zapremina pota veča a ustvari je zemlje manje nego je navedeno na pakiranju. Znači, ne izračunavajte zapremina pota po količini potrošene zemlje jer če te baratati s krivim podatkom. Logika govori, u nešto zapremine 10 L ne stane nešto zapremine 15 L bez obzira o čemu je riječ, voda, zemlja, beton, bla bla...
Toliko:respect:

Edit: za one koje matematika ne ide, kao mene npr, za izračunati zapremina pota, jednostavan način je da u prazan pot stavite recimo vreču za smeće, uzmete neku posudu određene mjere, 1 L, 2 L, 5 L.... i napunite pot vodom, tako čete dobit točnu zapremina tog pota.
 
Poslednja izmena:

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
Jel ima ko iskustva sa ovom zemljom? (ako obratite pozornost na sliku kauboja isti je ko i kod florafin zemlje)

humofin2.jpg humofin.jpg

dok sam našao ovdje iskustva da ova ne valja, al opet supstat je u pitanju tj ko i teramagma

supstrat univrz.jpg
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.Smooke_Allot

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
rednek farmer :)

ybte, toliko godina si tu i postavljas takvo pitanje!?!
Nikad dosta opreza, a i nevjerujem u onu ''iskustvo dolazi s godinama''
mozda je i dobra, ali zasto rizikovati za 100 kinti (1€)?
pa i nije baš eur, nadrdani.

@Tema1 hvala
tak sam i ja uzo plantelu i terabril žutu pa se opeko, a drugi opet rasturaju

Nažalost nema teramagme, pa mi ostade samo ove dvije + cijeli asortiman plantele
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
a dode ti ko malo slabija plantela balkonija ak ces radit s tim ja sam jeso sa kokosom 30 posto bude ok samo biljke neke budu gladne ak je manje zemlje i nakon 20 tak dana nije neka turbo hranjiva a i to pakiranje je staro barem 3-4 godine po mene kolko je proslo od redizajna ambalaza njihovih zemlja
 

Perke94

Banned
Banovan
20.12.2018
37
26
18
32
Na stranu to sto je u manjoj meri bogata nutrijentima ova starost same zemlje od 3-4 godine bitno itice na njen kvalitet??