ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Zemlja je tvornički jako vlažna, i tu sam zadnji put u prvom growu napravio grešku jer sam odmah još zalio biljke (kod presađivanja) i stopirao jednu biljku i zeznuo korijen.
Pre će biti da si oštetio koren pa je zato biljka zastala, i treba da zaliješ posle presađivanja da bi voda izbacila sve vazdušne džepove koji ostanu(po meni oni mogu da naprave više štete nego malo vlage), čak se i kaktus zaliva posle presađivanja. I potH je fabrički vlažan ako se tako mogu izraziti, pa sam uvek zalivao posle presađivanja i nikad problema nisam imao, samo pažljivo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Saša443

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ne, nisam, doslovce niti komadić zemlje nije ispao sa korijena prilikom presađivanja, tako da korijen sigurno nije bio oštećen. Problem je što sam budala odmah zalio sa količinom vode koju je biljka trebala već u dobroj fazi cvijetanja. Jednostavno natopio sam zemlju i zablokirao korijen, biljka je stagnirala sa rastom.Ali je zato ocvijetala do kraja i dala nevjerovatnih cca 9g suve robe. ::banjahanje::
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Neki stres jeste doživela, da si zalio sa 20 litara ne bi mogao da je zablokiraš osim ako zemlja nije jako loša, baš zbog toga 24h pre presađivanja dajem duplu dozu hesi roota i tim sistemom biljke ni ne osete presađivanje, nastave gde su stale sutradan. Po meni voda nije i ne može biti krivac za to.
Evo da ne bude skroz offtopic:
Po meni potH je definitivno najbolja zemlja na naš hobi, i florabella žuta. Dodaš 20 30% perlita i dobitna kombina.
 
11.04.2010
18
10
3
38
kupio sam Klasman TS 2 supstrat , zemlja se osjeti na "tonju"...drzim je suhom tamnom mjestu (prazan ormar)...jos uvijek je u orginalnom pakovanju,vlazna i presna...sto bi mogao uraditi s nje? da je susim...nekako spasim...il dam mami za cvijece?
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
ne znam za ts2,ali ja koristim ts3 sa 10% perlita bala od 200l,i imam samo reci hvale...klasman je uglavnom odlicna zemlja ali moras znati sta kupujes...
npr ts3 imas pakovanje sa 10% perlita,imas bez perlita sa glinom,imas i samo obicnu...

edit: sad sam guglao ts2 i cini mi se ok sa tim sto je malo jaca sa gnojivom,znaci nije za klijanje nego za presadjivanje...ja bi je koristio(probao)..
i sta ti znaci to "tonja"...mislis vonja...ili.?
 
Poslednja izmena:
11.04.2010
18
10
3
38
ne znam za ts2,ali ja koristim ts3 sa 10% perlita bala od 200l,i imam samo reci hvale...klasman je uglavnom odlicna zemlja ali moras znati sta kupujes...
npr ts3 imas pakovanje sa 10% perlita,imas bez perlita sa glinom,imas i samo obicnu...

edit: sad sam guglao ts2 i cini mi se ok sa tim sto je malo jaca sa gnojivom,znaci nije za klijanje nego za presadjivanje...ja bi je koristio(probao)..
i sta ti znaci to "tonja"...mislis vonja...ili.?
da miris plijesni ...a bas sam trazio s palete , tu balu...nisam htio izlozbenu...
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
ma svaka zemlja ima neki smek...slobodno sadi u nju,ali ne klijati,nego malo starije biljke(kad ojacaju)...
morat ces da je provuces kroz ruke,da je usitnis jer je sabijena u kocku...
samo rokaj i javi rezultate... :D

edit: e bas si pocetnik(nik).. :lol: od 2010...smiley9934
 

BrokulaBranko

Banned
Banovan
02.10.2018
261
764
93
39
Po pitanje.. Skuzio sam da zemlju sto sam uzimo imaju baveden ph 6.5-7. dok dellman ima 6.0

Ima li to kakvog utjecaja,?? Zadnjih 5grow. hedovi mi se uopce nepumpaju ...
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Potground H ima ph 6.0 i radi odličan posao, ja sam imao pune i tvrde hedove, proveri druge uslove npr jačinu svetla,možda ti je svetlo oslabilo pa ne napumpa dovoljno hedove.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dzidzo

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Evo baš nedavno sam nabavio džak florabele od 20 litara(6kg) i presadio biljke pre nekih 7 8 dana, za sada sve ide svojim tokom, naplašili ste me sad tako da pratim situaciju.
A što se tiče slurry testa i tog razmućivanja zemlje u vodu to je piši propalo u startu.
Tako se NE testira PH zemlje, za to je potreban instrument koj nije baš tako jeftin i zato poljoprivednici šalju uzorke zemlje u laboratoriju na testiranje.
Davno sam gledao snimak neke devojke koja je koristila nekoliko načina testiranja zemlje i ni jedan nije ispao kao onaj iz laboratorije, odstupanja su bila velika čak je koristila i onaj instrument što se zabode u zemlju, svi su bili pogrešni, neki manje neki više. Evo i snimka:

U prilogu sam ostavio i slike biljaka koje su u florabeli oko nedelju dana.
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    495,1 KB · Pregleda: 30
Poslednja izmena:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
naplašili ste me sad tako da pratim
Opusti se zemlja je dobra evo kod mene biljka nekih 60 dana u njoj hranjena 4 puta do sada, samo voda i hesijevi boosteri. Biljka vesela, brza(s obzirom na mainlining) zdrava ni jednog jedinog problema nema. Sutra mi dode sator pa cu odradit update malo sam zapustio dnevnik. ali zemlja bez greske.
 
10.11.2008
84
137
33
Evo baš nedavno sam nabavio džak florabele od 20 litara(6kg) i presadio biljke pre nekih 7 8 dana, za sada sve ide svojim tokom, naplašili ste me sad tako da pratim situaciju.
A što se tiče slurry testa i tog razmućivanja zemlje u vodu to je piši propalo u startu.
Tako se NE testira PH zemlje, za to je potreban instrument koj nije baš tako jeftin i zato poljoprivednici šalju uzorke zemlje u laboratoriju na testiranje.
Davno sam gledao snimak neke devojke koja je koristila nekoliko načina testiranja zemlje i ni jedan nije ispao kao onaj iz laboratorije, odstupanja su bila velika čak je koristila i onaj instrument što se zabode u zemlju, svi su bili pogrešni, neki manje neki više. Evo i snimka:

U prilogu sam ostavio i slike biljaka koje su u florabeli oko nedelju dana.
Florabellu sam godinama koristio, i realno je bila po meni najbolja svojevremeno, tako da ph korekciju nisam ni koristio. medjutim, kada sam poceo na biljkama da dobijam simptome cal deficiency, a runoff ispod 5 promenio sam misljenje, jer znam koliko sam djubriva koristio i da nema sanse da je tako nizak ph posledica overfeedinga.
widow i ostali white krosevi provereno ne tolerisu ovako kiselo okruzenje, dok mi recmo bubblegum sve to tolerise bez velikih primedbi, ali se na kraju oseti ma gramazi itekako.
testiraj runoff i bice ti jasno da li si zakacio losu seriju...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki