ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Moja dobra iskustva, ako izuzmemo teramagmu i pot H, su s ovom zemljom i s Plagron Light mix. Samo pazi, stvarno je lagan. 10 dana u zemlji i možeš dodati vec nesto za Papanje. Meni se svidja Light mix jer imam kontrolu. Taj prvi period dok biljka krene i onda nastupam ja, odnosno AN.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vukhaler and Palma

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
imam sad u dva pota light mix i u jednom ligt mix (od bio bizza) ostatak trra brill i nekako mi je cjeli taj grow cudan...
poceo sam ih gnojit s bio bizom malo nakon 20 dana...dao im jedanput bio grow...
ne kontrtoliram ph...vidit cemo sta ce ispast...
 

crazydave

Aktivan Član
04.07.2011
85
401
53
@RedEye Jedy Meni se pokazala vrhunskom, baš sam bio zadovoljan s njom, organska je kao zato i drvo unutra.
Potground h daleko najbolja za mene kvalitetom a i cijenom. Još bi izdvojio teramagmu kao jako dobru zemlju za naš hobi
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: dzidzo

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.358
258
Ekipa, odakle uzimate zemlju kad naručujete online?

Gledam po amazonu i malo-malo naletim na negativne ocene zbog kojekakvih bubica u zemlji. Nebitno da li je u pitanju Plagron, BioBizz ili nešto drugo. Pretpostavljam da ne lageruju kako treba pa je to razlog te zbog toga pitam.

Hvala unapred.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
I na Amazonu kad klikneš sa strane imaš “se other buying options”. Amazon pokazuje najjeftinijeg selera prvog. Drugi ako je 2 centa skuplji je na toj listi. I onda pogledaš Review selera. Zemlju jos jedino nisam online kupovao jer mi treba 200-260 l po kupovini pa je poštarina kao 2 vreće skoro :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.358
258
Ovde u Austriji su sve pozatvarali, neki lockdown opet, pa zato gledam šta ima online. Hvala za ovaj tip za other options! :thumb:
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Ja sam uzimao plagron s Hempatie, Marac isto kod njih uzima Atami mixeve. Osobno nikad problema s kukcima od njih.
Kupio jednom u bauhausu root aphid nutra, kupio u poljoapoteci nekih 10 vreca poth, jedna ili dvije bile zarazene gnotovima.
Ali online hempatia, ali kako kaze bizz naplate dodatno postarinu. Do HR nije puno, pa ni tebi nebi trebalo bit u Austriju ipak si susjed :D

@Čađara Sve zavisi kako ga skladiste, eto sve vrece koje sam kupio tu kod mene su bile vani i na vanjskim uvjetima pa samo dvije s gnatovima.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Idem probati neku drugu zemlju, do sada samo Terrabrill.



Canna ili Atami? Uzimam isključivo iz Botanike pa ne bih treću soluciju.
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Naravno, imaš dnevnika koliko hoćeš :).

Canna Terra Professional je supstrat koji je bogat dušikom. U vegetaciji nema potrebe gnojiti (indoor), biljke ponekad čak djeluju prezelene :D. Sadrži dovoljno hranjivih tvari za fantastičan početak vaših biljaka tijekom prvih nekoliko tjedana rasta. Za outdoor je savršen. Može se direktno u njega sijati sjeme.

Atami Kilomix je snažno oplođen supstrat. Osigurava stalnu opskrbu hranjivim tvarima tijekom dužeg razdoblja (6 tjedana).
Definitivno je prejak za male biljčice, ali za presađivanje u kasnijoj fazi je odličan :).

Ako radiš indoor preporučam
Atami Janeco - LightMix. Idealan je osnovni supstrat u kojem se može uzgajati gotovo svaki usjev. Lagano gnojena zemlja ima prednost u tome što nešto 'teže' biljke neće brzo postati pretjerano gnojene. Ima dovoljno hranjiva za početnu fazu (3 tjedna). Idealan je za direktno sijanje, reznice/klonove ;).
 
Poslednja izmena:

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
607
1.414
163
72
Hvala @Badi , super objasnjeno. Zanima me za indoor. Koristim Bio Bizz , i jednom sam uzeo light mix(bio bizz) ali nisam bio zadovoljan. A i sa florabelom i tera magm. u zadnje vrijeme nisam zadovoljan. U zadnje vrijeme ili imam peh ili su se te firme totalno pokvarile. Tnx jos jednom :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Iskreno Bio Bizz još nisam probao ali budem :D, za Terra Pro inače kažu da je slična njihovom Light Mixu.
Probaj od Atamia Light Mix, meni se ta do sad pokazala kao najbolja :).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio
16.05.2022
30
111
33
Šeher
Tražio Potgrond H, ali bezuspješno. Jedine dvije opcije su mi Plantella Ideal i Peatman Professional (agronom tvrdi da je sličan Potgrond H) pa ne znam koju da odaberem, neki prijedlozi od nekoga ko se susretao sa ovim zemljama? 20220623_170355.jpg 20220623_170323.jpg