ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

vladomar

Indika
Banovan
20.11.2016
1.466
7.638
258
Kolko drame oko zemlje imate 4 il 5 šopa u Hrv, za Srbiju neznam, Slovenci imaju još veću ponudu od Hrv.imaju svi il plagron, biobizz, guanokalong, canna, gold label, atami. Pot g H(64kn \8.5€) u svakoj poljoprivrednoj apoteci. Niste mi jasni, i na prvom postu su sve provjerene zemlje koje rade posao.JA BI SAMO MAKNUL ONU ZADNJU ZEMLJU SA SLIKE, AGRO zemlja ima je u Bauhausu ZAOBIĐITE, biljke zakržljale, nema napredka, razvoja. sve sporo nikud nikam.
Ako vam je teško dat 80-100 kn za vreću onda nemoj niti sadit. dobra zemlja pola posla.
 
Poslednja izmena:

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Nema svako tu sreću i privilegiju da je iz Srbije, Hrvatske ili Slovenije. A i tamo ima ljudi koji žive u zabačenim mjestima, a dostava na adresu im iz raznih razloga nije opcija. Naravno da je dobra zemlja super važna i da ne treba štediti na njoj, ali ne vidim problem u tome što ljudi nastoje pronaći zemlju koja odrađuje posao bez problema a može se nabaviti u svakoj cvjećari ili seoskoj poljoapoteci.

Ja sam se udarao nogama u guzicu kad sam vidio da u lokalnoj cvjećari ima Florabelle. Mjesec dana kasnije prijavio sam mentoru runoff od 4,0.
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
za Srbiju neznam
U Beogradu, glavnom gradu srbije, ima samo 2 šopa koji imaju neke od zemlja koje si naveo, poljoprivredne apoteke ih ne drže, ovo je tema za zemlju i diskutovaćemo o zemlji koj god razlog nama bio, a ako nemaš ništa pametno da kažeš bolje da si spušio džoint nego što si ovde išta postao. Godinama ljudi uzgajaju u florabeli bez problema, moguće je da su sad nešto promenili ili je jednostavno naišla loša serija.
testiraj runoff i bice ti jasno da li si zakacio losu seriju...
Hvala kolega na savetu ali ja to ništa ne diram dok se ne pojavi problem, što bi rekli ovi naši ne čačkaj mečku :rofl:
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Nisi rekao ama baš ništa što već nismo znali, dođeš u temu o zemlji koja ima 84 strane napisane o istoj i ti nama kažeš da ima 10 vrsta zemlja, ma nemoj? Mi to vrlo dobro znamo ali jednostavno iz mnogih razloga nemamo pristup njima, dobar sam ja samo smatram tvoj komentar u najmanju ruku bespotreban.Pozdrav i sve najbolje.
P.S. Evo ja sam prebacio moje damice na 12 12 danas i furaju u florabeli odlično a da li će tako ostati videćemo.
 

Vujsprer

Hodajuća Marihuana
18.07.2018
178
929
93
36
Planet Earth
Ma samo opušteno ekipa... Ja sam se kao početnik toliko načitao i nagledao raznih videa o zemlji, nutrientima, Ph i EC da me samo glava zabolila od toga. Ujutro sam bio siguran da idem po jednu zemlju a nakon 20 dobrih i 1 (JEDNOG) loseg rewieva sam bio u panici i kopao dalje nebi li našao "savršenu" zemlju... Na kraju svega, danas mislim da savršena zemlja ne postoji smiley9934

Kad sam tek poceo, gledao sam na Pot H kao gospodina u odjelu a Florabelu kao obicnog radnika u kombinezonu upravo zato sto se prodaje na svakom cosku... Mislio sam da je to neka obicna zemlja za low budget growove i samo sam samarao Pot H iako mi je vise vremena trebalo da nađem gdje da je kupim nego sto je menkama trebalo da dođu sa drugog kraja svijeta...

Ove sezone prvi put probao Florabelu i zamjesao je sa perlitom kao sto uvijek radim. (smart pot obavezno)

Znaci ne da sam zadovoljan sa njom nego nemam rijeci! Redovno hranio po tablici nutrijenata a na Ph nisam ni pomislio a kamoli da sam ga mjerio. Od prvog pa uskoro i do zadnjeg dana nisam imao niti jedan problem, nikakav deficit, nikakve lockove, ma niti jednog zutog lista!! A sliku djevojcice mozete i sami pogledati u galeriji vanjskog uzgoja i uvjeriti se kakva je to monstrumka dosla van.

Mislim da cu sve sljedece outove raditi sa Florom i to bez ikakvog premisljanja. Zemlja je top i tu nema dileme... Pa Flora je samo koju kunu jeftinija po litri od Pot H.

Pazite na vodu kojom je zaljevate i nemojte pretjerivati sa gnojivima ukoliko vam to feeding plan ne nalaže i tjt.

A Pot H mi je i dalje glavni kralj za indoor. Nema puno dodanog gnojiva tako da je odlican od nicanja pa sve do kraja i puno je finiji od vecine drugih zemlja tako da zemlja u smart potu uvijek ostane rahla i brzo se prosusi sto mi omogucava cesce zalijevanje, dakle i cesce hranjenje nutrijentima. Nebi je nikad mijenjao za indoor.

Eto, toliko od mene sto se tice Florabele i Potgrond H zemlje. Druge nisam ni probao tako da ne mogu nista govoriti.

Samo Smart pot, zdrava voda, i dobri nutrijenti i nikako one gluposti Ph up Ph down... Dobri nutrijenti to sami po sebi vec reguliraju prilikom mjesanja istih sa vodom. Cim to moras koristiti znaci da ti voda nije dobra i prije ili poslje ocekuj probleme, lockove i razna druga sr...

Sry ekipa na dugom tekstu ali eto, volim podijeliti iskustva i bas sam se sa gustom raspisao! :D:respect:svima ekipa... Stay green ;)
 
23.10.2011
13
6
3
36
Pozdrav ljudi !

Da li je neko imao iskustva sa nekom od ove dve zemlje,recimo da mi je najjednostavnije doc do njih.
Mogo bi doc do florabele zute pa i do plantele balkonije, samo bi mi bio malo veci cim, u slucaju da ove zemlje (slike su u prilogu) ne valjaju ili nisu provjerene,.
Sto mi preporucujete ?
Ahrens Universal Blumen- und Pflanzerde 70L-72dpi.jpg
51AG-A9e1oL._AC_SL1100_.jpg
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
@GalebRastaman

preko slike same vreće od zemlje nemožeš puno znat jel,
potraži specifikacije svake od zemlje pa usporedi,pH,kakve nutrijenete imaju vec u sebi,kakav im je sastav pa istražuj malo po forumu,
mislim da ti se isplati uložiti pola sata-sat u nesto što će ti biti bitno za sljedećih par mjeseci,
pozdrav
 
13.12.2020
1
0
1
40
Pokusao sam da procitatam sve i da pronadjem odgovor na moj problem, ali mislim da ce mi trebati 2 dana za to:)
Hteo sam da pitam da li neko ima iskustva sa florahum s zemljom, jer tu zemlju mogu kupiti na svakom cosku, a ostale ni sam ne znam kako i gde nabaviti?
Unapred hvala
 

Prilozi

  • Screenshot_20201212-231950.jpg
    Screenshot_20201212-231950.jpg
    221,6 KB · Pregleda: 5
  • Angry
Reactions: Сјај

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Nisam gajio u njoj ali sam radio slurry test, dosta je kisela i vjerovatno će ti praviti probleme. Ako je budeš morao koristiti, dodaj malo dolomitnog vapna da podigneš pH.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Alooo potres mi zatvorio prodavaonicu gdje imam TerraBrill, moram čekati idući tjedan. Plantella Baklonia - to imam u ponudi, sad mi javio drugi dućan.

Jel ona oke od početka? Planiram ovaj put u startu finalni pot, bez presađivanja. Ako je prejaka, opet bih stavio 20-30% obične kupovne iz Lidla, zadnji put je to super ispalo.