Zemljiste / zemlja [outdoor]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
pa dis požurio kopat rupe, sad kopaj novu. nekak viši ph ima nego uobičajene zemlje ta tvoja zemlja.
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
Bas iz tog razloga da vidim kako ce se ponasati, postavio male zamke da vidim dali se tko hoda, dali ima zainteresiranih i nasao sam samo male stopice, zec ili sta vec.. a na jednom mjestu je tvrda a 2m dalje malo mekanija ali ipak tvrda.. Da, bas gledam neke fotke, ostale su od 6.3-6.7ph.. pojma nemam, nisam vidio dok nisam dosao kuci.. mogu li to korigirati tjedan dana prije stavljanja biljke na sajt, provjeriti ph pa vodom malo spustiti?
PS: sto mislite da iskopam rupu u zemlji i u nju stavim jupolku od 20-30l? znam da cu morati cesce zalijevati ali nije problem.. hoce li se voda opet nakupljati i ne dati vodi iz kante da protece?
 
Poslednja izmena:

Zblonzinjo

Dimno Rapoložen
24.09.2014
188
713
93
Nigdjezemska
420.hr
Jel ima tu tko sa foruma tko sadi organic,tj. sa organskim gnojivom,da mi odgovori na ova 2 pitanja:...jel mogu sad površinski pognojit zemlju s kokošjim i kravljem izmetom??stim da za 1mj će ić male sadnice na to mjesto,oče li bit kakvih problema s tim?,znam da sam trebo na jesen pognojit al nisam se mogo odlučit di će mi mjesto bit,i kolko da stavim stajskog izmeta po biljci??
Kasno ti je sad za gnojit povrsinski, velike su sanse da ti spali mlade biljke pogotovo koksji izmet, najpametnije ti je jedno pola lopate, lopatu na dno rupe stajskog ubacit a kasnije po potrebi u cvjetanju mozes na vrh stavit nekog izgorenog djubra kad zaljevas odnosno kisa pada da ga topi pomalo..
 
16.02.2015
15
18
3
34
Imam nekoliko vreča koje su napravljene od isprepletenih pvc traka, mislio sam na sajtu iskopat rupe i u njih stavit te vreče pa onda u njih Terra magma zemlju, 20 litara. Čini mi se da bi bile ok pošto su isprepletene pa se voda neće previše zadršavat a korijenje biljaka koje rastu okolo nebi trebalo ulazit unutra. Jedino neznam dal će biti problem to što korijen kanabisa neće moć ić dublje od dna vreče. Šta mislite dal se isplati to stavljat, dal je netko probao? Hvala!

P6090035.JPG
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Laganice pripremam stvari za outdoor, pa sam juce u nedostatku florabelle nasao ovu zemlju, nemacku.
Po deklaraciji mi se cini OK, ali je jedino sto me buni sam naziv "blocking substrate", da li neko zna sta je to?
Moze li inace i za indoor i outdoor?
Evo i slika pakovanja i deklaracija:
PlantaflorBlackPeatmoss70L.jpg


Deklaracija:
20150328_093356.jpg
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Izgleda dobro. Baziran na crnom tresetu. Trebala bi bit dosta mekana i prozracna zemlja. Pise za biljke koje ne zahtvjevaju puno nutrijenata sto bi cak bilo super za cannabis. Jedino sto ces ranije morat pocet gnojit. Ph je dosta nizak pa mozda da prvo vrijeme zaljevas sa nesto visim ph.
Ja ovo pricam...ovak po filingu....nemas sto drugo nego probat pa vidjet :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
meni bas ta zadnja slika izgleda najgore za sajt, vrlo je vidljivo i vjerojatno ce netko naletjeti na biljke.. zemlja na sajtovima mi ne izgleda dobro..morat ces kopati rupe, i u rupe staviti kvalitetnu zemlju (teramagma, potgrond h itd) ako ne nades nesto od nabrojanih uzmi zemlju za cvijece ili neku univerzalnu zemlju ph priblizno 6.5, sretno i poz
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
okp66FD.gif


