ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.01.2017
24
23
3
Imam pitanje
Odem u headshop,kupim compo sana,nisam ni gledao ocekivo sam za cvjece,dodem kuci ono za RAJCICU I POVRCE

Sad jel to velika razlika ? Da znam im ic to vratit il sta vec je*o ih ja i sebe sto ne gledam,na netu im cvjece i ja oso uzeo kad ono kifla
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
@nemameda tebra bice to dobro nema frke , ja sam za kaktuse stavio , to je pesak i kuglice glinene :) jbg drugo nisam imao pri ruci pa sam pokrio nekom drugom , i mesao sa perlitom i to , to je trava ,korov , raste iz cega god , ne bira . JA sam se tako postavio , nisam ono , a joj mora ovako , mora onaj NPK pa ovaj PH i onaj EC , ma kakvi , stavim sta imam , ako nece da raste ne mora , ima koja oce :)
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Pa nemoj ljude krivo usmjeravati i to stalno i namjerno.. Shvati biljke ce rast dok imaju osnovne uvjete za rast (zemlju, vlagu, svijetlo) ali NECE biti zdrave.
Vidis kako se tvoje muce, boležljive su. To ti je zbog tvojih pametnih odluka oko sitnica koje vode grow iz pozadine.

Ako tebi nije stalo do tih biljki pusti ostale da se brinu na adekvatan nacin o svojim. I prestani ih bunit sa svojim iskrivljenim informacijama.
 
Poslednja izmena:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Pametnije ti je uzet provjereni proizvod nego experimentirati na prvom growu. Jer zemlja ti moze uzrokovat vrlo bolesnu biljku, jos pokoja pocetnicka greska i ode biljka. Zato moj prijedlog je da izbjegnes zemlje za koje se nezna kakve su. Vidi prvih par stranica ove teme i pogledaj sto ti je dostupno pa uzmi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
hebate ima milijarda dnevnika, pa pog malo kaku uzimamo zemlju...ako očeš baš postat doktor odi upiši bedrocanovu školu neku, kanada, npr, inače konoplja je jednostavna biljka ali može ista biljka imati 8 puta bolje prinose ako ju paziš, od zemlje do vode, hrane, a moze i sama bit ok a moze i da pusis kurblu ako čekaš da samo nešt...
za home made hedove zemlja je svaka ok, neka bolja neka lošija....
i da zlatno sve imas sad, prvi grow moras realan bit....neće bez nečije pomoći bit grmlje gigantus...
čopi mentora, odvoji pare sta treba i to je najjeftinija i najpametnija linija dugorocno...
svaki iskusniji baja ođe ti može pomoć, očeš setap za 100 eura ili 600...samo odluči di si, margine...
:rasta::smoke:
treba krenit a ne rec krecem, kreni, kreni prema canni!!!!
ja klijam u maramicama, sadim u ilovači, dodajem balege, kupuijem humus svakakav, krizanteme do najjeft. crnice, koristim i vise puta nekad...nije to nuklearna fuzija, to je cveće samo, sad nečije je ljepše a nečije finije, a nečije drljavo smrdljivo...
:rofl:
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Ja oaobno nebi riakirao za 10€. Ako hoces poslusati idi pokusaj je zamjenit za univerzal kao sto ti je kolega savjetovao. Ako ne posadi u to i gotovo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nemameda
23.01.2017
24
23
3
Ma cito sam frende dosta tu nigdje ne pise to za tu povrce pa reko da pitam,jer ova ima tipa hrane za 6 tj,a cvjece ima za 8 tjedana

Imam ja tu mogu birat terramagma,terabill,koju ocu al vidim da je compo sana malo bolja od ovih
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
nije rođena zemlja koju zeleni hašišar neće doranjivat, tako da opušteno, ako misliš da je jača. ostavi za kasnije, paradajz je ljep jel, ako očeš hedove ko paradajz onda uzmi zemlju za paradajz...
sve može, samo nema odustajanja....ima tu generala sadnje kojima izgori isklijana sjemena, neisklija, svega bude, samo nece svako to sad obavjest stavit...
kupi za klijanje 10 l zemlje za cveće neke labave, kasnije ćeš presadit i još ranit kamionom kiperom...
lol

ded askin ti skroz neka mačevanja imaš, da nisi neki mušketir? Dredantes, jesi to ti?
:rofl:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and nemameda

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
@huana.meri jesi i ti primetio , ne znam koji im je , ja samo kazem svoje misljenje i svejedno me niko ni ne slusa , opet nevalja , ne mozes ti to ugoditi 100 growera 100 nacina . boli me uvo nego bas mi je trebalo zemlje da uradim top dresing . i da ne bude da sebi kupujem ne znam sta a drugima preporucujem garbage
uzeo sam domaci humus , klasicni 1 evro 90din valjda je to 10 kuna , i testirao sam za PH, EC merac nemam, a proverio sam i gnojivo i ono je obicno , i to uporedio sa demineralizovanom vodom. Sve je ok , ocekivano, PH vode za zalivanje( dodano gnojiva i limuna juce ) i zemljista tog jeftinog je otprilike isti , oko 7 malo jace alkalno , a na deminaralizovanoj ne menja se boja . Znaci u sredini, to sam i ocekivao , tako i pise na kesi
I to sam onda ubacio u saksiju pomesano sa perlitom, zalio cesmovacom ona je Ph8 ali sam limunom spustio i dodao gnojiva malo samo , ako pocrkaju budem javio :)
 

Prilozi

  • Zemlja-1.jpg
    Zemlja-1.jpg
    342,5 KB · Pregleda: 73

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
@rKj420 pa vidi
kupovao sam i ja Fox Farm ocean floor , Substral i onaj treci ,
nije da nisam , ne znam , rado bi probao , samo mi moras reci sta si to koristio, stavicemo i to , nisu pare problem a imam i mesta , nije greda , eto stavicemo svi cemo videti kako ide u jednom kako ide u drugom, meni bolje ne smeta ,sto da mi smeta , do duse ovde ima ona zemlja za citruse , za kaktuse , za cvece al ta je bas bila lagana bukvalno osuseno korenje i nista vise , i ova . Ti verovatno mislis na neki Substral ili tako to sto ovde bas i nema , al nabavicu obecavam ti , sta god oces biraj
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dzeki13

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
@flop87 imam mesta posto su mi biljoze male jadne :)
@rKj420 al opusteno tebra , reci uzecu konto sam svejedno 2 zasaditi , a i interesuje me kolika je razlika ,posto sam imao jadne saksije i zemlju i sve to , da pocnem nesto na tenane sad , pa mogu i tu zemlju uzeti ako ima u srbiji, ma nek ide zivot moze i u evropi sam oda ne cekam iz amerike il kine , ne mogu cekati 2 nedelje :)
 
Poslednja izmena: