ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Perlit pomaze korenu da dise i da ima bolju drenazu.. Ukratko pomaze i zemlji da se ne pretvori u beton od zalivanja.. Svaka zemlja bi mogla bez perlita, ali nije lose ubaciti jer vazduh je bitan faktor
Edit: naravno moze i bez, ali sigurno ces posle nekog vremena primetiti kako zemlja teze upija vodu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and grouchy

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Nije toliko bitan...mada cini zemlju rastresitijom
Radio sam nekoliko puta u cistoj potH bez problema.
Trenutno sam na mixu 4:1 a probao sam i 3:1...dobra stvar al nije tolko bitna

edit: i vidim da mnogo njih pise potground umesto potgrond :zvizd:
 
Poslednja izmena:
23.05.2015
6
7
3
47
Pozdrav svima ,dugo sam tražio razlog zašto mi se 10 lemon skankova zaključalo doslovce u planteli, to je bilo prije 3 godine i sad vidim da se i drugim ljudima to isto ili slično dešavalo,mjesec dana nisu narasle do drugog nodija i popizdim i presadim ih u outdoor , doslovce su podivljali nakon prebacivanja van i od tada zaobilazim plantelinu zemlju u širokom luku, jednostavno neskladište dobro po našim centrima tipa bauwelt i slični a i vjerovatno je bila jaka za klijanje a inače sam od vas naučio da plantelino gnoivo nije nimalo loše tako da me to proganjalo dugo što se tiče zemlje daleko najbolje mi se pokazao plagron i biobiz i to grow, nema potrebe da se kupuje allmix ako mislite koristiti gnojiva za cvat,inače nije loše ako se nema baš veliki budžet kupiti glister ali isto ga treba staviti samo 30 posto jer je dosta jak, uglavnom hvala velika svima na svemu napisanom, pozdrav i sretno nam svima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dreser

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
Jedna od tri biljke koja mi je ostala u zivotu je jako zakrzljala zbog moje greske u zemlji koju sam stavio prvu,to je bio neki humus(tada jos nisam bio na ovom forumu,a prvi mi je indor).Presadio sam je u Florabellu pre 15ak dana,medjutim ta"Florabella"mi je bila jako sumnjiva,kao da je bila neki falsh(sto me ne bi cudilo).Uzeo sam pre 3 dana Substral Univerzalnu i biljka mi se vec trgnula kao da se probudila konacno.Znaci Substral univerzalni je po meni jako dobra za indoor pocetnika,a i pristupacna je....Ovde u Srbiji je oko 500dinara/4.5e 10l kesa.
0-02-05-7dc1b3ac72f0268153e8a07c14f46cbb523178b19e34aa5fb1ca6f33fb4bff40_5016ee72_c6c3fbc7.jpg 282950

Moja greska za prethodne postove
I da dopunim za Substral,posle 5 dana,biljka je kao ponovo rodjena
Znaci Substral je po meni najboolja koju sam koristio do sada
 
  • Sviđa mi se
Reactions: as-9

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
evo upravo naručujem zemlju. standardno biobizzovu, ali nešto se mislim, imam humusa.
od košnje otpada kućnog, lišća.. pa bi moja istraživačka strana htjela probat nešto u tome odgajiti,uzgajiti,uzgojiti..
ali kako to dezinficirati?
strah me da ne navučem baja u box.
Edit: nađem na netu da se zemlja denzinficira. na suncu samo u običnoj crnoj vreći.
imam i vapna nekog možda i njega malo da promješam, ali on i spušta ph. hmmm. treba vidjet to. ali javiću,
ako krenem u tu avanturu :)
 
Poslednja izmena:
12.06.2013
9
19
3
drug ako je ispeces u rerni, ubices sve zivo i mrtvo u noj. razapni je na sunce u tankom sloju i posle jednog suncanog dana sve bubice pobegnu iz tog plicaka... i to je cela filozofija.zemlja je ziva stvar. jos ako je prosejes od petiljki i krupnog lisca....:spliff:
 