moze biti dobra a i nemora, bolje opcija ti je ulozit u neku provjerenu zemlju, iskopati rupe i onda saditi.. tj. ici na sigurno, ono gore su ti gnojiva za cvjetanje i vjerojatno u granulama.. dosta su jaka i moras biti jako oprezan pri doziranju, u vegetaciji ti treba gnojivo s vise dusika (N) konjski briketi su dobri, mozes ih zamijesati u zemlju koju ces stavljati u rupe, zamijesaj ih u donji sloj, poz
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
jel moze obicna sumska zemlja rahla + npk 7-20-30 ili npk 7 15 20 (mislim da je prvi) ?
Tera plus kalcij i magnezij ,mozda bi i to mogo dodat
mozda i malo konjskog gnoja u granulama
i jos dodaj malo uree i malo pticjeg gnojiva i stim cijelu šumu pregnojis :D :D :D

Ne kazem da je sumska zemlja losa, ovisi koja i gdje ali mogla bi bit pre jaka i onda jos dodat sve ovo kaj si nabrojao unutra.... neznam kak bi to izgledalo. Previse rizika. Kupi provjerenu zemlju TM, PTH, CS, FB i sl. i s time si siguran da ce biti sve ok. A gnojit pocnes skoro mjesec dana nakon kaj posadis. ;)
 

Popeye

Aktivan Član
24.02.2015
87
296
53
Zemlja na budućem sajtu mi je čista ilovača, glina. Jedva sam iskopao rupe. Planiram ih napuniti sa Terra Magmom ili Terra Brillom. Ovisi koju nađem u Baumaxu. Zanimaju me kolike bi trebale biti dimenzije rupe? Strah me je da će biljka stati sa rastom kada korijen dođe do ilovače. Tražio sam po forumu i vidim da bi rupa trebala biti dovoljno velika kao kanta jupola (20 l).
Da li bi bilo dobro napraviti veću rupu od ove sa slike? Ili je to dovoljno?
Spremam se za prvi outdoor grow, pa je svaka pomoć dobrodošla. Sadit ću Jack Herer Auto.

P.S. Ovo raslinje oko rupa planiram počistit, isčupat..

1.jpg

2.jpg
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Tesko je malo po slici vidjet mjerilo al mislim da je ok. Mozda radije malo dublje a ne treba tolko siroko. Ja sam nekih 40x40 radio a dubinu mozes povecat cisto zbog ilovace.
I kod mene je ista situacija i nije nista strasno kad dodje do dna.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Popeye

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Ne čini mi se grozna zemlja kod tebe. Ovisi o tvojim financijama. Ako imas neke kinte kupi 5 vreća zemlje i iskopaj jos vece rupe. Vidi mojih :) Na dno sam bacio glister, iako mislim da bi bio korisniji zamjesan sa zemljom ukoliko koristis losiju zemlju. S obzirom da planiras magmu nema potrebe. Šikni na dno ako neznaš šta ces s njim. Pokupi svo smece sa sobom sa sajta ;)

2015-03-21-13-49-10-jpg.10682
 

Popeye

Aktivan Član
24.02.2015
87
296
53
Iskopat ću još dublje za svaki slučaj, ali moram nabavit novu štihaču jer sam ovu strgao kolko je zemlja čvrsta i suha. Hvala svima na pomoći i savjetima. Kada sve pripremim otvorit ću dnevnik, pa svaka pomoć je dobrodošla.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
za ljude sa istoka, da li je neko koristio springer substrat http://savacoop.rs/proizvod/springer-supstrat-za-cvece-25l nema opisa na sajtu a na dzaku pise nesto 300 svasta da sadrzi, uzeh od 25l
e sad da li da mesam sa iskopanom zemljom ili da koristim samo ovo?
ako treba sutra cu probati da slikam ali imam problema sa aparatom (kao i sa skenerom, prepoznace se ljudi :D tako da ne garantujem skroz cistu sliku.

evo slike, malo je visi ph ali mislim da nema problema za aut.
DSCF5781.jpg~original
 
Poslednja izmena od urednika:

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
604
93
34
Jamaica
ph je savrsen
Razmisljam da se odvezem do neke njive u Vojvodini i da napunim par dzakova crnice da pobacam u rupe :D
 
Poslednja izmena: