Zemljiste / zemlja [outdoor]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.01.2016
32
24
8
43
Evo par pitanja nemojte se ljutit jer sam početnik u ovome,Dali postoji neka razlika izmedju supstrata i obicne npr terre magme ili neke druge zemlje? jer kad sam gledao za kupit zemlju sam uocio to i zbunilo me,i jos jedno pitanje...pošto mi treba što manja potrošnja vode na sajtu za ovu sezonu,razmišljao sam o hydrogranulama pošto vidim da nemam šanse za nabavke hydrogela,ako je itko koristio hydrogranule molim da mi opiše kolko smijem ili kolko nesmije staviti,hvala puno! :)
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
svaka zemlja (kupovna) je supstrat pa tako i teramagma koju dajes za primjer hhaha :D te hydrogranule su vjerojatno hidrogel, ili nesto slicno ;) tamo di si ih nasao za kupit raspitaj se kako se koriste, evo tema za hidrogel, poz
 
24.01.2016
32
24
8
43
Hvala tarzane na odgovroru :) nene hydrogranulo su kao one kuglicee od gline sto zadrzavaju vlagu u sebi :/

evo jos samo jedno pitanjce jos i ne gnajvim vise (danas hahah :)) ovih dana moram nabavit si zemlju dali ima na nekim zemljama za cvijece,nekih zemlji koje sadrze nesto sto bi moglo biti kobno za moj grow,odlučio sam se za compo sanu ali vidim da ima 3,4 vrste te zemlje,dajte mi neki savjet cisto da budem mirne duse kad je uzmem :/
 
Poslednja izmena od urednika:

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Te smeđe hidrogranule nije ono što tebi treba. Hodrogel dođe u malim kesicama (postoji i veće pakovanje) i kada dođu u dodir sa vodom upiju je i nabreknu održavajući zemlju vlažnom.
 
24.01.2016
32
24
8
43
ako ne nadjem barem zeolit ubit cu se,zasto mislis da nije to to? oce zeolit barem umalo odradit taj posao? oprostite sto sam napadan ali trebam rjesenje :( u agrarijama kod mene ni neznaju sta je to a kamoli da znaju nesto slicno...
 
24.01.2016
32
24
8
43
Tarzan,koje bi bilo po vama rjesenje za sto rijede zalijevanje,prose godine sam morao svaki dan zalit ic u sikaru,kad nebi zalio svaki dan pocele bi umirat rupe cca 20l i saksije 50 l
 
19.01.2015
132
99
43
Zanima me ovako za 5 mjesec pripreme pa me zanima dali mogu zemlju sa perlitom pomjesat 50;50 % radi rijedeg zaljevanja proslu nisam ni mjesto sa perlitom bila ko kamen tvrda nisam ni znao sta je to:) Pa sad koji je omjer posto na 1 biljku ide 20l zemlje kolko perlita da stavim na to?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Kažu maksimalno do 30% perlita, iako ja prakticiram u vrh glave jednu petinu. Nećeš postići ništa sa većim omjerom da bi je rijeđe zaljevao. Bolje kombiniraj perlit, zeolit (u granulama) i zemlju, meni se pokazalo odličnom kombinacijom za rijeđe zaljevanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD
24.01.2016
32
24
8
43
svaka cast Joke,odgovor kratak,jednostavan,a za mene znaci puno koj sam nesiguran u vlastitu smjesu,ali jos jedno pitanje oprosti,koliki postotak zeolita onda?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ja sam u 20 litara zemlje mješao oko 2-3 litre perlita, a zeolita sam stavljao kilu u zemlju i kilu sam rasporedio na dno rupe i na površinu zemlje, gore pol kile, dole pol kile. Samo mora biti zeolit u granulama, odnosno kamenčićima :thumb:.
 
24.01.2016
32
24
8
43
Pošto sam odlučio na plantelu balconiu i sa time da je pre jaka,mislim za početak staviti biljoze na klijanje u plantelu bio start, je to ok? ako je kolko dugo bi morao u toj pocetnoj zemlji drzat bilje i u kojim saksijama dok ne presadim?
 
24.01.2016
32
24
8
43
A ukoliko ne nadjem nigdje florabelle,na sto treba paziti od sastojaka na zemlji koje bi moglo biti destruktivno? dali moze ici zemlja za recimo pikiranje povrca na takvoj zemlji sam vec prije uspjevao ali sad zelim unaprjediti svaki segment uzgoja...