Zemljiste / zemlja [outdoor]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Evilmage007

Banned
Banovan
04.11.2012
234
137
43
31
Croatia
Ekipa ovako,imam outdor grow s 8 biljaka,trebam gnojivo s kojim ću potaknuti rast i gnojivo koje je dobro za cvatnju,biljke su stare cca 2tj,posađene u kante od 15 litara,nisam htio velike biljke u outdoru pa sam zato tako kasno sadio,u kante sam zasadio zato što krtice dosta ruju pa da mi korjenje ne pokidaju.
Hitno mi je!
Idem u 10 u poljoprivrednu apoteku.
 
22.10.2014
37
37
18
kad sam sadio sam stavio nekih cm i pol ispod zemlje. meni to smrdi na tu bocu s rupama kaj sam stavio preko pa da je zato se skuhala. kaj sam trebao dublje staviti sjeme ? ma kuzis nije mi jasno kak uopce nako n10 dana neizadju na povrsinu ..kak s emogu skuhat ak je u zemlji bar 1,5 cm ispod povrsine...sjemenka se kasnije popela na pol cm jer je htjela stgnut ljusdku i izac na svijetlo i sve osim jedne svijetlo nisu ni vidile a a sto je vidila je nekom bila glavni obrok
 
22.10.2014
37
37
18
Hvala na odgovoru, kuzim sve. prvo sam ih drzao izmedju 2 maramice 24 h i sve bacile klicu i onda direkt u zemlju. jednostavno nemam drugog izbora nego diirekt u zemlju8..ma izludicu vise 3 godine citam forum sttvarno sam informiran,6 godina pusim samo dobre trave. prvi put s eidem iskušat u growu nakon 3 godine neprestanog citanja i proucavanja.bacio saam prvo 5.4. 10 NL autosa al je ponoci bilo oko 6-8 stupnjeva pa su strunule..pa sam bacio 1.5 skankove 10 menki s njima neznam sta je bilo..do 18.6 je sve kaj sam probao trebao bit guerilla grow.a kad sam doso 18.6 to sam se bas pobrinuo i reko idem probat jos jednom uzo WW auto i opet nis...msm jos sad uzet uvrh glave 3 sjemenke i jos jednom probat nadam se da nije kasno za automatike?a nemam izbora d aih stavih prvo u tegle pa da ih gledam i promatram.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
d aih stavih prvo u tegle pa da ih gledam i promatram.
najbolje je tako , ali gledaj kad kupujes zemlju . ne bi smjela imat preko 30% organske tvari iliti humusa .
idealno za pocetnike , vidi sliku 001.JPG ,
a ovo pod stedne, vrijedi za proljece kad se temp. po danu naglo spuste na recimo 10-15 stupnjeva (kisa,vjetar,tmurno) .
za ljeto, dovoljno je u hladovini(ne u mrakovini) dok ne izbiju kotiledoni.
Napomena: dosta spama u ovoj temi koja se, kolko ja znam citat ,zove:
"Zemljiste/zemlja(Outdoor) :fuck:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Dzparanoja
13.06.2015
5
0
1
31
Vozdrica svima, imam pitanje koje glasi, da li crna zemlja za cvijece koja je stajala u saksijama vec dugg period moze biti iskoristiva ,na neki nacin. To je na neki nacin mrtva i suha zemlja , da li ona moze ozivjeti na neki nacin , malo vode , malo mješavine sa drugim svjezim zemljama i itd... Il je to samo zemlja za bacit , mada čisto sumnjam da nije od koristi...
 

