Zemljiste / zemlja [outdoor]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
jok. kanabis nije biljka mocvarica i dobro podnosi susu, koren ne sme biti stalno u vlaznom okruzenju jer se to negativno odrazi na rast i razvoj. zato se i u indoor uslovima zalivanje savetuje tek kada se zemlja isusi. ne znam kako skoro pa mocvarna zemlja moze biti pogodna za lozu, ako si na to mislio kada si spomenuo vino
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
na mocvarno ne moze, a kako je kilometar dalje ne znam :) verovatno moze. hrast i vinogradi sigurno nisu na mocvarnom, a ako sumnjas u kvalitet iskopas rupe pa napunis kvalitetnom kupovnom zemljom
 

pero123

Aktivan Član
11.10.2011
98
129
43
pozicija mi 6m od vode.. otocic.. podzemne vode ,kad je najveci vodostaj su na 1m dubine.. voda varira oko 20cm .. ako imas slicnu poziciju to je idealno samo obavezno pripremi zemlju... ne humus iz sume jer u tome ima pun k licinka koje ce ti sj korijen.. i na udaru si gljivica i plijesni ako je mocvarno.. tak da .. sam odluci .. sadim na mocvarnom pa eto.. dobra fora su i jupol kante sa odrezanim dnom.. ukopane do pola ..
 
Poslednja izmena:
30.04.2014
315
202
43
Iz iskustva savjet da kupis zemlju meni je zbog loseg pocetka u losoj zemlji grow bio los ako klijas proklijat ce 1-2% al moras u bolju presadit zemlja i svjetlo su najbitniji a onda ostalo
 
Poslednja izmena:

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Nije dobro imati srne, jelene i ostalu divljač blizu sajta. Meni je srna pojela cijeli glavni hed pred berbu i jednu biljku od dva metra cijelu. Divljač osjeti ljudski miris i izbjegava dolaziti tamo gdje ga osjete, tako da ti je najbolje pišat uokolo sajta da bi označio svoj teritorij ili uzmeš kosu poslje šišanja i nabacaš par hrpica uokolo biljaka, to bi ih trebalo odbijati.
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Meni nije jasno što eksperimentišete sa neprovjerenim zemljama? Paradajz zahtijeva drugačije gnojene pa je i sastav hranjivih materija u zemlji drugačiji. Uzmeš pravu zemlju i nema te šta plašiti.
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Paradajiz zahteva zemlju istu kao i nasa draga biljka ;) a taj ph moze proci... mozda te zapadne 6.3... odnos nemaju tacan;zato i pise 5.5-7ph ... opusteno icice u toj ;)
Ja sam čitavo vrijeme mislio da je i zemlja drugačija pošto sam ja uzimao đubrivo u granulama za paradajz i omjer npk je bio drugačiji. Hvala na inf. i da ne budem u zabludi, a ni da druge ne dovodim.:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD