ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Ako već planiraš odma u startni pot, pretpostavljam da nisi još počeo pa mislim da ti je najpametnije da sačekaš nedelju dana za proverenu zemlju jer to nije puno vremena a dobra zemlja je pola problema rešeno u startu. Za plantelu balkonia nisam siguran(ja ne bih) ali znam da se pisalo dosta po forumu pa koristi pretragu, a za tu iz lidla nisam nešto optimističan, mada nikad se ne zna.
Po meni neki optimalni uslovi su da zemlja bude ph 6-7, da je rastresita a ne blatnjava i muljava i da nema puno stvari kojima nije mesto u njoj npr drvca, to je mnogo bitnije od naziva mada najbolje je provereno. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Grona

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ma lidl zemlja samo da promjesam da smanjim "jacinu" nutrijenata u zemlji.Ne sjecam se brojki napamet, no TerraBrill je po jacini u gramima medu najjacim zemljama od svih sto se tu koristi, a i u prvom growu sam imao jednu zakrzljalu biljku sa tom zemljom.
Pa sam jednostavno pomjesao sa ovom iz Lidla u onaj mini pot od pola litre za klijanje i tako drzao 10 dana te tek onda presadio u cisti Terra Brill.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Tako je najbolje tako i ja radim sa potgroundom i florabelom. Ja nemam te zemlje ispred sebe pa ne mogu da sudim, ti znaš najbolje, možda da dodaš malo perlita ako misliš da je potrebno da poboljšaš kvalitet.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Trulyo

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Nema Balkonie,nema nicega, na godisnjem su.Bio sam u drugoj trgovini, nasli su jos 2x15 litara terabrilla.Potres im je unistio skladiste, nema robe.Uzas.Sad doma imam 30l Terrabrilla sto je odlicna zemlja, i ove iz Lidla. A planirao sam 4 pota po 14 litara na 80*80 boks. Nezelim jako mjesati sa ovom iz Lidla, mislim da cu na ovih 30l TerraB dodati 10l Lidl zemlje i u 4 pota po cca 10l.
 

Froggy

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.07.2009
412
1.001
93
35
www.mrs.com
Pozdrav ljudi. Da li mi netko možda izračunao koja je najbolja zemlja za dobiveno/uloženo? Ja sam radio do sada sa composanom universal i odlična je samo malo skupa a ove godine pripremam outdoor i trebat će mi više paketa pa nebi htio ulagati u composanu jer je preskupa. Ovako što sam prevrtio po temi mi se čini Florabella universal dosta hvaljena a nije toliko skupa.
 

mester

Zelena za ljubav nekad bila si
Poznanik Foruma
15.09.2018
544
3.367
163
Jedno pitanje, možda zna netko. Za klijenje sam koristio Plagron Promix koja sadrzi jako malo perlita, ali se čini dosta prozračna do trenutka dok nisam zalijao. Nakon toga mi se nekako čini da nije baš najbolje prozračna pa me interesira jel bi bilo dobro dodati tipa 10-15% perlita u nju? Primijetio sam i da teško vode ide kroz rupice na dnu, to mi je isto neka indikacija da nije prozračna za naš hobi?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: serviser

mester

Zelena za ljubav nekad bila si
Poznanik Foruma
15.09.2018
544
3.367
163
A bas svi kazu da je stiropor los :S
Imam perlit, nije bed, vecina ga koristi u indooru, ali onda @VenloNL kaze da nije nesto..
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
dodaj 20ak % kokosa i rijesit ces probleme koje imas. presto sam dodavat perlit iako nije lose stavit.
Umjesto perlita mozes dodati mljeveni stiropor
vidim ja da taj stiropor nece ubrzo izumrijet, ko ni spricani skank hibrid :D
stiropor nije zamjena za perlit. jedino zajednicko im je boja i izgled.
perlit je vulkanski kamen a stiropor je ekspandirana plastika koja nema sta trazit unutar zemlje
 

belaj

Banned
Banovan
20.01.2021
22
43
18
23
Lijep pozdrav,ove godine sam se odlucio za prvi grow pa sam se ranije poceo pripremati za sezonu,dosta sam citao postove na forumu i dosta toga mi je dobrodoslo jer sam pocetnik,sjemenke su iz ulicne vutre sajt sam pronasao u sumi blizu je potok tkd mi nece biti problem voda ali glavni problem za sad mi je zemlja jer je sajt na mjestu gdje ima dosta mali stijena i nisam siguran da ta zemlja odgovara pa sam odlucio uzeti zemlju iz staklenika ili sa njive ili mozda kupiti humusa pa pomijesat 50%50%,zanima me misljenje iskusnijih.Lp 20210121_145510.jpg
 

čapo_

Aktivan Član
21.01.2021
271
1.224
143
Za 10e uzmes 70l dzak podelis na 2-3 rupe i to je to ;) lakse ti je nego da prekopavas i koristis istrosenu zemlju :)
 
21.01.2021
7
1
3
40
pozdrav ekipa,
treba mi hitan odgovor to jest pomoc??!!,sjemenke su na klijanju- bio-biz zemlja je na putu doce tek iza vikenda cca~5 dana ,sjeme vec izbacilo klice, a od zemlje trenutno jedino imam ono blato florasan, u njeg se bojim stavit klice jel je katasrofa a najvise se bojim buba gnatova i slicnih nametnika ,e sad sta mislite da peroxidom (pobijem bube ako ih ima)i flushiranjem (rjesim ako je prejaka zemlja za sjemene klice )pripremim malo zemlje taman kolko treba za od jogurta casice ,,dok mi nedodje prava zemlja bio biz,,,,i znam da bi perlit bio najbolji al imam samo vrmiculit oceli je vermicu
lit ucinit rahlom??

hvala unaprjed!!! ,,i svaki savjet dobro doso jel nemogu nac drugu zemlju dok mi nedodje prava skojom jos nikad nisam imo problema