Zemljiste / zemlja [outdoor]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
dobro si sve reko,samo trebeš pričekat dok ne stvori dovoljno jak korijen i rekao si tokom rasta(valjda misliš vegetacije) treba gnojiti sa gnojivom koje sadrži više dušika,tj. azota,a dušik se označava sa N,u smislu N-P-K,treba tokom vegetacije više N,ako me razumiješ,a tokom cvijetanja,gnojivo sa ve većimo mjerom P-K........nadam se da sam sve točno i razumljivo napiso.............:pat:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
E zanima me a nemogu nigdje naći pa se nemojte ljutiti zbog ponavljana pitanja
Kako i pomoću čega se da izmjeriti ph vrijednost zemljišta i gdje to kupiti i koliko košta, znam da sam negdje vidio ali ne mogu naći
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
  • Sviđa mi se
Reactions: Strapadura
14.08.2007
10
0
1
41
e jedno pitanje koliko vidim ovde svi koriste veshtachka djubriva no kod mene ovako stoje stvari:
svoje drage biljke ostavljam na milost i nemilost prirodi (jbg udaljen sam 300km od njih) zalivam ih jednom 2x mesechno i obichno budu male i opake (iskustvo iz proshlih godina) i sada mi je dunulo da ih nadjubram malo, vec su stigle do 2 gog para listica visoke su po 10 cm male slatke blente. e do sada sam radio npk preko lista kada sam kuci (onaj za listanje) ali meni je trip da ima dam stajsko djubre (zivotinjskog porekla) ovde na selu imam ovchije, kravlje i zivinsko. danas sam uzeo i napravio rastvor zivinskog u vodi 1 : 10 (logika mi je ajde male su treba im vishe azota)....
Kljuchno pitanje da li da ih zalijem sutra sa tim (bicu blizu njih josh 7 dana i zalivati ih...) a da one preteknu...
izvin te ako smaram ali shljiva i skunk znaju da pomute mozak....
 

greenmengace

Aktivan Član
20.09.2007
135
3
0
34
choki123 je napisao(la):
pozdrav svima, novi sam na forumu,inače sam iz sjeverni Istre.Prije par dana ja i moj prijatelj smo se odlučili za vanjski uzgoj,pa imam par pitanja.Da li bi bilo dobro kad bih raskopao zemlju 30-40 cm,stavio sloj crvenice pomiješane sa piljevinom,a gornji sloj humusa,to sve smo mislili u jednom plasteniku, koliko često bi se trebalo pođubrivati?ako tko zna,molim da odgovori,hvala...:wave:

the best 'zemjiste' 25% humus 75% crvenje zemjiste.......to je zakon..pozz
 
10.05.2008
2
0
0
31
Evo ovako....prvi put mi je da sadim vutru....pa zanima me dal je baš nužno djubriti zemlju?....i trebam li još ša raditi sa zemljom osim pomješati ju s humusom i dodati malo piljevine....i jel može crvenica?
 

poljoprivrednik*

Aktivan Član
24.12.2008
99
2
0
35
nisam siguran da ovo pripada tu, al ajd pitacu, prvi put cu da zasadim u aprilu 2009, zasadicu durban poison outdoor, zanima me, posto hocu da gajim u saksijama kolike treba da budu dimenzije saksije, i da li se u saksiju stavlja samo 1 seme ili mogu i 2?
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
35
racunaj da ti saksije trebaju biti od 10/15 litara ali sjeme nestavljas odmah u te velike saksije nego ih stavis da proklijaju, a kada proklijaju onda ih zasadis u saksije od otprilike 1litre i kada porastu onda ih presadis u te velike saksije

neznam di se tebi zuri, naucices imas vremena, zato ljepo citaj i trazi po forumu jer je sve to vec napisano od a pa do z, i nadam se da to nije problem pronaci
 

poljoprivrednik*

Aktivan Član
24.12.2008
99
2
0
35
SlaMar je napisao(la):
racunaj da ti saksije trebaju biti od 10/15 litara ali sjeme nestavljas odmah u te velike saksije nego ih stavis da proklijaju, a kada proklijaju onda ih zasadis u saksije od otprilike 1litre i kada porastu onda ih presadis u te velike saksije

neznam di se tebi zuri, naucices imas vremena, zato ljepo citaj i trazi po forumu jer je sve to vec napisano od a pa do z, i nadam se da to nije problem pronaci

znaci kad proklija 1 seme u saksiju od 10-15 l?!!? ili ako nije, kolko semena u 1 veliku saksiju
 

peri.lee

Aktivan Član
16.07.2008
81
9
0
57
ako misliš sadit durban poison, i to u 4.mj, savjetujem ti da si ipak nađeš saksije puno veće od 10-15 l...
 

