Zemljiste / zemlja [outdoor]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pa buraz, motiku u ruke i okopavaj, sta drugo (i lakse) mozes ako je zemlja tvrda ko beton. uz motiku ne ide uputstvo za upotrebu, al trebalo bi da znas sta ti je ciniti :)
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
zalio sam vodom sacekao 3 satia i onda sam rucnim grabljama pograbljo sve u krugu od 2 cm od stabljike, sad je površina kao što je bila prije, full rahla, al vjerojatno je dublje još tvrdo, nabacio sam malč isto, nadam se da sam moj pomogao.
 

boli me ufo

Aktivan Član
03.01.2012
57
25
18
54
molio bi odgovor ako netko zna.. ponovo postavljam pitanje- hvala

pozdrav..planiram ovu "PoP" metodu - posadi, ostavi, poberi metodu isprobat, imam par automatika..i možda koju regular ubacit na sajt outdoor..pa me brine zaljevanje ako neću često dolazit - mislio sam hidrogel ali nemože se nigdje kupit u trgovini zg? ili se mora baš naručivati na adresu?? a ono što bi također pitao: karton!? može li se komad dva kartona zakopat nekako u zemlju uz korjen da bude (naravno da ne smeta korjenu, nego da bude u zemlji i da glumi hidrogel?) jer karton skuplja vlagu..pa da ne zaljevam stalno.. ?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Malo si zakasnio sa ovakvim pitanjima.
Ne mozemo znat kakav ti je sajt, kolko sunca ima, kolko kise ima, kolke rupe...itd itd.
Imas hidrogel na njuskalu. I stavi jos perlita i mix pa mozda nesto i bude. Karton zaboravi.

Lopatu u ruke i trci kopat rupe. Daj svakoj 20+L, sto vise u dubinu. Kupi provjerenu zemlju koju koristimo i kreni.
Jesu li proklijale te sjemenke???
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
boli me ufo dodao bih i to da zaboraviš na regular. Automate još možeš sijati. Ali požuri jer hvataš poslijednje vozove sve zavisno od sorte. A kao što ti je i stipe rakao sve zavisi od niza faktora tako da moraš ostaviti više podataka. Kod mene je domaja dogurala pola puta a da je nisam ni jednom zalio osim kada sam 2x gnojio. A ni tada nije potrebe za vlagom.
 

boli me ufo

Aktivan Član
03.01.2012
57
25
18
54
sjemenke su jučer postavljene u čašu sa zemljom nakon što su proklijale..još nisu iz zemlje nikle..zemlja na sajtu je uz vodu..bujno raslinje svuda okolo...krećem kopat uskoro.. sve znam.. hvala na odgovoru..automatici će ić.. i mislio sam regular par komada - znam da će biti male-ali da spase situaciju ako neke biljke propadnu
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Jesu li ti regular brendirane? Mani se njih, jer uskoro počinje cvijetanje. Ali eto kako hoćeš. Dobićeš patuljke.
 

boli me ufo

Aktivan Član
03.01.2012
57
25
18
54
nisu brendirane... sjeme koje sam skupljao..pa nekoliko patuljaka ako uspije super... za brendirane je prekasno da posadim..osim auto big banga koji imam
 
10.07.2015
12
2
3
29
Ljudi zanima me jel bi mogo sad napravit mjesto za iduću godinu,iskopat rupe i napunit ih sa stajskim izmetom,oče li se stajnjak pretvorit u zemlju?,jel tko radio to,iz osobnog iskustva bih molio...tnx
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ako je u prahu verovatno mozes i razmutiti u vodi pa uneti u zemlju zalivanjem. inace dobar je za sve biljke pa i za "nasu" biljku ;) a dobar je i za coveka :)
 
04.04.2008
16
1
3
35
pozz
pripremam mjesto (outdoor) za iducu godinu pa me zanima vase misljenje u vezi kokošjeg gnojiva(domace i friško). tjekom zime planiram napraviti rupe cca 15litara i u donjem sloju bi stavio mix kokosjeg gnojiva i zemlje sa sajta, dok bi na proljece dopunio rupe kupovnom zemljom. dosad sam imao par uspjesnih growova domaje i Kaye fem vani, ali sam koristio samo kupovnu zemlju za sajt+gnojenje kojekavim preparatima.

strah me da ne pretjeram s tim kokosjim djubretom, jer sam naletio na informacije a i vidio iz vlastitog uzgoja drugih povrtelja da to moze izgoriti od jacine..

kolko bi okvirno tog djubreta trebalo ic po rupi od cca 15l?
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
ako ces sad pripremat sajt nemas straha...to gnjojivo do proljeca nikako nece bit opasno za biljke...inace gnjojivo ti nejde na dno rupe...nego kad posadis biljke...do pola zatrpas zemljom.pa onda red gnjojiva...pa opet zemlja...
 
04.04.2008
16
1
3
35
a kolicinski po biljci kolko stavljam? ( nisam jos odlucio koje sjeme, vjerojatno neki kush, ovogodisnja kaya, i uzet su neke brze autoflowere jer sve treba biti gotovo tocno u ovo vrijeme iduce god(mraz+kisa mi svake godine s*ebu 70%)

thx na info
 
Poslednja izmena od urednika:
04.04.2008
16
1
3
35
mozda to bude malo previse za automatike. u svakom slucaju, necu stavljati onda sad to na sajt, nego kod (pre)sadnje. stavit cu jos i vermikulitjer je sajt superstealth ali je daleko u pm, pa da ne moram zaljevat svako malo