ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Stari moj!
10 puta si postavio pitanje u krivoj temi!
Nijedna od tih 3 nije canabis. To ti je kada uzmeš staru, iskorištenu zemlju, pa prije nego li je sjemenka proklijala, ti si dobio dvije vrste trave, ali ne Canabisa.
Ako si sadio u tu posudu sa slike, sjemenka ti je još u zemlji!
Zar ti nije čudno, da je izašla na tri mjesta, udaljena jedna od drugog?
Ti posvečuješ pažnju, nečemu, šta sa Canabisom nema veze!
I to tvoje postavljanje posta, svaki put u krivu temu, nije slučajno!
Prije mjesec dana si pokazao istu sliku u galeriji, pa još negdje i još nije ništa naraslo?
 

Klarificiranimaslac

Aktivan Član
26.09.2019
78
464
53
Ekipa kakvo je vaše mišljenje o zemlji Plantela balkonia?
na 1.postu je označena kao dobra zemlja,ali daljnjim čitanjem shvatio sam da je sve više ljudi podijeljenoga mišljenja. Zapala mi je za oko čisto iz razloga što planiram u ovoj fazi dok nabavljam dijelove za box sloziti jedan mali spacebucket. Koristio bih pot od 3L,a balkonia je jedina zemlja koju sam našao a prodaje se u tako malim količinama ( 5L) koje meni trebaju. Ako imate nešto bolje za preporuku,slobodno,ali uzmite u obzir da u garsonjeri nema bas puno mjesta za vrecu od 50L :'D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ali daljnjim čitanjem shvatio sam da je sve više ljudi podijeljenoga mišljenja
hehe, pa super je ako si citao. novi clanovi obicno banu sa pitanjima a da ne pogledaju temu. samo ne znam kakvo sad misljenje trazis kada si sam konstatovao da su podeljena misljenja :) mogu samo to da ti ponove. u najkracem, podeljena su zato sto se nekima nije pokazala dobro u ranoj fazi uzgoja. ja sam sa njom uspeo da izguram. ako je to jedina zemlja koju si nasao onda bas i nemas izbor, bolje uzmi nju nego cist humus ili da vadis zemlju iz baste il parka. mada i to moze biti resenja ako imas pristup kvalitetnoj bastenskoj zemlji iz krticnjaka. ako neko ima nove informacije u vezi balkonije, verujem da ce se javiti.
 

Klarificiranimaslac

Aktivan Član
26.09.2019
78
464
53
Hvala na odgovoru. Ipak sam danas nasao composanu od 5L. Odlucio sam se za nju jer vidim da su osvrti na forumu bolji nego na balkoniju. To je i mene mučilo,upravo ta 1.faza jer je dosta jaka zemlja koliko sam shvatio. Misljenja sam da cu sa zemljom koja ipak ima malo manje nutrijenata povecati marginu za greske sa gnojenjem,odnosno ako i malo pregnojim mozda greska nece biti toliko drasticna jer zemlja sama po sebi bi to trebala puferirati. Jos jednom,hvala na odgovoru! :)
 
Poslednja izmena od urednika:

tiki

Aktivan Član
28.09.2015
769
3.024
163
9218f4e3022e0c08d351ecd599f372e86b5d1c60_Kilomix_2.jpg
ATAMI KILOMIX
Prvi put koristim ovu zemlju pa iznesem neko mišljenje do sada s njom
Do sada sve idealno zemlja je i nakon 30 ak dana ljepa rahla i uopće se nije utabala od zaljevanjem malo se stisne ali ja sa vilicom malo prokopam po vrhu i to je to generalno do kuda sam je stavio tamo je i ostala
Što e tiće hrane hm može izdržat ovisi od sorte do sorte neku malo gladniju nebi i ja osobno sam je poćeo hranit prije al malo možda nakon 20 +ak dana
Biljka se stvarno ne žali
Preporuka svakako :cool: :wave:
 

Prilozi

  • IMG_20191106_224542.jpg
    IMG_20191106_224542.jpg
    247,9 KB · Pregleda: 66
  • IMG_20191106_224544.jpg
    IMG_20191106_224544.jpg
    272,6 KB · Pregleda: 78
  • IMG_20191106_224609.jpg
    IMG_20191106_224609.jpg
    551,5 KB · Pregleda: 81
25.08.2019
16
22
3
43
Probaću, računam ionako idu u out a i nemam para za kupovnu tipa potgrond i sl a za klijanje cu terra osmocote pokazala mi se dobro a ima pakovanje od 5l. Uspešno sam ožiljavao u zemlji sa ledine (siromašna sa N i slabo ima buba i sl jer je bez humusa).
Jeste 9 eura možda u poljoprivrednim krajevima a meni je dostupan samo internet + poštarina pa izađe 2000 rsd + slabi smo sa prihodima. Ja razumem da neki ovde daju 300+ eura za seme, opremu i da ne pominjem ali ja seme kupujem svake druge godine čak i ne duvam redovno ali ne mogu da batalim ovaj hobi. Neki ovde nisu svesni kako se živi na jugu Srbije, plate su 30000 rsd ako imate gde da radite i mlađi ste a matori nemaju ni to. Kevaja ima 15k penzije. Bemumiša. Tako da brate budalin cepaj ti potgrond h evo i meni ostalo malo, čuvam je, a obzirom da imam seme od pretprošle sezone malo cu da se igram sa šumskom zemljom.
 
Poslednja izmena:

dommythegrower

Aktivan Član
16.05.2017
249
1.132
143
32
Pozdrav forume!
Jel ima tko iskustva z biobizz light mix za autose od pocetka growa do kraja?
nazalost u blizini mene nema za kupiti potground h pa sam primoran na nesto drugo :D do sad sam koristio terramagmu u mjesavini z obicnom crnicom, zeljeo bih probati nesto drugo pa ako netko ima adekvatan odgovor, neka javi :) hvala i L.P.