peri.lee

Aktivan Član
16.07.2008
81
9
0
57
zasadi lega kad ti oćeš
al računaj na to da će ta biljka imat najmanje 4 mj vegetacije
a ako je oriđiđi durban sativa cvijetanje će ti trajat 3 mj da se pošteno dovrši
pa ti sad vidi... to drvo će izgledat ko da je u čaši od jogurta
ja npr imam metar 90 i kad popijem čašu jogurta za sat vremena oću još 1
ako mi je jogurt u frižideru nije problem
al ako je udaljen 3 sata vožnje...krepaću
al to sam samo ja
durban je još veći
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Crowley666

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
35
poljoprivrednik* je napisao(la):
znaci kad proklija 1 seme u saksiju od 10-15 l?!!? ili ako nije, kolko semena u 1 veliku saksiju

Di ces vise od jedne biljke u jednoj saksiji, nevalja radi korjena.
Ovo sta kaze pery.lee da 4 mjeseca traje vegetacija i 3 mjeseca cvetanje, moj ti je savjet zasaditi kod kuce pocetkom 3 mjeseca i kada dojde ljepse vreme izneses ih van.
I jos ti jednom kazem da zasadis u malene saksije kada proklija jer neke mozda i neuspiju, a kada se biljka malo razvije nakon mjecec i pol ili dva mjeseca onda ih zasadis u velike saksije u kojima ce ostati do kraja.
I ovo sta kaze peri.lee za saksije slazem se jer za bilo koju biljku je normalno da je veca saksija puno bolja i biljka je zadovoljnija kad korjenje ima puno vise mjesta.

:smoke18:
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
pa aka outdor mislis sta ih u zemlju nestavis? ono bolje u zemlju neg u kakoj saksiji... drzis ju do visine 20 cm negd blizu i fino pazis i mazis i fino presadis na sajd drito u zemlju i najbolje tak... preporodi se biljka...nema te saksije ko sto je zemlja da korjen ide di oće i to je to.
samo moje misljenje nemora znacit da je tocno (a je) :)
pis
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
35
Samo polagano imas vremena do treceg, cetvrtog mjeseca da sve ljepo iskombiniras, pribavis i najbitnije naucis kako to sve ide iako nije neki problem.
Steta sta nemas uslove, meni je super na selu kad deda posadi kuruze onda ja ljepo rasporedim sljepotice po cjelom polju i nemam brige sa saksijama.
:thewave:
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
marica_ru je napisao(la):
i ukoliko je netko sadio thai tanic molim nek izadje savjetima. navodno ide i do 5-6 m visine i daje 2.5-4 kg po biljci

I jos uz njega dobis malog crnog roba koji ti ga odrzava.
Mislim, tako sam ja cuo...
Cak kazu ak narucis 50 komada dobis xtra crnca for free, ali taj ti fura i preko granice.
Jbg, ko ce sam nosit 100-200 kg trave, mukotrpan je to poso.
 
03.06.2008
12
1
0
37
nasao sam odličan site na jednom od hrvatskih otoka iz sjev.kvarnera ( nije vazno koji, mozda ima neki undercover cajo među nama :2flip:) i site je stvarno odlican , sunca ima doslovno od izlaska do zalaska, ljudi nema u krugu od par kilometara, ali dobro to nije vazno nego mene brine zemlja. tj. to je tesko nazvat zemlja posto ima vise kamena nego zemlje, a ovo sto ima je neka smeđa zemlja, potpuno isprana tako da hranjivih tvari ima u tragovima. prosli outdoor sam napravio rupe oko 30x40x30(DUŽxŠIRxVIS) i sve je dobro islo dok su jos uvijek bile u kupovnoj zemlji, kako je korijen izašao u van tako su pocele zutjet. pa me zanima, ima li netko tko sadi u slicnim uvjetima (sto se zemlje tice) da mi detaljno opise kako bi trebala jedna rupa izgledat. ja sam mislio oko 50x50x100. i zanima me da li da stavim malo vise stiropora nego inace preporuceno posto vode nema blizu a doc do tamo je jaaaaaako zajebano. hvala