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
Evo nešto sam ja radio. :)
Zemlju sam probrao, očistio od kojekakvih komada, komadića i stavio na sunce.
Presadio sam moju Purple Wisteriju u nju.
lijevo je wisterija u zemlji Agro zahradnicky supstral iz ove teme, koja kod mene nije valjala za automate.
a ni za wisteriju nije. Vidi se razlika u boji. Isto tako su mi i biljkice izgledale, uvijek žute.
Desno je ta moja zemlja. i u njoj se wisterija popravila. :thumb:
(malo sam pomiješao i ove Agro,.. radi perlita? al malo par šaka )

IMG_20190726_174711.jpg

Solo:

IMG_20190726_174724.jpg

inače Purple wisterija izgleda ovako:

76746805-purple-wisteria-flowers-beautiful-scenery-of-purple-with-yellow-flowers-and-buds-bloo...jpg

Neznam, stvarno loše izgleda naspram biobizove.
A ko zna kad stignu sjemenke, možda i ubacim neku u tu zemlju. :crazyd:
Edit: Ništa ja ovdje ne dokazujem nego čisto malo zezanje, gledanje..promatranje..
 
Poslednja izmena:

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Dodao bi samo da zemlja "plantafor" koja je na listi nepoželjnih zemlji tu na forumu, meni odradila 2 growa i više nego pristojno, dapače, imao sam u jednoj tegli 25l plantelu, u drugoj 17l plantafor, bubblegum od 00 seeds, isti tretman obje u potpunosti, zaljevao isti dan s rastvorom gnojiva koje bi pripremio u jednom kanistru od 7l za obje, ova u 17l u plantafor je bila za 20-30% bolja i ljepša biljka.. Ako jos tko ima pozitivnih ili negativnih iskustava s tom zemljom bas bi volio čuti, mozda se nezasluženo nalazi na listi nepoželjnih.
 
Poslednja izmena od urednika:

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Pa nije bas sve tako crno bjelo G.. Pot h po meni uopce nije rastresita
Al ne bi ulazio u to dalje.. Svakom svoje ;)
Edit. Ova plantafor koju spominjem, ima start da se ne moze posramit nijedne, nikakve razlike izmedju nje, plantele i florabele
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and likfrik

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
slažem se nije baš, jednostavno.
ja sam zbog zemlje zamalo odustao od growa. mjesecima se mučio sa tom Agro,,,,
šta god ti uradio, gnjojio ne gnjojio, zalijevao, pa ne zalijevao, flushao, svjetlo dizao spuštao. Biljke jedva da se drže. stalno žute.
Vodio sam i dnevnik, pa ni drugi nisu znali.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: as-9 and Jojoman

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Pot h po meni uopce nije rastresita
kod mene jeste (i jaka za neke strejnove ali ti je druga prica) ja zbog toga presao na florabelu, manje se susi.
za u aut, ne'am pojma kako je indor.
šta god ti uradio, gnjojio ne gnjojio, zalijevao, pa ne zalijevao, flushao, svjetlo dizao spuštao. Biljke jedva da se drže. stalno žute.
pa tu se vracamo na start :D
imao u dnevniku bas taj problem; autose nisam uspeo da izvucem, ali zato foto kao i da nije bilo problema.
ni nova, nemam pojma koja zemlja, nije pomogla, ali zato pazljivo hranjenje, sa vise vrsta djubriva, je odradilo posao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and likfrik

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Zimus sam reciklirao teramagmu, flusanje pa susenje u pecnici, za silu je dobro, rasle su. Sinusoida je krenula uzlazno pa se kupilo 200L klasman TS 2 , sama vlakna! Hranjiva, ph sve stima. Ali nije napravljen kao samostalni supstrat nego za mjesanje, predlazu pot-H ili svoje komposte- supstrate. Na stranicama klasmana ima detaljnije o omjerima , cini mi se da ima i uputstva ili smjernice kako raditi supstrate. Ove sezone nema reciklaze, vreca potaH stoji pokraj tv-a , kocka TS2 u šupi, tutankamon u ladici, pun mjesec se blizi pa cemo vidjeti.