blackfox

Aktivan Član
04.05.2012
216
864
93
40
Ma kakvi. Ta zemlja je zaljevana i isprana tko zna koliko puta i tko zna sa kakvim gnojivima gnojena i vjerovatno u njoj nema vise minerala i hrane potrebne za rast pogotovo u pocetku dok je biljka mala, izgubila je svoje svojstvo odavno.. Ne vidim razlog zasto ces mucit i sebe i biljku u nekoj staroj zemlji kad mozes kupit novu zemlju i pocet kako treba, a ne kasnije bacit sve zajedno u smece ili presađivat vec izmucenu i zaostalu biljku.. Evo tu si pogledaj pa ako si u mogucnosti najbolje neku od tih uzmi i kreni kako treba https://www.vutra.org/threads/zemlja.9972/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
22.10.2014
37
37
18
oke hvala puno puno :) upravo sad pusim sour diesel pa ce bit mozda gramatickih pogresaka da vas upozorim.znaci dok prokliju u teglu od 2 litre u hladovinu te cim izbaci kotiledone prva dva lista stavim na sajt i preko nje flasu ,u krug posipam pepela i stavim bakrenu zicu u krug. oce to biti dovoljno protiv gamadi dok ne ojacaju bar malo ?
 
22.10.2014
37
37
18
netreba flaša ,kaj samo da stavim pepeo i bakrenu žicu i onda mi ih nesto pojede .to je dalmacija frende milijardu skakavaca buba i svih cuda pojest ce ih tako male!?
 
09.06.2015
47
38
18
A jbg onda stavi flašu al zbuši ju ko švicarski sir da se ne skuha ;) ,a možeš stavit i mrežicu za komarce okolo nje i gore poklopit...još bolje riješenje,sad ti pepeo ni nije toliko bitan,puževi napadaju samo kad je kiša,tj vlažno,a sad prži suce...Edit.tek sam sad skužio da ovo nije tema za takvu raspravu ahahha tak da bi bilo najbolje da više ne odgovaraš da ne spamamo temu bezveze..
 
21.04.2015
39
19
8
28
tamo daleko
Biljoza mi ima oko metar visine, donjih nekoliko listova su poceli da zute pa mislim da je nedostatak azota, imam neki plavi prah koji rastvaram u vodi i time ga hranim, ne znam kako se zove, ali nasao sam i kan pa bih hteo da pitam da li ce to da pomogne i da li bi mogao da stavljam i kan i plavi prah sto imam....
 

Evilmage007

Banned
Banovan
04.11.2012
234
137
43
31
Croatia
Odoh u mali off,ovako evo me upravo s sajta ali mulac nisam fon poneo da slikam,uglavnom(imao sam nedostatak dušika prije par dana) i sad sve 5 listovi zeleni bez ikakvih šara po sebi,napreduju ODLIĆNO! u 2 dana je 1 cijeli red listova izašao :D :D

EDIT
U 2 čaše imam još 2 biljčice,na jednoj je samo 1 list izašao imaju i drugi ali nekako čudni su kao osušeni,taj 1 list odlićno napreduje(prvi s rebarcima list) i krenuo je sad idući red,poslikam sutra ujutro i tu malu zakržljalu biljčicu,njoj nisam ništa davao od gnojiva,ako uspije uspije ako ne ne,ali je baciti neću!
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
Prije presađivanja sa starosti oko 14 dana mi je krenula gorjet biljka zbog kupove zemlje koja je imala 40-60% udio organskog pa je bila pre jaka i morao sam hitno presadit, a nisam imao za kupit drugu zemlju koja je kvalitetna niti vremena tražit danima ili naručiti ono što preporučuju na forumu pa sam posadio u običnu obrađenu zemlju u mojoj bašći. Zemlja je bila jako sitna i prozračna, znači na zimu pognojena, preštijana, prekopana, pograbljana i mislio sam da će biti dovoljno rahla jer svarno je bila, mogo si ju rukama kopat, a hrana nije problem, imam gnojivo. No nakon 3 tjedna, poslije kiša, zalijevanja, ovog jakog sunca, vremena... zemlja je postala ko beton tvrda i vjerujem da je biljci sad problem jer korjen teško prodire kroz nju. Kod zaljevanja voda se prvo skuplja gore pa tek oda prodre u zemlju, kao da se je stvorila kora u zadnjih tjedan dana. Šta da radim da im olakšam?
Krenila je cvjetat prije tjedan dana, oko 3 tjedna je u toj zemlji, u razvoju ne zaostaje puno, premda znam da je moglo puno bolje, visoka oko 40cm, stara oko 38 dana, radi se o automatiku koji je supertopiran.